?аза? тілінен саба? жоспары та?ырыбы Абай ??нанбай?лы ?ылым таппай ма?танба


Сабақ тақырыбы: 1сыныпта өткенді қайталау. Мектеп:
Күні: 05.09.16ж Мұғалімнің аты: Касбаева А.А
«Жезкент орта мектебі» КММ
Сынып: 2 Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны:
Оқу мақсаттары: Өткенді қайталап, жаңа тақырыптармен ұштастыру.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар орындай алады: Тән дыбыстарды атайды, мысалдар келтіре алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тән дыбыстарды атап, дауысты, дауыссыз түрлерін ажырата алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Өзі туралы әңгімелей алады.
Пәнаралық байланыс: Әдебиет
Алдыңғы оқу
Қызығушылықты ояту
3 мин Сәлемдесу, атын, сыныбын сұрап жауап беру
Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс түрі
Ресурстар
Сабақтың басы
мин Мағынаны тану. Миға шабуыл
Берілген суреттерді қандай тақырыпта екендігін болжаймыз.
Бағалау критерийлерін ұсынамыз:
1К Өлең мазмұны бойынша тірек сөздерді табады, сөйлем құрастырады.
Дескрипторлар:
Өлеңді тыңдап, түсінеді, тірек сөздерді табады.
Тірек сөздердің көмегімен сөйлем құрастырады.
2К Өлең бойынша сұрақ құрастырады, толық өз сөзімен мазмұндайды.
Дескрипторлар:
Өлең мазмұнына сүйеніп, сұрақ құрастырады.
Графикалық органайзерлерге сүйеніп, өз сөзімен мазмұндайды. Таныстырылым
Сабақтың ортасы
5мин
Жаңа сөздерді бекіту 3мин
5мин
5мин
Сабақтың соңы
5мин 1-тапсырма Өлеңді тыңдау
(Өлеңді екі рет тыңдатамыз)
Тірек сөздерді табады, мағынасын ашады (барлығы орындайды).
Ғылым - білім
Баптану - күтіну
Шаттану - қуану
Қанағат - көңілі толу
Рақым - мейірімді, кешірімді
2 – тапсырма (барлығы орындай алады)
1-топ
Оқушылар осы сөздермен бірнеше сөйлем құрастырады.
2-топ және 3-топ
Өлең мазмұны бойынша ерекше сұрақ әзірлейді.
4-тапсырма
Мазмұндауға дайындалу (Көпшілік оқушылар орындайды)
1 топ «Адамның қасиеттері» Т кестесін жасайды
2 топ Уақыт тізбегін құрастырады
3топ «Қарым-қатынас аймағын» жасайды.
5 – тапсырма Графикалық органайзерге сүйеніп өлеңді өз сөзімен мазмұндайды (Кейбір оқушылар орындайды)
Кері байланыс
Екі жұлдыз, бір тілек арқылы
Бірінші жұлдызы ...
Екінші жұлдызы ...
Тілегім ...
ТКО әдісі (Суреттер көрсету арқылы)
«Қар кесегі»(1түрі) әдісі
«Пирамида» әдісі
Графикалық органайзер
Т кестесі
Уақыт тізбегі
Қарым- қатынас аймағы
Бағалау Оқушылардың өзіндік бағалауларын ескере отырып, қалыптастырушы баға қоямыз Рефлексия
Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары орындалды ма? Оқу мақсаты мен сабақ мақсаты толықтай орындалды.
Бүгін оқушылар нені үйренді? Бүгінгі сабақта оқушылар өлең мазмұнын түсінуге, сұраққа жауап беруге және сұрақ қоя білуге және өлеңді өз сөзімен толық мазмұндауға үйренді.
Сабақ қалай, қай деңгейде өтті? Сабақ жаңартылған білім бағдарламасы бойынша бірнеше әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы, жоғары деңгейде өтті.
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Саралау жақсы іске асты.
Уақыт та қалай пайдаланылды? Жоспарланған уақыт тиімді пайдаланылды.
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? Уақытты үнемдеу мақсатында «көршіңді шақыр» ойынын алынып тасталды.
Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? Тақырып өмірмен байланысты. Еліміздің ірі кітапханасы көрсетіліп, адами қасиеттер сөз болды.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе
1. «Пирамида» тәсілі
2. Алдыңғы оқу
Сабақтың жақсы өтуіне ықпал ететін екі нәрсе
Мұғалімнің шеберлігі
Оқушылардың белсенділігі