?ЗІН-?ЗІ ТАНУ ?МЖ, ОМЖ саба? жоспарлары толы? бір жыл?а жа?а


ӨЗІН-ӨЗІ ТАНУ ҚМЖ ОМЖ
ҮЛГИЛЕР
1-сыныпқа «Өзін-өзі» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспарлау
Пән бойынша оқу жүктемесінің көлемі аптасына
1 сағат, оқу жылында 33 сағатты құрайды.
Оқу ісінің меңгерушісі:
Күні:
Сынып: 1 Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Ақиқатты жолға алып, адалдықпен өмір бастаймыз!
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Адалдық адамның маңызды қасиеті ретінде. Шындықты айту оңай, ал өтірік айту қиын. Қалжыңдап та өтірік айтуға болмайды. Ақиқат- барлық адамдарды біріктіруші бастау.
Сабақтың мақсаттары Барлығы:Жаңа білімді түсінеді.
Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут Ертеңгілік шеңбері
Таңғы шеңберде тұрған оқушылар бір – бірімен «Сәлем!» деп амандасады.
Берілген өлеңді түрлі эмоциямен айту. (көңілді, көңілсіз, ашулы)
Бірінші күн- дүйсенбі
Екінші күн – сейсенбі
Үшінші күн – сәрсенбі
Төртінші күн — бейсенбі
Бесінші күн — жұма
Алтыншы күн- сенбі
Жетінші күн- жексенбі.
Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. Шаттық шебері
Сабақтың ортасы
8 минут
1 минут
5 минут
3 минут
16 минут
Жаңа сабақты түсіндіру
Ақиқатты жолға алып, адалдықпен өмір бастаймыз!
Елеместің адамгершілігі. Түсіндіру.
Сұраққа жауап беріңдер:
Қарт Елемеске қандай кеңес берді?
Елеместің өмірі қалай жалғасты?
Елемес қандай адам?
Оның адалдығын қандай істен көруге болады?
Адал болу үшін не қажет?
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Еркiн ұста денеңдi,
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш.
Жұмбақ шешіп, дамалайық!
Ызақор бұғып жатыр,
Сақалы шығып жатыр.(жуа)
Қалың киім ұнатадыШешіндірсең жылатады.(жуа)
Бұл не деген көп киім, жетпіс қабат көп киім.Жаңбыр одан өтпейді, қабат-қабат тоны бар, түймелеуге жетпейді.(орамжапырақ)
Үстіне тігіп көк шатыр,Астында қызыл дәу жатыр(қызылша) Сергіту сәті
Сұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Сызба парақшалары.
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
Смайликтер
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Сөйлеу-речи-speeches
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
2 СЫНЫП
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Біз осындай баламыз
Мақсаты
Күтілетін нәтиже  «Өзін-өзі тану»адамгершілік құндылығы туралы  түсініктерін кеңейту;Міндеттері:-2 сыныпқа арналған «Өзін-өзі тану»пәнінің мазмұнымен таныстыру;-өзін және айналасын тануға деген қызығушылығын арттыру;-ізгілікке тәрбиелеу;Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттер;
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау
Тапсырма.Оқушылар суреттегі алма ағашында көрсетілген өзін-өзі танудан үйренген құндылықтары туралы түсініктерін айтып береді.Олар  әдептілік,білім,қайырымдылық т.б.
Сергіту сәті «Халықтар» биі
Жаңа сабақ Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Суреттерге қарап, «Менің жазғы демалысым» тақырыбына әңгіме құрастырыңдар.• Өзін-өзі тану сабақтарында не үйрендіңдер?• Өзіңе, өзгеге, табиғатқа құрмет дегенді қалай түсінесіңдер?• Өз бойыңда қандай қасиеттер болғанын қалайсың?
