Урок 11. Вдосконалення текстів через виділення кольором, шрифтами фрагментів тексту, окремих слів.


Урок 11. Вдосконалення текстів через виділення кольором, шрифтами фрагментів тексту, окремих слів.
Цілі:
навчальна: сформувати поняття вдосконалення тексту; навчити вдосконалювати тексти шляхом зміни шрифту (розмір, колір, накреслення символів);
розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості; розвивати вміння чітко й лаконічно висловлювати свої думки, збагачувати мовлення учнів; формувати вміння застосовувати знання та навички з різних предметів; розвивати навички самостійної роботи на комп’ютері;
виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі, інтерес до інших предметів.
Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань ( комбінований).
Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютери.
Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, пояснення), наочні (презентація в Power Point), практичні (робота на комп’ютері).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуально-відокремлена.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
привітання;
визначення відсутніх;
перевірка готовності учнів до уроку;
перевірка готовності класного приміщення до уроку;
організація уваги.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Що таке заголовок?
Для чого використовується в книгах зміст?
Які типи вірівнювань тексту вам відомі?
Як додати посилання на веб-сайт?
ІІІ. Підготовка учнів до засвоєння нових знань (мотивація).
48234603257552232660544830-377190544830Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, давайте розгадаємо ребуси і дізнаємось ключові слова теми нашого уроку.
(текст)
(шрифт) (колір)
Як ви вже здогадалися з ребусів, тема нашого сьогоднішнього уроку «Вдосконалення текстів через виділення кольором, шрифтами фрагментів тексту, окремих слів». Давайте поглянемо на підручник. Ви бачите, що заголовки, виділені іншим кольором, та розміщений по центру, шрифт більш яскравий та має більший розмір.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Ви вже вмієте вводити (набирати) текст з клавіатури. Як ви вже зрозуміли, це досить копітка справа. Щоб полегшити роботу і зекономити час, деякі операції можна виконувати з цілими фрагментами тексту. Окрему частину текстового документа називають фрагментом. Фрагментом тексту може бути слово, рядок, абзац, довільна частина тексту. Виділити текст можна за допомогою протягування миші. Виділений фрагмент фарбується кольором — як правило, синім. Для того щоб зняти виділення, достатньо клацнути за межами виділеного фрагмента. Частину тексту можна виділити за допомогою миші. Для скасування виділення достатньо клацнути лівою клавішею миші в тексті.
Редагування – це внесення змін, виправлень та доповнень. Під час редагування тексту часто виникає потреба поміняти місцями певні слова або речення, видалити частину текста чи cкопіювати її. У середовищі текстового редактора виконати такі операції можна за допомогою сполучення клавіш, кнопок на стрічці Основне, команд контекстного меню.
242316028321027051086360
Ми вивчили різні прийоми роботи з текстом та його фрагментами, але текст у нас одного кольору, а літери однакового розміру. Процес зміни зовнішнього вигляду тексту називають форматуванням. Під час форматування об’єктів відбувається зміна властивостей цих об’єктів. Форматування об’єктів текстового документа виконують за допомогою спеціальних команд контекстного меню; кнопок стрічки Основне.
1080135269240
Форматування виконується над виділеними об’єктами текстового документа.
Щоб здійснити форматування символів, слід виконати такий алгоритм:
Виділіть кілька символів.
Виберіть команду Шрифт контекстного меню (або відповідну кнопку на Стрічці).
Встановіть потрібні значення властивості.
Алгоритм форматування символів застосовується до кожного символу з виділеного фрагмента тексту.
VІ. Фізкультхвилинка (відеофайл).
V. Первинне закріплення знань.
Наша мова багата на фразеологізми. Це влучні, дотепні вислови, які створював народ. Вони ввібрали в себе прислів’я, приказки, каламбури. Встав слово, якого не вистачає:
Не в свої (сани) ... не сідай;
(Язик) до Києва доведе;
Бачить (око) ... та зуб не бере;
Де сила не візьме, там (розум) …. допоможе.
518160693420Яку клавішу слід натиснути в кожному випадку, щоб отримати потрібний результат? Впишіть відповідні номери. Вертикальна риска є текстовим курсором.
VІ. Первинна перевірка засвоєння знань.
Виконати практично завдання (Робота за комп’ютером) .

VІІ. Підведення підсумків:
цінування;
рефлексія Гра «Сонечко»
На дошці прикріплено круг у вигляді сонечка з оченятами, носиком та посмішкою. Учитель роздає дітям промені жовтого та блакитного кольорів. Промені треба прикріпити до сонечка: жовтий — мені дуже сподобався урок, я здобув багато цікавої інформації; блакитний — урок був не цікавим, я не дізнався нічого нового.