?ыс?а мерзімді саба? жоспары: ?йшік ертегісі


Қысқа мерзімді жоспар Сабақ: Мектеп: О.Жандосов атындағы орта мектеп
Тақырыбы: «Үйшік» ертегі
Уақыты: 12.04.2016ж. Мұғалімнің аты-жөні: Берікбаева А.А.
Сыныбы: 4 Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Белгілі бір оқу мақсаты;
Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі Алдын ала дайындаған тапсырманы қолданып. ертегіні мазмұндау.
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар орындай алады: ертегіні оқи алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді оқи алады, мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялардан таба алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: ертегінің кейіпкерлеріне сипаттама бере алады
Тілдік міндеттер
--------------------------------------------------------------
Ишара 5 мин
Мұғалімнің көмегімен оқыған материал бойынша шағын мәтін жаза алады.
Аңдарды мимикамен көрсету
Алдыңғы білім «Үйшік» ертегін оқып, кейіпкерлеріне маска дайындап келу.
Сабақ барысы Сабақ кезеңдері тапсырмалар ресурстар
Басы 5 мин. Психологиялық ахуал тұрғызу: шатты шеңбер құру, бір-біріне жақсы тілек айту.
Топқа бөлу: «аю, қасқыр, қоян» сөздерін айтып, 3 топқа бөлу Көңілді музыканың әуендері
Ортасы
10 мин
2 мин
10 мин «Рөлге бөліп оқу» әдісі
1-тапсырма: «Үйшік» ертегін рөлге бөліп оқы.
«РАПТ» әдісі
Сергіту сәті
«РАПТ» әдісі
2-тапсырма: ертегінің кейіпкерлерінің образына кіріп, көрсет.Мысалы:
-Мен қоянмын. Менің құлағым ұзын, құйрығым қысқа. Мен орманда тұрамын. Өзім қорқақпым...
Оқулықтағы «Үйшік» ертегісі
«Қара жорға» биінің бейнеролигі
Кейіпкерлердің маскалары
Соңы
13 мин
«Кубизм» әдісі
3-тапсырма: сұрақтарға жауап бер:
Орысша үйшік ертегі қалай аталады?
Қазақ халқының баспанасы не?
Орыс халықтың баспанасы қалай аталған?
4. Тышқан үйшігіне қоянды неге кіргізді?
5. Қалай ойлайсың, шың өмірде ертегінің кейіпкерлері бірге бір шаңырақтың астында тұра алады ма?
6. Сен үйшікте тұрсаң, басқаларды кіргізесің бе?
Кубик
Номерленген тапсырмалар
Қосымша ақпарат Үй , ұлттық баспаналары туралы ақпарат
Саралау:
-қабідетті оқушыларға арналған тапсырмалар:
Қазақ, орыс және тағы басқа ұлт өкілдерінің баспанасы
Туралы шағын мәлімет тауып келу. Бағалау:
Оқушылардың білімін әр оқушыға берілген тапсырмалар мен дескриптор арқылы бағалаймын.
100%- 81% – «5»,
71%-80% – «4»,
51%-70% – «3»,
0% -49% – «2» Пәнаралық байланыс:
Орыс әдебиеті, Қазақстан тарихы
Денсаулық және қауіпсіздік – оқу құралдарын дұрыс пайдалану ережелерін қайталау.
Құндылықтармен байланыс:
адамгершілік, достық туралы тәрбие жұмыстарын жүргізу
Рефлексия
Оқу міндеттері орындалды ма? ----------
Бүгін оқкушылар не үйренді?-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сабақ қандай деңгейде өтті?------------------------------------------
Жоспарланған тапсырмалар сәйкес болды ма?-------------------------------------------------------------------------------------------------
Уақыты жетті ме?------------------------------------------------------
Жоспарда қандай өзгеріс енгііздім және неге?------------------------------------------------------------------------------------------------------
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі әрекетті атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1: РАПТ әдісі
2: «Кубизм» әдісі
Қандай екі әрекет сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)
1: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма
Қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?-----------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Тапсырмалар мен дескрипторлар:
1 «Үйшік» ертегін рөлге бөліп оқы.
Ертегінің кейіпкерлерін біледі.
Ертегінің кейіпкерлерін біледі, оқиғаның қай жерде болғанын біледі.
Ертегінің кейіпкерлерін , оқиғаның қай жерде болғанын біледі, кейіпкерлерінің жағымды және жағымсыз мінездерін біледі.
Ертегінің кейіпкерлерін , оқиғаның қай жерде болғанын біледі, кейіпкерлерінің жағымды және жағымсыз мінездерін біледі, негізгі идеясын түсінеді.
Ертегінің кейіпкерлерін , оқиғаның қай жерде болғанын біледі, кейіпкерлерінің жағымды және жағымсыз мінездерін біледі, негізгі идеясын түсінеді.
Ертегіні рөлге бөліп оқи алады.
.





2 «Үйшік» ертегінің кейіпкерлерінің образына кіріп, көрсет.
Ертегінің кейіпкерлерін біледі.
Ертегінің кейіпкерлерін , олардың мінез-құлықтарың біледі.
Ертегінің кейіпкерлерін , олардың мінез-құлықтарың біліп, образдарына кіріп, көрсете алады.



3 «Кубизм» әдісі: сұрақтарға жауап бер:
Орысша үйшік ертегі қалай аталады?
Қазақ халқының баспанасы не?
Орыс халықтың баспанасы қалай аталған?
4. Тышқан үйшігіне қоянды неге кіргізді?
5. Қалай ойлайсың, шың өмірде ертегінің кейіпкерлері бірге бір шаңырақтың астында тұра алады ма?
6. Сен үйшікте тұрсаң, басқаларды кіргізесің бе?
Орысша үйшік ертегі қалай аталады екенін біледі.
Орысша үйшік ертегі қалай аталады екенін және қазақ халқының баспанасын біледі.
Орысша үйшік ертегі қалай аталады екенін және қазақ пен орыс халықтарының баспаналарын біледі.
Орысша үйшік ертегі қалай аталады екенін және қазақ пен орыс халықтарының баспаналарын біледі.
Кейіпкерлердің мінез-құлықтарын біледі.
Орысша үйшік ертегі қалай аталады екенін және қазақ пен орыс халықтарының баспаналарын біледі.
Кейіпкерлердің мінез-құлықтарын біледі және өз пікірін жеткізе алады.