Інтегрований урок з навчання грамоти та малювання для дітей з особливими вадами на тему Робота з дитячою книжкою казка Рукавичка. Малювання рукавички.











Інтегрований урок для дітей з особливими вадами



















Тема: Робота з дитячою книжкою , казка « Рукавичка»
Малювання фарбами рукавички.

Мета: Навчальна – ознайомити учнів з казкою « Рукавичка « ,закріпити вміння
читати , здійснювати мовний аналіз слів , проводити звуко – буквений
аналіз слів .
Корекційно – розвиваюча – розвивати зв’язне мовлення , логічне
мислення ,творчі здібності , художнє зорове сприймання ,
дрібну моторику ,уважність .
Виховна – виховувати любов до природи та друзів наших
Обладнання : малюнки тварин ,маски для казки «Рукавичка « ,стилізоване зображення рукавички , відео казки «Рукавичка « .

Тип уроку : Урок закріплення знань , умінь,навичок .

Завдання уроку : учитись читати ,говорити , думати , творити.

Очікувані результати : Після цього уроку учні зможуть :
читати тексти ; складати слова із букв ; самостійно
проводити звуко – буквений аналіз слів;
інсценізувати казку « Рукавичка «
висловлювати власну думку ; малювати рукавичку .

Хід уроку
I Загально - корекційний етап .

1 . Організаційна підготовка .
2 . Нервово – психологічна підготовка .
Мобілізація уваги :
Сьогодні до нас завітали гості щирі .
Привітаємо , в добрий час
Гостей усмішкою і миром !

II Повідомлення завдань і теми уроку .

Сьогодні на уроці ми будемо читати казку ,говорити , думати , творити .
Урок буде незвичайний .
Ми вирушимо у подорож казковим лісом в гості до звіряток.
Ви згодні ?





III Повторення і закріплення вивченого матеріалу

1 Мозковий штурм
А як же ми знайдемо дорогу ?Давайте спитаємо у цих лісових жителів може
вони знають
(на дошці прикріплені малюнки тварин : миші , лося , лисиці , ворони і
склади ми, ло ,ли, во )
Та ось трапилась біда, вони загубили свій склад .Але якщо ми їм допоможемо,
тварини вкажуть нам дорогу .
Давайте прочитаємо склади і з’ясуємо, де чиє місце.
Діти читають склади і прикріпляють їх до малюнка.

2 Звуко – буквений аналіз слів

· У дітей на парті фішки звуків .
Білочка знає де живуть наші лісові друзі,але треба їм допомогти скласти звукову модель слова «мова» .
Вчитель відкриває правильну звукову модель слова , діти перевіряють
правильність виконання завдання .

IV Фізкультхвилинка

Раз , два , три , з нами до лісу йди
Рад , два , три ,чотири , п’ять , будемо в лісі крокувати .
Там пташок ми пострічаємо , разом з ними політаємо
Разом з зайцем пострибаємо , і від вовка утікаємо .

V Робота з дитячою книжкою
1 Пропедевтична частина .
а) Вступна бесіда
А ось хто запросив нас в гості , і в якому будиночку вони живуть , ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадку
В лісі звірям всім на втіху ,
Що згубив старенький дід ?
Влізли мишка туди і жабка ,
Заєць , лиска , вовк , ведмідь , ще й кабан – іклан
Будь ласка відгадайте, що за казка ?
Діти дивляться фрагмент казки «Рукавичка «

б ) побудова асоціативного куща .
На дошку прикріпляються рукавичка .
Діти , які звірі жили в рукавичці?
Діти називають тварин , а вчитель прикріплює їм малюнки .
Хто із звірів знайшов першим рукавичку ?
Хто останній прийшов до рукавички ?
Чому його не хотіли пускати ?
Якими були лісові звірі ?

в ) Інсценізація казки
Діти , хтось із вас був у театрі ? на виставі ?
Зараз ви спробуєте себе в ролі акторів .
Діти одягають маски і інсценізують фрагменти казки . Учитель
читає казку при потребі допомагає учням

г) Але діти ми не тільки будемо читати казку , але й малювати рукавичку.
Подивіться на стіл , у вас лежить листок аркуша , поставте на нього свою руку візьміть олівець , пальці руки з’єднайте між собою обведіть руку . Бачите у вас вийшла рукавичка .
Діти розфарбовують свої рукавичка фарбами різного кольору .
Діти покажіть один одному свою рукавичку

VI Підсумок уроку

1 Гра « Мікрофон»
Чи сподобалося вам бути акторами ?
Що найбільше сподобалося на уроці ?
А чого ми навчилися на цьому уроці