Са? тайпалары туралы антикалы? деректер


Күні: 11.10.16
Сыныбы: 10 «Ә»
Тақырыбы Сақ тайпалары туралы антикалық деректер
Мақсаты Ежелгі Қазақстанды мекендеген тайпалар туралы жазылған жазба деректермен таныстыру, деректерді салыстыруға, қорытынды жасауға үйрету 
Міндеттері Көне деректер туралы біледі
Грек ойшылдарының пікірлерін талдайды
Өзара пікір алмасады,ойларын жүйелі жеткізуге дағдыланады.
Күтілетін нәтиже Антикалық деректер туралы біледі, талдайды,тыңдайды, өзара пікір алмасады.
Типі Жаңа білімді меңгеру
Түрі Аралас
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Уәж тудыру, модерация, әткеншек,РАФТ.
Қолданылатын ресурстар маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер
Ұйымдастыру кезеңі
«Сөз тізбегі» әдісі
Оқушылар айнала шеңбер құрады және кезегімен сағат тілі арқылы бір оқушы бір сөз айтады. Кез келген сөздің соңғы буынынан жаңа сөз құрастырады.
Мақсат:оқушылардың ойлануға итермелейді және ойларын жинақтайды.
Оқушылар бірін –бірі қайталамай сөз құрастырады.
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
«Уәж тудыру»

Мақсат: оқушылардың ойын жинақтау, антика сөзіне анықтама жасауға бағыттау және жаңа тақырыпқа шығу.
Суреттердің қандай мағына беретіндігін оқушылар өз ойларымен бөліседі.
Модерация Тақырыпты толық қамту үшін жұптарға мәтінді үлестіріп беремін.
Менің түйінді ойым
Досымның тапқаны
Тұжырым,пікір,сұрақ
Мақсат: Барлық оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды, жұптар мәтінді оқып талқылап ойларын дәптерлеріне түсіреді.
Тыңдалым, айтылым, жазылым дағдылары қалыптасады.
Оқушылар мәтіндерін оқып болған соң өз ойын дәптеріне түсіреді және жұбының пікірін екінші бағанаға түсіреді.
Әткеншек Оқушылар үлкен ішкі сыртқы шеңбер жасап жайғасады.тақырыпты кең көлемінде түсіну үшін сағат тілімен сыртқы ішкі шеңберлер жылжи отырып бір бірлеріне өз мәтіндерін түсіндіреді. Ал тыңдаушылар айтылған мәліметтерді жинақтай отырып дәптерлеріндегі үшінші бағананы толтырады.
Мақсат: барлық оқушылар өз мәтіндерін сыныптастарына түсіндіреді, түсінеді, ойларын жинақтайды және дәптерлеріне жазып шығады. Барлығы түгел қатысады.
Оқушылар өз мәтіндерін сыныптастарына мысалдар келтіре отырып түсіндіреді, тереңінен түсінуге мүмкіндігі болады.
РАФТ Р- рөл
А- аудитория
Ф- фармат
Т- тақырып
Оқушылар сол кезеңдегі тұлғалар роліне ене отырып жазып шығады.
Өзін-өзі бағалау
Мәтінді толық игеруі - 1 балл
Өз мәтінін жоғары деңгейде түсіндіре алуы - 2 балл
Бағаналарды толық толтырылуы - 2 балл
Баяндау тілінің ерекшелігі 2 балл
Рөлге ене алуы - 2 балл
Кері байланыс Кері байланыс
321 стратегиясы
1. Бүгінгі cабақтан есте қалған 3 нәрсені жазыңыз.
2. Сабақ барысында естіген 2 маңызды ұғым жазыңыз.
3. Талқылау барысында туындаған 1 сұрақ жазыңыз.
Үйге тапсырма
беру Сақтар туралы көне деректер жинақтау