Ой толғаныс БББ кестесі
Білем Білдім Білгім келеді
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар. 229235676275Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
3 СЫНЫП
Күні:
Мектеп:
Сабақтың тақырыбы: Өзін-өзі тану белестері
Құндылық: Ақиқат Қасиеттер: Мейірімділік,ізеттілік,бірлік, ынтымақ т.б
Мұғалім:
Сынып:Оқушылар саны:
Сабақтың мақсаты:
Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері:
3-сыныпқа арналған «Өзін-өзі тану»пәнінің мазмұнымен таныстыру;
өзін,өзгелерді, адамгершілік құндылықтарын танып білуге қызығушылықтарын арттыру;
сыйластыққа,кішіпейілдікке,ізгілікке тәрбиелеу.
Мақсаты: «Өзін-өзі тану» адамгершілік құндылығы туралы түсініктерін кеңейту.
Ресурстар:
Мультимедиялық тақта, оқулық,дәптер,мақал-мәтел,дәйексөз,маркер,
аққағаз,гүл,жүрек,көбелек суреттері
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу
ә) оқушылар назарын сабаққа аудару
б) Тыныштық сәті
-Балалар ыңғайланып отырып алыңдар да, терең дем алыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Өз денелеріңізді сезініңіздер және бос ұстаңыздар. Дене демалады,сана сезім сергиді.Өз денелеріңізді көз алдыңызға елестетіңіз...Басыңыздан бастап,аяғыңыздың ұшына дейін...
Біз жақсы мен жаманның не екенін ажыратып,бойымыз жеңілдеп қалғандай.Бейне бір ақ түсті көбелекке ұқсап, ұшатын қанат пайда болғандай. Айналаға көз салсақ,тек қана әдемі, жақсы заттарға көзіміз түседі.Құлпырған гүлдер, оның маңында жақсы балалар...Олардың әрқайсысының жүзінде күлкі ойнайды. Жер бетіндегі барлық тірі зат біздерге:«Жақсы бала бол!» деп сыбырлағандай болады.Ал төбемізден нұр шашқан алтын күн бізге:«Жақсы болу өзіңнен»,деп қарайды.Ия,ия шынында да,көбелектер секілді әдемі болып,тек қана әдемі жерде жүру керек екен-ау!Біз барлығымыз да жақсы екенбіз ғой!Жақсы болу өзімізден екенін біз де сезінгендейміз.
Ал,енді «бір,екі,үш»деп,бұрынғы қалпымызға келейік. Оқушылар көңіл күйін көтеру мақсатында
Үй тапсырмасын тексеру
Әңгімелесумәтінді әңгімелеп беруМәтінмен жұмыс М.Төрежановтың «Алтын балық»әңгімесін кідіріспен әңгімелей отырып,ондағы әр-бір ойларға байланысты балалардың пікірлерін тыңдау.
Оқушылар әңгімелеп, жаңа тақырыптың мазмұнын талдайды.
Дәйексөз «Өзін өзі тану-адамгершілік құндылықтардың негізі» деп тақтаға жазып,мәніне тереңірек тоқтау.Дәйексөзді дәптерге жазып алу. Мағынасын түсіндіру
Шығармашылық жұмыс:
Тақырыпқа байланысты эссе жазу
Оқушылар тапсырмаларды орындайды
Топпен ән айту
Әнді ерекше көңілмен айтып,сергиді
Дәптермен жұмыс Өзін өзі танудан не үйренгілерің келетінін дәптерде берілген алтын балықтан сұрап,сол тілектерді бос жолға жазу.
Дәптердегі тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды
Үй тапсырмасы: Мәтінді оқып түсінікайту
Күнделіктеріне жазады.
Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Оқушылар көздерін жұмып демалады.
4 СЫНЫП
Мектеп:
Сабақтың тақырыбы: Өзін-өзі тану – өмірді тану
Құндылық: адамгершілік Қасиеттер: Мейірімділік,ізеттілік,бірлік, ынтымақ т.б
Мұғалім:
Сынып:Оқушылар саны:
Сабақтың мақсаты: «Өзін-өзі тану» адамгершілік құндылығы туралы түсініктерін кеңейту.
