Краткосрочное планирование урока алгебры на тему Корень n-ой степени и его свойства(11-класс)


15/16.10..2014ж. Алгебра және анализ бастамалары 11 «Б»,11 «В» Сабақтың тақырыбы: Нақты санның п- дәрежелі түбір және оның қасиеттері
Сілтеме: Блум таксономиясы, Марта Бронсон (2002ж.) өзін-өзін реттеу. Оқулық.Мұғалімғе арналған нұсқаулық.
Сабақтың мақсаттары: А)Оқушылардың білімдерін жүйелеу,пысықтау,білім-білік дағдысын қалыптастыру;
Б)Теориялық алған білімдерін практикамен байланыстыра білуге үйрету;
В)ұқыптылыққа,бір-бірін бағалай білуге,бір-біріне көмек көрсетуге тәрбиелеу;
Оқыту нәтіжесі: Оқушылар өз бетінше нақты санның п- дәрежелі түбір және оның қасиеттерін қолдануды тереңдей түсінеді.
Түйінді идеялар: Оқушылар нақты санның п- дәрежелі түбір және оның қасиеттерін табуды біледі.
Сабақтың көрнеклілігі: Оқулық,маркер,стикер, Блум таксономиясының кубигі
Әдіс тәсілдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,СТО стратегиясы,миға шабуыл,топтық жұмыс.
Сабақтың кезеңдері: Ұйымдастыру бөлімі:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу(3мин.)
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыр
Натурал сандармен оқушыларды топқа бөлу
Үй жұмысын сұрау
2. Кіріспе бөлім: Миға шабуыл(13мин.)
Тест тапсырмасы (приложение №1)
1)f(x)= функцияның туындысын тап
А) Б) C)2
2) функцияның туындысын тап
A) Б) C)
3) функцияның туындысын тап
A)6 Б) C)6
4) функцияның туындысын тап
A) Б) C)
5) y=3sin x функцияның туындысын тап
A) 3cos x Б)-3cos x C) cosx6). SKIPIF 1 < 0 туындысын табыңыз
А) Sinx2 Б )2xSinx2 C)2Sinx
7). SKIPIF 1 < 0 туындысын табыңыз
A) 2xCosx Б )Cosx2 C)2Cosx
8). SKIPIF 1 < 0 туындысын табыңыз
A)3tg2(2-3x) Б )С)
9). SKIPIF 1 < 0 туындысын табыңыз?
А)4Ctg3(2x-1) Б)C) Ауызша сұрақтарды жетон арқылы бағалау
3. Негізгі бөлім:
«Нақты санның п- дәрежелі түбір және оның қасиеттері.»тақырыбына есептер шығару (15мин.)
Көбейтіндіден түбір шығару
Бөлшектен түбір шығару
Түбірді дәрежеге шығару
n-ші дәрежелі түбірдің n дәрежесі
Түбірден түбір алу ережесі
Түбір және түбірдің астындағы сандардың дәреже көрсеткіштерін қысқарту
1-топ:
1-тапсырма:№75
2-топ:
2-тапсырма:№76
3-топ:
3-тапсырма:№ 77
4-топ:
4-тапсырма:№ 78
Сергіту сәті: (3мин)
Семантикалық карта
Оқушыларға бір-бірін бағалауды және топ басшысын бағалауды түсіндіру (5мин.)
Формативті бағалау
Рефлексия (1мин.)
Нені білдім?
Нені үйрендім?
Не білгім келеді?
Үйге тапсырма: №79(1мин)
7. Бағалау: (4мин)
Ашық журнал
тапсырмалар
Оқушының
Аты-жөні Уй
жұмысы Тест тапсырмасы Топтық тапсырмалар қорытынды
I II III Жинаған ұпайы ІV 20-дан жоғары ұпай - «5» 12-20 аралығы ұпай –«4»
5-12 аралығындағы ұпай –«3»
Бір-бірін бағалау,топ басшысын бағалау