Ашы? саба? 1822-1824 жыл?ы жар?ылар


Қазақстан тарихы Сабақ :10
Сабақтың тақырыбы: 1822-1824 жылғы жарғылар
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты оқи отырып,өздігінен жұмыс істеу және салыстырмалы талдау жасау дағдыларын дамыту,көзқарастарын дәлелдей алуға машықтандыру.
Жұмыстың нәтижесі: Сөйлеу дағдысын қалыптастырды,түйіндей біледі ,шығармашылық ойлайды
Сабақтың әдіс –тәсілі: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,топтық тапсырмалар,диалогтік оқыту
Сілтеме Дүние жүзі тарихы(1914 жылдан бүгінге күнге дейін)5 томдық.
Алматы.Атамұра.2014ж. оқулық
Ресурстар Постер,түсті қағаз,карта,стикерлер,қосымша деректер
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақтың жоспары 1.Ұйымдастыру бөлімі(5 минут)
2.Үй тапсырмасын сұрау(10 минут)
3.Жаңа сабақ(10 минут)
4.Сыныптағы жұмыс(15 минут)
5.Үй тапсырмасы(5 минут)
Сабақтың барысы: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Психологиялық дайындық
Білу
1.Ұйымдастыру.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.Шеңбер жасап тұрады,сабақтарына сәттілік тілейді. Аспан денелері бойынша топқа бөлінеді
Түсіну Мұғалім:Отар.Реформа.Империя.Жарғы.деген сөздер туралы қысқаша мағлұмат беру,әр бөлімді оқыта отырып,сұрақтар қою арқылы тақырыпты талдау. Әр топ өзіне берілген мәтін бөліктерін түсіндіреді,сұрақтарды талдайды.Әр топ өзіне берілген бөлімді түсіндіреді бір-біріне.Бағалайды
Қолдану «Ойлан .Жұптас.Пікірлес»ой қозғау,постер қорғау
1-топ.Қазақстандағы 1822-1824 жылғы жарғының жақсы және жаман жақтары?
2-топ.Жарғының нәтижесі?Мәні неде ?
3-топ.Не себептен Қазақстандағы Орталықшылдар бағыты саяси тұрақтылықтың негізі болып,көп жылдар бойы өмірі сүрді?Мәні неде?





Сергіту сәті Топ мүшелері осы тақырып бойынша топ ішінде талқылайды.Постер қорғайды.Бағалай
ды
Талдау 1.Тарихи диктант
2.Венн диограммасы.А.В.С оқушылары Қазақстанның экономикалық ерекшеліктері туралы салыстырма жасады


Диалогтық әңгіме құрастыру,өзара талдау


Жинақтау Кітаптың 119 бетіндегі сұрақтармен жұмыс

Оқушылар осы тақырып бойынша жеке жауап жазады

Бағалау 1.Өзін-өзі бағалау
2.Кретерийлер арқылы бағалау
Үйге тапсырма Жарғылардың құрылымы бойынша кесте жасап келу Қазақстан тарихы Сабақ :10
Сабақтың тақырыбы: 1822-1824 жылғы жарғылар
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты оқи отырып,өздігінен жұмыс істеу және салыстырмалы талдау жасау дағдыларын дамыту,көзқарастарын дәлелдей алуға машықтандыру.
Жұмыстың нәтижесі: Сөйлеу дағдысын қалыптастырды,түйіндей біледі ,шығармашылық ойлайды
Сабақтың әдіс –тәсілі: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,топтық тапсырмалар,диалогтік оқыту
Сілтеме Дүние жүзі тарихы(1914 жылдан бүгінге күнге дейін)5 томдық.
Алматы.Атамұра.2014ж. оқулық
Ресурстар Постер,түсті қағаз,карта,стикерлер,қосымша деректер
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақтың жоспары 1.Ұйымдастыру бөлімі(5 минут)
2.Үй тапсырмасын сұрау(10 минут)
3.Жаңа сабақ(10 минут)
4.Сыныптағы жұмыс(15 минут)
5.Үй тапсырмасы(5 минут)
Сабақтың барысы: Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Психологиялық дайындық
Білу
1.Ұйымдастыру.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.Шеңбер жасап тұрады,сабақтарына сәттілік тілейді. Аспан денелері бойынша топқа бөлінеді
Түсіну Мұғалім:Отар.Реформа.Империя.Жарғы.деген сөздер туралы қысқаша мағлұмат беру,әр бөлімді оқыта отырып,сұрақтар қою арқылы тақырыпты талдау. Әр топ өзіне берілген мәтін бөліктерін түсіндіреді,сұрақтарды талдайды.Әр топ өзіне берілген бөлімді түсіндіреді бір-біріне.Бағалайды
Қолдану «Ойлан .Жұптас.Пікірлес»ой қозғау,постер қорғау
1-топ.Қазақстандағы 1822-1824 жылғы жарғының жақсы және жаман жақтары?
2-топ.Жарғының нәтижесі?Мәні неде ?
3-топ.Не себептен Қазақстандағы Орталықшылдар бағыты саяси тұрақтылықтың негізі болып,көп жылдар бойы өмірі сүрді?Мәні неде?





Сергіту сәті Топ мүшелері осы тақырып бойынша топ ішінде талқылайды.Постер қорғайды.Бағалай
ды
Талдау 1.Тарихи диктант
2.Венн диограммасы.А.В.С оқушылары Қазақстанның экономикалық ерекшеліктері туралы салыстырма жасады


Диалогтық әңгіме құрастыру,өзара талдау


Жинақтау Кітаптың 119 бетіндегі сұрақтармен жұмыс

Оқушылар осы тақырып бойынша жеке жауап жазады

Бағалау 1.Өзін-өзі бағалау
2.Кретерийлер арқылы бағалау
Үйге тапсырма Жарғылардың құрылымы бойынша кесте жасап келу