Ресурстар:
Мультимедиялық тақта, оқулық,дәптер,мақал-мәтел,дәйексөз,маркер,
аққағаз,гүл,жүрек,көбелек суреттері
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу
ә) оқушылар назарын сабаққа аударуСабақ тақырыбына тарту мақсатында сұрақтар арқылы әңгімелесу өткізіледі:
Жазғы демалыстарыңды қалай өткіздіңдер?
б) Тыныштық сәті
-Балалар ыңғайланып отырып алыңдар да, терең дем алыңдар.Көздеріңді жұмыңдар.Өз денелеріңізді сезініңіздер және бос ұстаңыздар. Дене демалады,сана сезім сергиді.Өз денелеріңізді көз алдыңызға елестетіңіз...Басыңыздан бастап,аяғыңыздың ұшына дейін...
Біз жақсы мен жаманның не екенін ажыратып,бойымыз жеңілдеп қалғандай.Бейне бір ақ түсті көбелекке ұқсап, ұшатын қанат пайда болғандай. Айналаға көз салсақ,тек қана әдемі, жақсы заттарға көзіміз түседі.Құлпырған гүлдер, оның маңында жақсы балалар...Олардың әрқайсысының жүзінде күлкі ойнайды. Жер бетіндегі барлық тірі зат біздерге:«Жақсы бала бол!» деп сыбырлағандай болады.Ал төбемізден нұр шашқан алтын күн бізге:«Жақсы болу өзіңнен»,деп қарайды.Ия,ия шынында да,көбелектер секілді әдемі болып,тек қана әдемі жерде жүру керек екен-ау!Біз барлығымыз да жақсы екенбіз ғой!Жақсы болу өзімізден екенін біз де сезінгендейміз.
Ал,енді «бір,екі,үш»деп,бұрынғы қалпымызға келейік. Оқушылар көңіл күйін көтеру мақсатында
2. Үй тапсырмасын тексеру
Әңгімелесумәтінді әңгімелеп беруМәтінмен жұмыс «Екі дос және қария» аңыз әңгімені оқып шығу. Оқушылар әңгімелеп, жаңа тақырыптың мазмұнын талдайды.
Дәйексөз туралы айта кету Халық мақалы
Шығармашылық жұмыс: Оқулықтағы қоржында берілген сөздерді пайдаланып,сабақты түсіндіру.
Оқушылар тапсырмаларды орындайды
Топпен ән айту: «Шымшық»
Сөзі Қ.МырзалиевтікіӘні Қ.Қуатбаевтікі
 Шымшықтың өр тырнағы,Құдды шабақ қармақтай.Бар тұлғасы, болғаны,Бармақтай-ау, бармақтай!Сонда да ол, асылы,Мешкейлікке меңзейді,Күнде жеке басының,Салмағындай жем жейді!Күнде жеке басыныңСалмағындай жем жейді! Әнді ерекше көңілмен айтып,сергиді
Дәптермен жұмыс: дәптерде тапсырмаларды өз беттерінше орындайды.
Дәптердегі тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды
Үй тапсырмасы: Мәтінді оқып түсінікайту
Күнделіктеріне жазады.
Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Оқушылар көздерін жұмып демалады.
5-СЫНЫП
1 сабақ Өзін өзі тану 5 сынып
Сабақ тақырыбы: Өзімді-өзім танумен өсіп келемін
Жалпы мақсат: Туған жер, аяушылық жайлы түсінік бере отырып, оқушыны түсініп оқуға, ойлап сөйлеп, ойын жеткізе білуге үйрету
Сабақтың мақсаттары Өзін-өзі танудың балалар өміріне ықпалы; олардың өмірді түсінуі, бағалау түсініктерінің кеңейтілуі.
Күтілентін нәтижесі: Танымдық, дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады;
-Мәртебесі төмен, жоғары сұрақтарды қойып үйренеді;
-Ойын нақты жеткізе алады;
-Өзін-өзі реттейді;
Негізгі идеялар: Сөйлемді дұрыс құрып, ой-қиялын тиянақтай білуге дағдыландыру; аяушылық, қорқыныш, мейрімділік сезімін сезе білуге, туған жерге деген сезімін арттыруға баулу.
