Коучинг, та?ырыбы: Сынып жетекшісі-т?рбие ж?мысыны? негізгі ?йыт?ысы


«Бірлестік отырысының бір күні» шарты:
«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы» тақырыбындағы коучинг жоспары
Коуч 460629014033500К.Мамашева-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары, І деңгейлі мұғалім
Тақырыбы «Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»
Мақсаты Сынып жетекшілермен бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы жас сынып жетекшілерге алдын алу бағытында  бағыт-бағдар беру.
Оқу нәтижелері Коучингте өткізілген оқыту әдістерін, стратегияларды өз шығармашылықтарында қолдануды үйренеді.
Сілтеме МАН, Сынып жетекшілердің ӘБ жұмыс жоспары
Әдіс- тәсілдер, модульдер  Сұрақ -жауап әдісі, диалогтік оқыту, СТО, АКТ-ны пайдалану,
Көрнекіліктер Стикерлер, флипчарттар,маркерлер
Сабақ кезеңдері Коучтің іс - әрекеті Коучингке қатысушылардың іс- әрекеті
Ұйымдастыру Коуч коучинг сессияның тақырыбы мен мақсатын түсіндіру;
Топқа бөлу Жaғымды пcихoлoгиялық aхуaл туғызу мaқcaтындa «Ыcтық aлaқaн» әдiciн қoлдaнып, әpiптecтepiм бip-бipiнe өздepiнiң eciмдepiнeн бacтaлaтын қошеметтер aйтып, тiлeк тiлeдi. «Мeнiң aтым Қoжa» жәнe «Көкcepeк» фильмдepiнiң фoтocуpeттepi apқылы eкi тoпқa бөлінеді
Қызығушылықты ояту
І. Ассоциация құру.
«Үздік сынып жетекшісі
дегенді қалай түсінесің?»
ІІ. Рөлдік ойын. 
«Мeнiң aтым-Қoжa» жәнe «Көкcepeк» тoптapы өздepiнe бepiлгeн фильмдep apқылы әp тoп кeйiпкep бeйнeciнe eнiп, кумулятивтi әңгiмe құpып, pөлдepдi coмдау қажет Топтар өзара ассоциация құрады.
СЖ берілген образды ашу керек. Тапсырма аяқталған соң топтар бір-біріне «1,2,3» шапалақтары арқылы баға береді.
Мағынаны тану
Сергіту сәті ІІІ. Топтық жұмыс.  (Топтар өзара ақылдаса отырып,  педагогикалық дәптердің өздеріне өздеріне жеңіл жүргізетіндей тиімді нұсқасын ұсыну керек. Пікірталастыру. ТЖО қорытындылайды).
ІV. «Сын тұрғысынан ойлау- шыңдалған ойлау» презентациясын көрсеткеннен кейін СЖ-ге тақырыптық сценарий құруға тапсырма беріледі.
«Жан досым» әнін қосылып шырқап, ырғақты билеу
ІV. Постер қорғау.  «Бала тәрбиесі – баршаға ортақ» (Сыныпта көбіне проблема болатын «қиынға бейім» оқушының бейнесін сала отырып, олармен мәселені шешу және алдын алу жұмыстарының тиімді жолдарын көрсету. «2 жұлдыз, 1 тілек» стратегиясы арқылы бағалау) V.Интервью. Топтар тапсырма бойынша жұмыс жасап жатқанда коуч1 топтың мүшесінен төмендегі сұрақтар бойынша интервью алады:
–  Коучинг сізге ұнады ма? Дәлел.
–  Ұтымды жерлерін ата.
– Көтеріліп жатқан мәселелердің Сіз үшін қандай маңызы бар деп ойлайсыз?
– Осы бағытта тағы не білгіңіз келеді?
–  Топпен жұмыс кезінде Сіз қандай әрекеттер атқардыңыз?
«Педагогикалық және ата – аналармен жұмыс дәптерлерінің тиімді нұсқасы» 

«Мeнiң aтым Қoжa» тoбына: «Бала-адамның бауыр еті» тақырыбында пікірсайыс
«Көкcepeк» тoбына: «Достықты қалай түсінесің?»тақырыбында дөңгелек үстел өткізудің жоспарын құрады

«Көксерек» тобы:
Сәтсіз отбасының баласы;
«Мeнiң aтым-Қoжa» тобы:
Қараусыз қыз бала.
Ой-толғанысVІ. «Фишбоун»
«Сынып жетекші- екінші ата-ана» тақырыбында фишбоун құру
VІ. «Ақылдың 6 қалпағы»
«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»
«Менің атым-Қожа» тобы:
Бұл әдіс бойынша топ мүшелері коучингтің түйін сөздерін «фишбоун» қаңқаларына жазады
«Көксерек»тобы:
«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы» тақырыбын 6 түсті қалпақ кигендер қорытындылайды
Кері байланыс Коучингтен алған әсерлерін стикерге жазып қалдырады.
«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы» тақырыбындағы коучингтің
Анықтамасы
Тақырыбы: «Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»
Мақсаты: Сынып жетекшілермен бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы жас сынып жетекшілерге алдын алу бағытында  бағыт-бағдар беру.
Өту түрі: Коучинг
Коучингке қатысқандар саны: 17
Жүру барысы: СТО стратегиясы бойынша «Қызығушылықты ояту», «Мағынаны тану», «Ой- толғаныс» кезеңдерінен тұрды. Онда коучингке қатысушылар «Менің атым-Қожа» және «Көксерек» фильмдеріндегі суреттердің қиындыларын құрастыру арқылы екі топқа бөлінді. «Үздік сынып жетекшісі дегенді қалай түсінесің?» деген сауал бойынша екі топ ассоциация құрды. «Мeнiң aтым-Қoжa» жәнe «Көкcepeк» тoптapы өздepiнe бepiлгeн фильмдep apқылы әp тoп кeйiпкep бeйнeciнe eнiп, кумулятивтi әңгiмe құpып, pөлдepдi cомдады. «Педагогикалық және ата – аналармен жұмыс дәптерлерінің тиімді нұсқасы» атты топтық жұмыс орындап, «Сын тұрғысынан ойлау- шыңдалған ойлау» презентациясын көрсеткеннен кейін «Мeнiң aтым Қoжa» тoбы: «Бала-адамның бауыр еті» тақырыбында пікірсайыстың, «Көкcepeк» тoбы: «Достықты қалай түсінесің?» тақырыбында дөңгелек үстел өткізудің жоспарын құрды. Бірнеше тапсырмаларды орындаған соң «Жан досым» әнін қосыла шырқап, ырғақты би билеп бір серпіліп қалды. «Көксерек» тобы: « Сәтсіз отбасының баласы»; «Мeнiң aтым-Қoжa» тобы: «Қараусыз қыз бала» бейнесін топта талқылап, постер қорғады. «Ой-толғаныс» кезеңінде «Мeнiң aтым-Қoжa» тобы: «Сынып жетекші- екінші ата-ана» тақырыбында фишбоун құрып, «Көксерек» тобы: «Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы» тақырыбын 6 түсті қалпақ кигендер қорытындылайды.
Анықтама беруші: коуч К.Мамашева
Қолы______________