Використання моделей й макетів в проектуванні та виготовлені швейних виробів. Підсумковий урок по проекту (8 кл.)


ТЕМА УРОКУ: Використання моделей й макетів в проектуванні та виготовлені швейних виробів. Підсумковий урок по проекту (8 кл.)
МЕТА УРОКУ:
навчає:цілеспрямовано користуватися отриманими знаннями з проектування та виготовлення швейних виробів
розвиває:естетичний смак та художні нахили учнів під час виконання практичної роботи
виховує: відповідальне ставлення до вибору майбутньої професії, любов до людей праці.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: модель, макет, методи проектування.
ОБЛАДНАННЯ: фотоматеріали про дизайнерів одягу, комп’ютер та мультимедійна презентація уроку.
МАТЕРІАЛИ: проекти учениць, пошуковий матеріал про відомих дизайнерів.
ПРОФОРІЄНТАЦІЯ: художник - дизайнер.
ОЧИКУВАЛЬНІ РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: учень навчиться проектувати швейний виріб.
ТИП УРОКУ: узагальнення знань, умінь, навичок.
ХІД УРОКУ
І . ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Привітання з учнями, перевірка готовності їх до уроку.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
( Фрагмент )
План
Визначення – модель, макет.
Значення моделей і макетів в проектуванні.
Застосування методів проектування
Етапи проектування виробу. Захисти проектів.
Про професію художник-дизайнер. Сторінки презентації.
(Додаток 1)
Учитель. Варіативний модуль «Проектування та виготовлення комплексного виробу» передбачає створення комплексного виробу з різноманітних матеріалів (пряжа, шнури, нитки, дерево, метал, шкіра, тканина тощо).
Перша тема цього модуля «Значення моделей і макетів у проектуванні. Матеріали, які використовують у макетуванні. Застосування методів проектування».
Метою нашого уроку перше - є узагальнення знань за період з 6-го класу («Виготовлення виробу машинним способом» ) також 7-й клас («Виготовлення оздоблення для швейних виробів » і 8-й клас - варіативний модуль «Проектування та виготовлення комплексного виробу» дає змогу визначитись, хоча б частково – до якої професії є більше хисту. Також епіграф нашого уроку: «Створи собі робоче місце» звертає на це увагу.
(Фрагмент 4)
Що таке модель?
Модель – це спрощене відображення виробу та його складових частин, виконане в збільшеному або зменшеному вигляді тобто – ескіз.
Що таке макет?
Макет – це копія майбутнього виробу, яку виконують з точним дотриманням пропорцій і розмірів виробу або в збільшеному чи зменшеному вигляді - виріб.
Проектування це ?
Проектування – це процес створення проекту, прототипу, праобразу майбутнього об’єкту, стану та способів його виготовлення.
До учнів – Етапи проектування (матеріал за 5-й клас) ви знаєте?
( Додаток 3)
Проходе захист проектів учнів почергово.
(Фрагмент презентації -5)
Учитель. Друга мета нашого уроку – є застосування знань, умінь, навичок в подальшому житті (увага на епіграф уроку).
(Фрагмент презентації -6)
Рейтинги професій майбутнього укладають численні видання. Останній ТОП-20 професій портал Insider склав у січні 2014 року, тож інформація достатньо свіжа – наскільки добре професії будуть оплачуватись і як сильно ринок праці потребуватиме спеціалістів цих сфер у найближчі 10 років
(Додаток 2, фрагмент презентації - 6)
Перевірка домашнього завдання. Інформація про:
Дизайнери світового рівня (Додаток 4, фрагмент презентації - 7 );
Дизайнери України (Додаток 5, фрагмент презентації - 8 );
Дизайнери нашого міста (Додаток 6, фрагмент презентації - 9 )
ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
Інтерактивна методика «МІКРОФОН».
Що ви корисного дізналися для себе на цьому уроці?
Чи дізналися про щось нове, цікаве?
Що сподобалося чи не сподобалося на уроці?
Одержані знання, уміння, навички будуть мати подальше пристосування в житті?
ІV. Анкетування учнів за Тестом-опитувальником на профпридатність (Методика Йовайши)
(Додаток 6 )
V. Узагальнення анкетування (учителем).