Виховний захід для англомовного загону шкільного табору відпочинку Ти в моєму серці, Україно 4-5 клас

Мій рідний край, моя земля – красива і велична.



Виховний захід
Тема: Україна – моя Батьківщина
Мета: Вчити учнів з повагою ставитися до рідної землі, українського народу, його традицій та звичаїв, поглибити зміст поняття «Батьківщина», формувати навички усного мовлення та логічне мислення; виховувати почуття відповідальності за збереження традицій та звичаїв рідного краю, цілісності та єдності нашої держави; виховувати інтерес до вивчення іноземної мови.
Обладнання: карта України, символіка України, картки із завданнями, відеоролик, презентація, мультимедійна дошка.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1)Привітання
В.: Доброго дня, діти! Hello, children! Посміхніться один до одного, до гостей! Спочатку сідає краса, а потім сила!

2) Оголошення теми і мети заняття
Створення проблемної ситуації.
В.: Діти, якою буде тема нашого заняття, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:
Красивий щедрий рідний край
І мова наша солов’їна
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься .(Україна) (Слайд1,2)

Розповідь учителя з опорою на знання учнів
В.: Вірно, діти, сьогодні ми з Вами говоритимемо про нашу рідну Батьківщину Україну, бо Україна – це наша земля, рідний край, де ми народилися. Україна – це земля, де ми живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Діти, а чи знаєте ви, хто цього року став переможцем на конкурсі Євробачення?
Д.: Джамала
В.: Так, звичайно, це українська співачка Джамала і наступного року цей конкурс проходитиме саме в Україні. І саме тому, до нас завітав учень, який живе і навчається у Лондоні, з метою дізнатися якомога більше про нашу країну та приїхати разом зі своєю родиною та друзями до нас наступного року на Євробачення. Давайте ж з ним познайомимось!
ОСНОВНА ЧАСТИНА ЗАХОДУ
Інтерактивна вправа
T. Hello! My name is Yuliia Nikolaevna and this is our de
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
Вправа «Асоціативний кущ». Task «Mind Map»
P. Oh, I don’t know a lot of info about Ukraine, but Ukraine for me is:
Kyiv
Dnipro
Shevchenko
T. Good, pupils, could you help our friend?
Songs
Dances
Nature
Embroidered shirts
Kozaks
Sunflower
Sky
Wheat
Nature
Guelder rose
Wreath
Bread
T. Ok, pupils, thanks a lot! And now I want to show you a short movie about Ukraine!
Презентація відеоролика. Movie presenting. Слайд 3
T. Nik, did you like our virtual travelling around Ukraine?
P. Yes, I did, but I would like to ask you about the main traditions of your country!
T. Ok, pupils, tell our friend please!
P.1 When it is religious holiday in the calendar the Ukrainian families go to the church to pray. Слайд 4,5
P.2 We have one great holiday – Easter. And Pysanka is one of the most interesting forms of Ukrainian Art. Слайд 6
P.3 Ukrainian embroidered shirts are very popular in our country and in all over the world. Слайд 7
Слайд 8. T. Ok, children, but Motherland is not only Ukraine, it is also our native Eskhar, our small Motherland. Look, please at the blackboard and name our landmarks.
ТЕЦ. Слайд 9
School. Слайд 10
The house of culture. Слайд 11
Lyceum «Patriot». Слайд 12
The second dam. Слайд 13
Тhe monument to soldiers of the 152 infantry division. Слайд 14
Monument to fallen soldiers. Слайд 15
Church. Слайд 16, 17
T. And are there talented, famous people in our village, who are famous not only in Eskhar, but also in all over the world?
P. Verhoven Volodimir Mikolayovich. Слайд 18
З усіх молитов я молитву одну
Повторюю вдень і вночі.
Вона - з полум’я і полину
Вона - мені з поля й свічі
P. Vasilenko Petro Panteleyovich. Слайд 19
Народні мова – це святиня
