Жаканов Еркин Ондасынулы Кызылорда облысы Жалагаш ауданы АКсу ауылы №116 орта мектептин дене шыныктыру мугалими


«Жастардың күшті де беделді, денсаулығының мықты болуы - мемлекеттің жарқын болашағының кепілі.Олай болса жас ұрпақтың спортқа деген қызығушылықтарын арттыру және салауатты өмірді қалыптастыру бүгінгі күннің басты талабы деп саналады». Н.Ә.Назарбаев» Жақанов Еркін Оңдасынұлы№ 116 орта мектептің дене шынықтыру пәні мұғалімі:Допты төменнен қабылдау әдісі7 класс Сабақтың мақсаты: а) допты қабылдау әдісін толық меңгерту ә) спорттық қабілеттерін дамыту б) салауаттылыққа тәрбиелеу
ppt_xppt_y

Сабақта қолданатын жаңа әдіс – тәсілдерім және технологияларым.
ppt_xppt_y
Сабақтың жоспары:І. Ұйымдастыру бөлімі: 2минут1. Сапқа тұру -------1мин2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу ----1мин (кезекші оқушы)
ppt_xppt_y
ppt_xppt_y
Үй тапсырмасы: Допты жоғарыдан қабылдау әдісі.
Допты төменнен қабылдау әдісі.(волейбол)Жаңа сабақ:
ІІ. Негізгі бөлімі: 20-25 минут 1. Сапқа тұру—1мин2. Жаңа сабақты түсіндіру,тақырып пен мақсатымен таныстырып өту. --2мин3. Көрнекілік суреттер арқылы түсіндіру, практикалық түрде орындап көрсету. --7мин4. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын түсіндіру, практика түрінде орындату. --5мин5. Екі жақты ойын: «Волейбол» 6х6—7мин6. Қызылқоғалық волейболдан спорт шеберлерін таныстыру.-3мин



Қысқаша жаңа сабақты түсіндіру:{00A15C55-8517-42AA-B614-E9B94910E393}Жас өспірімдер13-14жастағылар15-16жастағылар17-18жастағыларЕр балаҚыз бала2м 20см2м 10см2м 35см2м 20см2м 43см2м 24смВолейбол торының еденнен биіктігінің өлшемі

Допты қабылдаудағы негізгі әдіс.(Допты беру үшін бастапқы қалып негізінде тұрысын орындайды)

Жаңа сабақты практикалық түрде түсіндіріп, орындату: (Қолды төменнен қою арқылы, алақанды бір-біріне жинау бағытымен допты қабылдау кезі)

Допты төменнен қабылдау кезіндегі жоғары көтере отырып шығарып жіберу әдісі.(Бұл жерде допты келесі жаққа шығарып жібереді) 

Допты төменнен еңкейе қабылдау, аяқты бүгу арқылы орындалатын әдісі.
Келесі кезекте: Сынып екіге бөліну арқылы волейбол ойынын жаңа сабақпен байланыстыра отырып жеңілдетілген түрін көрсетеді.  Екі жақты ойын: «Волейбол» 6х6


Тізбектеле жүріп, жұмыс жасау әдісі Жұптасып, кезектесе жұмыс жасау әдісі Жұптасып, жарыса орындау әдісі1 12 2 Деңгейлеп саралап оқыту технологиясыСынып оқушыларына жеңілдеп тапсырмалар беруге боладыСәл күрделі жаттығулар бередіСабақтың қиын сатысындаКөрсетілген сұрақтар беруарқылы жаттығуларды орныдату.мысалы: жеңіл логикалық сұрақтар беру арқылымысалы: практикалық түрде орындату жаттығуларды жасату.мысалы: сұрақтарды бере отырып, оқушыға практикалық түрде орындату



Бағалау Оқушының психологиялық, эмоциялық көңіл-күйлерін бірте-бірте азайту.Бір қатарға сапқа тұру, алаңды айналып жүру.Сапқа тұру.Ең ынталы оқушыны мадақтау.Оқушылардың оқу қызметін қорытындылау және бағалау.Үй тапсырмасын беру. “Волейбол: допты төменнен қабылдау әдісін орындап келу”Қорытынды бөлім:
ppt_wr
ppt_wr
ppt_wr
ppt_wr
ppt_wr
ppt_wr МашықтандыруДене мәдениетін қалыптастыруДенені шынықтыру, тәрбиелеуЖалпы дамыту жаттығуларын меңгертедіНормативтік тест жаттығуларды игертуМемлекеттік стандартық бағдарламаны жоспарлай білуҚимыл қозғалысты бередіДене тәрбиесі сабағы не береді?


style.rotation
.1. Оқушымен қарым-қатынасты қалыптастыру2. Оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту3. Әр оқушының әрекетін, ұлттық болмысын пайдалануға жұмыстану.4. Оқушының ұлттық моральнің орындалуын қамтамасыз ету.5. Оқушының санасын, сенімін, көзқарасын,білімін артыру.6. Оқушының парасатын, ойлауын қалыптастыра отырып машықтандыру.Жаңа идеяларды қолдана отырып, орындалатын жұмыс бағытым



Бұдан қандай нәтежиелерге қол жеткізуге болады? Сабақ барысында1. Алдымен оқушының не? деген сұрағына: Сабақта шынайлық, оқыту бар екенін көрсету.2.Оқушының қашан? деген сұрағына: Сабақтан кейін болатын жағдайды толық анықтатуға көз жеткізу қажет.3. Оқушының қайда? деген сұрағына: Оқушының және ұстаз арасындағы серіктесін анықтап нәтежиеге қол жеткізу қажет.Қорыта айтқанда: Мен алдымен жеке тұлғаның әлеуметтік, құзіреттілігін дамытуды керек еттім. Сол арқылы ұжымдық зеттеуге қол жетіздім, яғни оқушының өзін-өзі басқарудағы әлеуеті артты.
ppt_xppt_y

Сабақ соңындағы көңіл-күйіміз Есте сақтайық1. Ойын кезінде қауіпсіздікті сақтау:2. Ойын кезінде орын ауыстыруды:3. Ойын кезінде доптың келу техникасын аңғарып отыруды:4. Допты әріптеске беруді, қателеспеуді есте сақтауымыз керек.