Сабақта қолданылатын материалдар: Үлестірмелі материалдар, маркер
АКТ
Карточкалар
Оқыту әдістері: Миға шабуыл
Автор орындығы
Эссе
Рөлдік ойын Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс
Шығармашылық жұмыс
Дерек көздері: Қосымша тақырыбына берілген материалдар:
www.РефератOff.kzwww.art.kzТапсырмалар: І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V. Шығармашылық тапсырма
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)
Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу
«Жүректен-жүрекке» тренингі Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу.Әр оқушы өз достарына жылы лебіз білдіреді
I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Миға шабуыл» әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Слайд арқылы жасалған сұрақтар арқылы үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырманы орындау Әр топ берілген сұрақтарға жауап береді.
II.Ой қозғау Үй тапсырмасы «Өзімді таныймын« Авторлық орындық» әдісін пайдалана отырып оқушыларға сабаққа деген қызығушылығын арттыру, талқылап, өздері қайталау масатында қосымша тапсырмалар таратылады
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Оқушылар үй тапсырмасына қатысты көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын топтар құрамы пікір алмасу арқылы өз ортасынан ортаға оқушы шығарады. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген үй тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу.Топпен жұмыс жасау. ОРтаға оқушы шығып жалпы таырып көлемінде өз ойын ортаға жеткізеді.
Мына сұрақтар көлемінде әр топ өз білгендерін ортаға сала отырып , өз ойларын ортаға салады:
Өзімді тани блемін ?
Өзім туралы не айтамын
II.Мағынаны ашу:«Өзін өзі тану туралы жаңа тақырыпқа байланысты постер әдісін пайдалану
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Жылқы малы туралы өз ойларын суретке салады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
көлемінде білгендерін постерге түсіріп, әр топтан қорғайды.
IV.Топпен жұмыс (10 мин) «Рөлдік ойын» әдісі арқылы оқушыларды жаңа тақырыпты толық меңгерту мақсатынада топпен жұмыс жасату
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ертегні оқып шығуға уақыт беру
Әр топ рөлдік сипаттамалар дайындайды. Бір-біріне рөлдер дайындап сахналық көрніс. Ортаға шығып рөлдер арқылы ертегнің мазмұнын ашады.
V.Сергіту сәті: (1 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалау Берілген тапсырманы орындау
VI.Шығармашылық тапсырма «Эссе жазу»
«Өзін өзі тану» тақырыбына өз түсіктерін жазғызу ( Топ бойынша Эссе жазу, талдау, бағалау) (7 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу
VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (3 мин)
Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
Өзім турал не білеміз?
Сабақ сендерге ұнады ма?
Сабақты жақсы оқу үшін не істеу керек?
VIII.Рефлексия: Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ кестесін толтыру
IX.Бағалау: Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
X.Үй тапсырмасы: Оқулық бойынша тапсырма

6-СЫНЫП
1-2 сабақ Өзін өзі тану 6 сынып
Сабақ тақырыбы: «Ізгілікке бастар жол.
Жалпы мақсат: Тақырыптың себеп-салдарлы байланыстарын табу, басты мәселені ажырата білу және өз пікірін дәлелдей алу дағдыларын қалыптастыруға жағдай жасау.
