Самоаналіз уроку інформатики Уведення даних до комірок: текст, число. Редагування даних таблиці. Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення.


Самоаналіз уроку інформатики
Клас: 7-Б (1-ша підгрупа) - клас вікової норми, з достатнім та середнім рівнем засвоєння знань.
Дата проведення: 24.02.2016р.
Тема: "Уведення даних до комірок: текст, число. Редагування даних таблиці. Копіювання, переміщення й вилучення даних. Автозаповнення".
Мета:
навчити вводити дані у комірки та редагувати їх вміст, копіювати, переміщувати й вилучати вміст комірок і діапазонів комірок; сформувати поняття: автозаповнення;
сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості; розвивати вміння чітко й лаконічно висловлювати свої думки, збагачувати мовлення учнів; формувати вміння застосовувати знання та навички з різних предметів;
виховувати: організованість та дисципліну, старанність, акуратність під час роботи; інтерес до інших предметів, уміння проводити об’єктивну самооцінку.
Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань ( комбінований).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуально-відокремлена.
Кабінет підготовлений до уроку, комп’ютери увімкнені, на режимі очікування.
Урок з даної теми проведено згідно календарно-тематичному плануванню та відповідає програмі викладання інформатики у 7 класі за новим Державним стандартом. Урок в даній темі - 4-ий.
Урок пройшов згідно плану, всі етапи уроку витримано.
Організаційний етап (2хв.): короткочасність організаційного моменту, швидке включення учнів у діловий ритм роботи.
Перевірка домашнього завдання (5хв.): проведено з використанням інтерактивних технологій у вигляді тестування.
Підготовку учнів до засвоєння нових знань (мотивація) (5хв.) провела з використанням "мозкового штурму" у вигляді розв'язування ребусів, завдяки чому учні за допомогою вчителя визначили тему та мету уроку. Вмотивувала учнів на вивчення нової теми за допомогою життєвої ситуації - таблиці руху потягів.
При вивченні нового матеріалу (10хв.) застосовувала презентацію, усне пояснення з елементами еврестичної бесіди - діалог «учитель-учні», використовуючи тісний зв'язок між теоретичним матеріалом, який учні вивчали на попередніх темах та уроках.
Первинне закріплення знань (10хв.) проведено із застосуванням елементів ігрової технології (гра "Так-Ні") та роботи в зошиті.
Для первинної перевірки засвоєння знань; контролю та самоперевірки (10хв.) запропонувала учням виконання практичної роботи. На уроці учні свідомо і активно застосовували свої знання та вміння, тому більшість з них справились з поставленими завданнями. Практичне завдання показує тісний зв'язок теми, яку учні вивчають, з іншими предметами (математикою, географією, англійською мовою) та реальним життям.
Підведення підсумків (2хв).Учні старанно виконували поставлені завдання. Вони мали можливість самостійно оцінити свої результати роботи на уроці і висловити свою думку про урок (прослідковується зворотній зв'язок).
Домашнє завдання (1хв.) різнорівневе, що дає можливість учням самостійно регулювати свої можливості.
Темп заняття був помірним.
Поставлену мету досягнуто.