У ній, як спадок поколінь,
Спів соловейка на калині,
Криниць свіжаста глибочінь
P. Kolomoets Olek
·sandr Ivanovich . Слайд 20
Где в тихие волны седого Донца
Удянские воды впадают,
Стоит на горе Царь – Эсхар,
Словно царь, на троне своем восседает
P. Artem Volokitin. Слайд 21
T. But we have also a very talented pupil in our class. This is Sonja. She has written a poem about our native Eskhar, about our small Motherland.
P. And also we have a very talented football team. Cлайд 22,23
Групова робота
T. Pupils, you know, that Ukrainian language is very beautiful and there are a lot of proverbs and sayings in Ukrainian language. Now you will work in two groups
Group 1 – Ukrainian group
Group 2 – British group
T. Група перша, я пропоную Вам скласти прислів’я про Батьківщину з поданих слів на українській мові , а друга група разом із нашим гостем з Лондона складатиме прислів’я на англійській мові.
Група 1:
За рідний край і життя віддай
Люби і знай свій рідний край
Україна рідненька, як батько і ненька
Та земля мила, де мати народила. Слайд 24
Група 2:
East or west home is the best
There is no place like home
Home is where the heart is
To every bird its own nest is beautiful. Cлайд 25,26
Бліц – турнір
В. Добре, ви вже маєте багато інформації стосовно України, а зараз я хочу провести невеличкий бліц – турнір між вашими групами.
Коли святкують День Незалежності України (24 серпня)
Найвідоміша козацька страва? (Куліш)
Обрядовий хліб, який печуть на Великдень? (Паска, куліч)
Як називалась козацька зачіска? (Оселедець)
Основний закон України? (Конституція)
На честь кого названо Київ? (Кий)
Як звали сестру Кия , Щека та Хорива? (Либідь)
Відомий художник, який народився в Чугуєві? (Рєпін)
Велике зібрання творів Шевченка? (Кобзар)
Найбільша річка України? (Дніпро)
Інша назва Дніпра? (Славута)
Який кущ є народним символом України? (Калина)
Яка їжа є основною на Святий Вечір? (Кутя)
Як називаються пісні, які співають перед Різдвом? (Колядки)
6) Фізкультхвилинка
Слайд 27, 28
7) Бесіда з елементами розповіді
В. Діти, ви дуже багато розповіли про нашу Батьківщину нашому гостю. Але, на жаль, сталося так, що вже деякий час територія Донбасу та АРК є тимчасово окупованими територіями України. Діти, а як ви вважаєте, чи можна займати чиїсь території, території їнших країн?
8) Вправа «Мікрофон»
Д.1 Ні, не можна, це роз’єднує людей.
Д.2 Подібне завжди супроводжується загибеллю людей, а це дуже страшно
Д.3 .
В. Так, діти, я згодна з вами та пропоную зараз подивитися короткий відеоролик саме на цю тему. Слайд 29
9) Перегляд відеоролика та обговорення
В. Діти, наприклад, мені стало дуже боляче, коли я побачила, як відрізали частину карти нашої країни, а які почуття у вас виникли під час перегляду цього ролика?
Д. Почуття суму, бо немовби відрізали частину нашого народу.
Д
В. Діти, а давайте ми з вами відновимо ці відокремлені частини, будемо сподіватися, що вже зовсім скоро наша країна буде, як і раніше єдиною країною, що український народ не буде знати болю розлуки та втрати близьких, що всі ми знову зможемо їздити на наш прекрасний півострів Крим на відпочинок.
10) Колективна робота. Слайд 30
В. Діти,а зараз я вам пропоную скласти віночок, який:
Збереже нашу землю від ворогів
Принесе на рідну землю добро
Радість
Мир
Процвітання
Щастя
Спокій
Єдність
Неподільність

В. Як гарно уквітчалась земля українська, нехай же ваші побажання обов’язково здійсняться. Але чого не вистачає віночку українському? Так, стрічок. Стрічка завжди буда супутницею віночка. І що довшою вона була, то вважалося краще. Люди казали: «Як славна стрічечка, то й життя як річечка»

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА ЗАХОДУ

Пісня «Bird cherries» Слайд 31, 32










Рисунок 115