Жаңа тақырып туралы түсініктер қалыптастыру, тақырып жүйесін түсніу
Сабақтың мақсаттары Өзіне, адамдарға және қоршаған әлемге ізгілікті қарым-қатынас жасау, адамдарға көмек көрсету, туыстарына және жақындарына мейірімді, қамқор болу;
Күтілентін нәтижесі: Өз-өзіне, адамдарға және қоршаған ортаға деген құндылық қарым-қатынастарын, айналасындағы адамдарға деген сезімталдық және кішіпейілдік таныту қабілеттіліктерін ашу;
Негізгі идеялар: Картамен берілген тапсырмаларды дұрыс орындай отырып және қатесіз орындау
Сабақта қолданылатын материалдар: Үлестірмелі материалдар
АКТ
Маркер, плакаттар
Оқыту әдістері: «Кім шапшаң» , , БҮҮ кестесі,тәжірбиелік тапсырма АКТ бойынша «Автор» орындығы
Почта ойыны Топтық жұмыс
Жұптық жұмыс
Шығармашылық жұмыс
Дерек көздері: «Асқорыту жүйесі» тарауына берілген материалдар:
www.РефератOff.kzwww.art.kzТапсырмалар: І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V. Шығармашылық тапсырма
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)
Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
«Мозайка» тренингі арқылы топқа бөлінеді Оқушылардың мұндағы мақсаты суретердің қиындысын дұрыс тауып, өз жұптарын тауып 4 топтар құралды
I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Кім шапшаң»
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру
,Өткен тақырып аррналған а үй тасырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада көрсетіледі., крассворд, карточкалар Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді, каточкамен жауа беру
II.Ой қозғау «Сөзімді аяқта» ойыны
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты бірненше тапсырмалар беру слайд арқылы,ол тапсырма аяқталмаған Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін тексеру.
Топпен жұмыс жасау
білімнің дамуы туралы білімдерін тексеру (сұрақ-жауап)(5 мин)
III.Мағынаны ашу: «Ізгілікке бастар жол» (10 мин) Постермен жаңа тақырыпты қорғау»
Жақсылық жасау туралы балаларда түсінік қалыптастыру үшін әңгімелеу жұмысы ұйымдастырылады. Мұғалім әңгімелеп береді. Мұғалім әңгімеде айтылған ой туралы балалардың пікірін білу үшін сұрақтар қояды.
• Ауылдағылардың жасаған әрекеттеріне көзқарастарың қандай?
• Осы әңгімеден қандай ой қорытуға болады?
Балалардың жауаптары:
Мәтінмен жұмыс.
Жақсылық жасау туралы балаларда түсінік қалыптастыру үшін әңгімелеу жұмысы ұйымдастырылады. Мұғалім әңгімелеп береді. Мұғалім әңгімеде айтылған ой туралы балалардың пікірін білу үшін сұрақтар қояды.
• Ауылдағылардың жасаған әрекеттеріне көзқарастарың қандай?
• Осы әңгімеден қандай ой қорытуға болады? Әңгімені постер арқылы түсіндіру
Топқа:
Топқа:
Топқа:
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын қорғату Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Постер арқылы бар білімдерін топпен талқылап отаға топтан оқушы шығып, тапсырманы ппостер арқылы қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді
IV.Топпен жұмыс «Автор » орындығы Почта ойыны, Эссе жазу
(10 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырмалар беріледі.Сұрақтар мен қосымша тапсырмалар жаңа тақырып бойынша, сабақты қалай түсінгендігін тексеру және сұрақтар беру арқылы жұмыс істеу.Топпен талқылату. Ортадан білімді оқушы шығып өз ойын сыныпқа жеткізу
Тақырып бойынша Эссе жазу
Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылайды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін қазаға шығып тамаша жазған оқушы ортаға орындыққа отырып оқыйды. Қосымша сұрақтарға жауап береді.
Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.
V.Сергіту сәті: «Қара жорға» (1 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалау Берілген тапсырманы орындау
VI.Шығармашылық тапсырма
«Жаңа тақырыпты біз былай түсінеміз» (компьютермен жұмыс, талдау, бағалау) (7 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады, топпен комьютерде адамның ағзасын салып, ағзадағы мүшелерді реттеп жазып көрсеттеді Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын сурет арқылы компьютерге салып жеткізу
VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (4 мин)
Жаңа сабақ бойынша сұрақтар:
1.. Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
Тапсырмаларды орындауда қиындықтар болды ма?
Өздігінен білім алудың әдістері қандай?
Білімді өмірлік тәжірибеде қолдану деген не?
Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
VIII.Рефлексия: Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
IX.Бағалау: Өзін-өзі бағалау (2 мин)
X.Үй тапсырмасы: Оқулық бойынша тапсырма
7-СЫНЫП
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Көкірек көзін ашалық!
