Ішек?уыстылар типіні? жалпы сипаттамасы. Т?щы су гидрасы


Сынып Биология 7 сынып Сабақ 8 23.09.2015ж
Сабақтың тақырыбы Ішекқуыстылар типінің жалпы сипаттамасы. Тұщы су гидрасы
Сілтеме Оқулық «Атамұра» баспасы, «Қызықты биология» кітабы
Сабақтың мақсаты Ішекқуыстылар типінің жалпы сипаттамасы, тұщы су гидрасы туралы білімді өз бетімен игеруге ықпал ету
Күтілетін нәтиже Ішекқуыстылар типінің жалпы сипаттамасы, тұщы су гидрасы туралы білім қалыптасады. Тақырыптың адам өмірдегі маңызын түсінеді.
Оқытудың әдістері Оқытудағы жаңа тәсілдер
Диалогтік оқыту, СТО Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс
жеке жұмыс
Тапсырма көздері: Тірек конспектісі
Сызбанұсқа Блум таксономиясын пайдалану
Рефлексия
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Оқушылармен амандасу, көңіл күйлерін сұрау, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Өткенді қайталау мақсатында және оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту мақсатында «Алты қалпақ» стратегиясын пайдалану «Ауру қоздырғыш қарапайымдылар: дизентерия амебасы, безгек паразиті. Қарапайымдылардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы» Өзін-өзі реттейді, топқа бөлінеді, топ ережесіне бағынады. Өз ойларын білдіреді.
1-топ ақ қалпақ
2-топ жасыл қалпақ
3-топ сары қалпақ
4-топ ақ қалпақ, көк қалпақ
5-топ қара қалпақ, кызыл қалпақ
Білу, тану Түсіну «Ішекқуыстылар типінің жалпы сипаттамасы. Тұщы су гидрасы» тақырыбын оқушыларға өз бетімен талдауға бағыт-бағдар беру. Топты іштей, сыртай бақылау. Өз бетімен жаңа тақырыпты меңгереді, топ ішінде талдайды:
1-топ: Ішекқуыстылар типі
2-топ: Ішекқуыстылардың қарапайымдылардан ерекшелігі
3-топ: Гидраның құрылысы
4-топ: Гидраның тітіркенгіштігі
5-топ: Гидраның қоректенуі, тыныс алуы
Қолдану Әр топқа өз тапсырмаларын постерге сурет немесе схема түрінде бейнелету. Топтарды сырттай, іштей бақылау. Әр топ өз тапсырмаларын постерге бейнелейді, қорғайды.
Талдау Жаңа сабақтың тақырыбын оқушыларға талдату мақсатында «Термин сөздердің сырын аш» тапсырмасын әр топқа беру Тапсырманы орындайды
1топ: Эктодерма, Энтодерма
2-топ: Атпа жасушалар
3-топ: Қармалауыштар
4-топ: Регенерация
5-топ: Рефлекс
Жинақтау Жаңа сабақта алған білімдерін жинақтау мақсатында тест жұмысын жүргізу Жаңа сабақта алған білімдерін жинақтайды.
Бағалау Формативті бағалау.
Критериалды бағалау Өзін-өзі, өзгені бағалайды
Келесі тапсырма
Рефлексия Тапсырманы орындауға бағыт беру
Сабақта не ұнады?
Сабақта не ұнамады Ізденіс жұмыстарын жүргізу