Краткосрочные планы по математике на тему Екі та?балы сандарды? о?ылуы, жазылуы ж?не оларды салыстыру


Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: математика Мектеп:М.Шаханов атындағы ЖОМ
Күні: 3.09.2016 ж. Мұғалімнің аты-жөні: З.Елекеева
Сынып: 2 Қатысқандар саны: 27
Қатыспағандар саны:-
Сабақ тақырыбы: Екі таңбалы сандардың оқылуы,жазылуы және оларды салыстыру
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Сандарды бірліктерден ондықтарға дейін ажырата біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Ондық,бірлік ұғымдарын ажырата алады.
Кейбір оқушылар:
Ондықтар мен жүздіктерді ажырата алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Жолақшаларды санап,жүз шаршы екенін біледі
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Жүздік ұғымын меңгереді
Сыныптағы диалог:жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Сандар қатарымен жұмыс жасалынады
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Санаудың қандай түрлері бар? деген сұраққа жауап айта алады.
Жазылым бойынша ұсыныстар
Есептер шығарылып,дәптерге жазылады.
Алдыңғы тақырып Жүз санында неше ондық бар?
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жасалған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
3 минут
7 минут Сыныпта ынтымақтастықты қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне тілек айтады.Оқушыларды жұп сан түрлеріне қарай топтастыру.
«Жаңғақ» әдісі арқылы оқушылар өткен сабақ пен жаңа сабақтың байланысын ажыратады және сабақта айтылатын ақпараттар туралы мәлімет береді.Сабақ мақсаттарымен таныстыру және табыс критерийлерін және топ ережесін оқушылармен бірге құрамыз. «Математика» оқулығы
Авторлары:
Т.Қ.Оспанов,
Ш.Х.Құрманалина,
Ж.Т.Қайыңбаев,
К.Ә.Ерешова,
М.В.Маркина
4-басылым өңделген
Атамұра-2013
Қорапшадағы сұрақтар,сандар қатары
Ортасы
5 минут
3 минут
5 минут
2 минут
10 минут
Оқулықпен жұмыс жасау
Ой қозғау.1-есепті талдау барысында ондықтар мен жүздіктердің айырмашылығы мен ұқсастықтарын ажыратады.
Дәптермен жұмыс.Күн ретін,сабақтың тақырыбын жазады .
2-есептегі ондықтар мен жүздіктерге қарай бөліп жаздырту.
Сергіту жаттығуы есебінде
«Кім жылдам?» ойыны – оқушылардың сандық қорлары санау барысында тексеріледі.
Топпен жұмыс. «Қонаққа бару» әдісі
Топтағы оқушыларға І топ –бірліктерге, ІІ топ –ондықтарға, ал ІІІ топ-жүздіктерге жалғастырып санайды.
3-есептегі кесте арқылы сандардың оқылуы мен жазылуын таныстырамын, талдаймыз.
Оқушыларға «Жүздіктер» тақырыбында әңгіме немесе өлең құрату. (Тапсырма жалпылама беріледі бірақ дарынды,талантты балалардың ойын тексеремін) суреттер, сөздер қимасы
Аяқталуы
7 минут Оқушылар сабақтағы көңіл-күйлерін смайликтерге стикерлерді орналастыру арқылы кері байланыс жасалынады.
Оқушылардың сабаққа қатысқандығын таратпа гүлдерінің саны арқылы анықтау. Түрлі-түсті гүл стикерлері
Қосымша ақпарат
Саралау сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары сұрақтарға жауап беріңіз.Оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Кесте бойынша санау түрлерін ажырату арқылы жұмыс сатылай жоғарылай түседі. Формативті бағалау түрлері қолданылады.
Бас бармақ арқылы топтағы оқушыларды және топты бағалаймын,қорытынды бағаларын таратқан гүл стикерлеріне байланысты бағалаймын. Дүниетану пәнімен,тарихпен және халықтық педагогикамен,еңбекке баулу пәндерімен байланыс жүргізілді.
Рефлексия
Сабақ\ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қалай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім?
ТетЬТРППРПП(ЬОРОИЛО
Те ТмтпТТТИ