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттер
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау
Тапсырма.Оқушылар суреттегі алма ағашында көрсетілген өзін-өзі танудан үйренген құндылықтары туралы түсініктерін айтып береді.Олар  әдептілік,білім,қайырымдылық т.б.
Сергіту сәті «Халықтар» биі
Жаңа сабақ Көкірек көзін ашалық!
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Суреттерге қарап, әңгіме құрастырыңдар.
Ой толғаныс БББ кестесі
Білем Білдім Білгім келеді
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
229235676275Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Көкірек көзін ашалық!
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттерЖас жеткіншектерді  тазалыққа, ұқыптылыққа,жанашырлыққа, мейірімділікке,сыпайылыққа, кішіпейілділікке,отаншылдыққа тәрбиелеу
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Шарлар арқылы топтарға бөлу.
Қызығушылықты ояту Шығармашылық жұмыс( әр бір топ өз тақырыптары туралы жазады)
Жоба жасау
Қорғау
Сергіту сәті «Қаражорға» биі
Жаңа сабақ Көкірек көзін ашалық!
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Рефлексия Екі жақты күнделік стратегиясы
Кітаптағы жазбалар Менің жаңалығым
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Бағалау парақшаларын толтыру.
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
8-СЫНЫП
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Сен де бір кірпіш дүниеге...
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттер
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау
Тапсырма.Оқушылар суреттегі алма ағашында көрсетілген өзін-өзі танудан үйренген құндылықтары туралы түсініктерін айтып береді.Олар  әдептілік,білім,қайырымдылық т.б.
Сергіту сәті «Халықтар» биі
Жаңа сабақ Сен де бір кірпіш дүниеге...
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Суреттерге қарап, әңгіме құрастырыңдар.
Ой толғаныс БББ кестесі
Білем Білдім Білгім келеді
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
229235676275Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Сен де бір кірпіш дүниеге...
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттерЖас жеткіншектерді  тазалыққа, ұқыптылыққа,жанашырлыққа, мейірімділікке,сыпайылыққа, кішіпейілділікке,отаншылдыққа тәрбиелеу
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Шарлар арқылы топтарға бөлу.
Қызығушылықты ояту Шығармашылық жұмыс( әр бір топ өз тақырыптары туралы жазады)
Жоба жасау
Қорғау
Сергіту сәті «Қаражорға» биі
Жаңа сабақ Сен де бір кірпіш дүниеге...
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Рефлексия Екі жақты күнделік стратегиясы
Кітаптағы жазбалар Менің жаңалығым
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Бағалау парақшаларын толтыру.
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
9-СЫНЫП
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Өзіңді тану - өмірді тану
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады
Тыныштық сәті Тыныштықта отыру.
Балалар көздерін жұмады. Мұғалім сөйлейді. Сендердің жүректерің — сендердің кішкене жарқыраған күндерің. Ол да күн сияқты жылытады. Сендердің күндерің сендерге жылулық береді. Өздеріңнің жақсылықтарыңмен адамдармен бөлісесіңдер. Ал, кәне жақсылық сезімдерімізді өздеріміздің әке-шешемізге, аға-әпкелерімізге, өздеріміздің достарымызға, барлық адамзатқа, келген қонақтарға,  маған және өзіміздің кішкене ғана әдемі жер шарымызға, бәріне-бәріне жіберейік, жақсылық тілейік.-Ал, енді көздеріңді ашыңдар, жымиыңдар және осы сезімдеріңді, қуаныштарыңды күні бойы сақтауға тырысыңдар.
Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Өзіңді тану - өмірді тану
Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау
Шығармашылық тапсырма
1-топ
Сөзжүмбақ
2-топ
Ребус
3-топ
Тест құрастыру
Сергіту сәті «Халықтар» биі
Жаңа сабақ Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Ой толғаныс БББ кестесі
Білем Білдім Білгім келеді
Кері байланыс 84391524765
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Өзіңді тану - өмірді тану
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады
Тыныштық сәті Тыныштықта отыру.
