Орыс тілінде о?ытылатын мектеп алды даярлы? тобына арнал?ан Бізді? ауыл осындай атты саба? жоспары


Күні: _________________Сыныбы:____________________
Сабақтың тақырыбы. Біздің ауыл осындай.
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушыларға жаңа сөздерді меңгерту және туған жерін сүйе білуге тәрбиелеу.ә ) Есте сақтау, оқу, жазу, ойлау, тыңдап қайталау қабілеттерін дамыту.Оқыту әдістері: сұрақ – жауап, аударма, жаттығу,түсіндіру.Пәнаралық байланыс: араласСабақтың көрнекілігі:оқулықтағы суреттер, үй жануарларының суреті бар плакат.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі- Оқушылармен сәлемдесу.- Саламатсыздар ма балалар? Отырыңдар.II.Үй тапсырмасын сұрау.-Балалар үйге қандай тапсырма берілді?
Үй тапсырмасы : бояп келген суреттері бар жұмыстары тексеріледі.
-Ал,өткен тақырыбымызға қысқаша тоқтала кетейік.
-Кім үй жануарларын атайды?
-Жабайы аңдарды кім атап береді?
-Үй жануарларының қайсысын жақсы көресің?
III.Жаңа сабақ.
Сөздікпен жұмыс.Білесің –знаешь
Білесің бе? – знаешь ли?
Болдың ба? – был ли?
IV. Шығармашылық жұмыс




6) Тақтада ілулі тұрған «Үй жануарлары» плакатындағы төлдердің суретін оқушыларға білдірмей орындарын ауыстырып қойылады.Сұрақ? Адасқан төлдерді өз енелеріне қосу.Қол көтерген оқушылар тақтаға шығарылады.Сиыр / бұзау, қой / қозы, жылқы / құлын, түйе / бота
V.Жаңа сабақты бекіту.
7) «Сұхбат беру» ойынымен жаңа сабақты бекіту.
- Ауылға қыдырып барған оқушыдан сұхбат алу.
- Ауылда болдың ба?
- Үй жануарларын көрдің бе?
-Қандай үй жануарларын көрдің?
-Нешеу? Оқушылармен бірге санап өту.
- Көрген кезде қорықтың ба?
- Ұнаған үй жануарлары?
- Ауыл ұнады ма?
- Сұхбат бергеніңе рахмет.
«Сұхбат беру» ойынына қатысқан оқушыға «мақтау» айтылып,бағаланады.
Қала мен ауылдың айырмашылықтары мен ұқсастықтарын көрсетілген диаграмма
арқылы оқушыларға түсіндіре отырып,жаңа сабақты қорытындылау.VI.Үйге тапсырма беру. Берілген суретті бояу арқылы қандай жануарлар бар соларды атап келу.
Бағалау. Қоштасу.