Та?ырыбы :Келтіру формулалары (9 сынып)


Мырзахметова Баянның қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні:
Пәні: Алгебра 9 кл
Сабақтың тақырыбы §21 Келтіру формулалары
Сілтеме 9-сынып Алгебра,112 оқулық беті.
Мақсаты Келтіру формулалары арқылы есептер шығаруды үйрету.
1.Білім берушілік: Тригонометриялық функциялардың келтіру формулалары. Оларды өрнектерді түрлендіруде және есептерді шығару кезінде қолдану.
2.Дамытушылық: Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру дағдыларын дамыту.
3.Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Оқыту нәтижесі келтіру формулалары арқылы есептер шығаруды үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады, талдай алады, ой қорытуды үйренеді.
Түйінді идеялар 1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.
2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.
3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.
Блум таксаномиясы 7 модуль ресурстар Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс – әрекеті
Білу топтастыру Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.
Үй жұмысын тексеру. 322есеп. Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.
Диалог Топтастыру әдісі
Ынтымақтастық атмосферасын құрады. Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.
Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.
Түсіну Сыни ойлау Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.
Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады.
Мысал келтір?
І топ. Тақырыптың идеясын ашады.
ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.
ІІІ топ.Салыстырады.
IV топ.Өрнекті ықшамдау Vтоп.Есептер шығарады.
АКТ-ны қолдану сергіту Сергіту сәтін ұйымдастырады.
Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.
Қолдану Диалог Оқулық Тапсырмалар орындалады.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады. салыстырады.
Талдау
АКТ-ны қолдану Түртіп алу стратегиясы келтіру формулалары ?
келтіру формулалары қандай мақсатта пайдаланады?
Есептер шығару:

Есептеңіз: ctg135sin210cos225 tg135sin300cos225
Қатты әсер еткен жерлері. келтіру формулаларын есептеу?
Оқулықтан есептер шығарады.№335-338
Өрнекті ықшамдаңдар:



Жинақтау АКТ-ны
қолдану

қолдану Әртүрлі есептеу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)

келтіру формулалары қалай құрастыруға болады?
.
Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады.
Өрнекті ықшамдаңыз: cos(–)+sin(–)
Үй тапсырмасын беру. Оқулық-тан №329-334 қолданып,теңдеуді шешің-дер. Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.
Бағалау Оқыту үшін бағалау Не білдім. Не үйрендім. Не ұнамады. Сабақ несімен ұнады
Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.

900+ 900- 1800+ 1800- 2700+ 2700- 3600+ 3600-
Sin α Cos α Cos α -Sin α Sin α -Cos α -Cos α Sin α -Sin α
Cos α -Sin α Sin α -Cos α -Cos α Sin α -Sin α Cos α Cos α
Tg α -Ctg α Ctg α Tg α -Tg α -Ctg α Ctg α Tg α -Tg α
Ctg α -Tg α Tg α Ctg α -Ctg α -Tg α Tg α Ctg α -Ctg α