Балалар көздерін жұмады. Мұғалім сөйлейді. Сендердің жүректерің — сендердің кішкене жарқыраған күндерің. Ол да күн сияқты жылытады. Сендердің күндерің сендерге жылулық береді. Өздеріңнің жақсылықтарыңмен адамдармен бөлісесіңдер. Ал, кәне жақсылық сезімдерімізді өздеріміздің әке-шешемізге, аға-әпкелерімізге, өздеріміздің достарымызға, барлық адамзатқа, келген қонақтарға,  маған және өзіміздің кішкене ғана әдемі жер шарымызға, бәріне-бәріне жіберейік, жақсылық тілейік.-Ал, енді көздеріңді ашыңдар, жымиыңдар және осы сезімдеріңді, қуаныштарыңды күні бойы сақтауға тырысыңдар.
Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Шарлар арқылы топтарға бөлу.
Қызығушылықты ояту Өзің қандай мәліметтер қосар едің?
Өткен сабақта саған не әсер етті?

Сергіту сәті «Қаражорға» биі
Жаңа сабақ Өзіңді тану - өмірді тану
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Рефлексия Екі жақты күнделік стратегиясы
Кітаптағы жазбалар Менің жаңалығым
Кері байланыс Бағалау парақшаларын толтыру.
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
10-СЫНЫП
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Таным жолдары
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттер
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау
Тапсырма.Оқушылар суреттегі алма ағашында көрсетілген өзін-өзі танудан үйренген құндылықтары туралы түсініктерін айтып береді.Олар  әдептілік,білім,қайырымдылық т.б.
Сергіту сәті «Халықтар» биі
Жаңа сабақ Таным жолдары
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Суреттерге қарап, әңгіме құрастырыңдар.
Ой толғаныс БББ кестесі
Білем Білдім Білгім келеді
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
229235676275Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Таным жолдары
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттерЖас жеткіншектерді  тазалыққа, ұқыптылыққа,жанашырлыққа, мейірімділікке,сыпайылыққа, кішіпейілділікке,отаншылдыққа тәрбиелеу
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Шарлар арқылы топтарға бөлу.
Қызығушылықты ояту Шығармашылық жұмыс( әр бір топ өз тақырыптары туралы жазады)
Жоба жасау
Қорғау
Сергіту сәті «Қаражорға» биі
Жаңа сабақ Таным жолдары
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Рефлексия Екі жақты күнделік стратегиясы
Кітаптағы жазбалар Менің жаңалығым
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Бағалау парақшаларын толтыру.
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
11-СЫНЫП
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Өмір–шексіз керуен
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттер
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Геометриялық фигуралар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау
Тапсырма.Оқушылар суреттегі алма ағашында көрсетілген өзін-өзі танудан үйренген құндылықтары туралы түсініктерін айтып береді.Олар  әдептілік,білім,қайырымдылық т.б.
Сергіту сәті «Халықтар» биі
Жаңа сабақ Өмір–шексіз керуен
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Суреттерге қарап, әңгіме құрастырыңдар.
Ой толғаныс БББ кестесі
Білем Білдім Білгім келеді
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
229235676275Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Өмір–шексіз керуен
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттерЖас жеткіншектерді  тазалыққа, ұқыптылыққа,жанашырлыққа, мейірімділікке,сыпайылыққа, кішіпейілділікке,отаншылдыққа тәрбиелеу
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Шарлар арқылы топтарға бөлу.
Қызығушылықты ояту Шығармашылық жұмыс( әр бір топ өз тақырыптары туралы жазады)
Жоба жасау
Қорғау
Сергіту сәті «Қаражорға» биі
Жаңа сабақ Өмір–шексіз керуен
Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау
Мәтінмен жұмыс
Рефлексия Екі жақты күнделік стратегиясы
Кітаптағы жазбалар Менің жаңалығым
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
Бағалау парақшаларын толтыру.
Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты Уақыты: Кабинет: Мұғалім
Сабақтың атауы Жақсылық шарапаты
Мақсаты
Күтілетін нәтиже Жаңа сабақты түсіну, алған білімді өмірде қолдана алу
Көрнекі құралдар;үнтаспа,сюжетті суреттерМіндеттері: - жағымды қарым-қатынастар туралы түсінік беру.
- өзін-өзі ұстай білу іскерліктерін дамыту
- Ұстамдылыққа, сабырлыққа, ризашылдыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік: әр түрлі көңіл күйді білдіретін суреттер.
Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, талдау, пікір-талас
Тыныштық сәті Тыныштық сәті.
-Балалар, дұрыс отырайық,арқаларыңызды түзу ұстайық,қолдарыңызды партаға қоюға болады,көздеріңізді жұмайық. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. (тыныштық). Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз. (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда. (тыныштық).Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз. (тыныштық). Өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақаңдарыңызды күннің көзіне жайыңыз. (тыныштық).Көк аспаннан және көктемгі жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық).
1,2,3 көзімізді ашайық.Қолымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтайық.Сізге «тыныштық сәті» ұнады ма?Қандай сезімде болдыңдар? Оқушылар дем алып, ерекше күйге бөленеді, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Топқа бөлу Ойыншықтар үлестіріледі
Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады.
Қызығушылықты ояту Біздің көңіл күйіміз өзгеріп отырады, неліктен? Ол неге байланысты? (оқушыларды әңгімелету)
Әр түрлі көңіл-күйді білдіретін суреттермен жұмыс.
Бүгінгі сабақта көңіл күйіміз туралы әңгімелесеміз.
Сергіту сәті Ойын: «Менің көңіл күйім қандай?»
Ойынның шарты: ортаға бір бала шығып, өз көңіл күйін мимика, түрлі қимыл-қозғалыстар арқылы көрсетеді. Қалғандары оны тауып көрсетеді.
Оқушылардың алдына «қуанышты адам және ренішті адам» жазылған карточканы тастау.
Жаңа сабақ Жақсылық шарапаты
а)кітаппен жұмыс
а) мәтінмен жұмыс
а) мұғ/нің оқуы, талдауы.
ә) оқушы/дың оқуы
(Оқушыларды әңгімелету)
Жаңа ақпарат
Суретпен жұмыс
Суреттегі балалардың бет-бейнелеріне қарап, қандай көңіл күйде тұрғанын әңгімелеп беріңдер.
6. Дәптермен жұмыс
а) Дәйексөз
Ой толғаныс Балалар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін айтып, өз көңіл күйі қандай екенін сыныптастары алдында жария етеді.
Мыс: Менің көңіл күйім көтеріңкі, өйткені жақсы көңіл күй қуаныш әкеледі.
Кері байланыс Соңғы тыныштық сәті:
Балалар,тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып,жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық,аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме,сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса,сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар.
461645772160Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады
ӨЗІН-ӨЗІ ТАНУ ҚМЖ ОМЖ БІР ЖЫЛДЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЛАРЫ
ҚАЗАҚ СЫНЫБЫ 1000 ТЕҢГЕ
ОРЫС СЫНЫБЫ 1500 ТЕҢГЕ
САМОПОЗНАНИЕ КСП ССП ПОЛНЫЕ ПЛАНЫ НА ГОД
ДЛЯ КАЗАХСКИХ КЛАССОВ 1000 ТЕНГЕ
ДЛЯ РУССКИХ КЛАССОВ 1500 ТЕНГЕ

Ол үшін халық банкінің 4402 5735 5419 3229 шотына (ЖСН 750115401055) немесе
Qiwi кошелек арқылы 8-701-859-48-75 (телефонға емес) номеріне
не Каспийбанк депозиті арқылы ЖСН 750115401055 номеріне ақша аударып 
осы номерге телефон соғып, қажетті сабағыңызды айтасыз немесе saulealt@mail.ru поштасына не ватсапқа түбіртектің сканерленген түрін салып, қажетті сабақты жазып жібересіз.
Хабар алынысымен Сіздің поштаңызға қалаған сабағыңыздың толық нұсқасы салынады.