Ежелгі тайпалар ж?ніндегі антикалы? деректер


Сабақ: № 8 Пәні: Қазақстан тарихы Сыныбы:10«А»Күні: 29.09.2015
Пән мұғалімі: Жакыпбеков Нургиса АбдирашевичТақырыбы Ежелгі тайпалар жөніндегі антикалық деректер
Мақсаты Тақырыпты түсініп оқуға, тарихи деректердің шешімін таба білуге үйренеді, тілін, сөздік қорын дамытады; зеректікке, білімді, тарихты құрметтеуге машықтары дамиды
Жалпы мақсат Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже Ойларын жүйелі жеткізе білетін, топта жұмыс істеу арқылы білім, білік, дағдылары дамыған оқушы.
7 модульдің қолданылуы “АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер «Ыстық орындық», «Миға шабуыл», «Жигсо», «Топтастыру», «Эссе жазу»
Қолданылатын ресурстар Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг Жасырын сөздерді тарату арқылы сыныпты топқа бөлу Оқушылар амандасады. Әрбір оқушы жасырын сөздерді алып, сол бойынша топтарға бөлініп, орнына отырады
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білу
Қызығушылық
тарын ояту «Ыстық орындық» әдісі арқылы сұрақ-жауапты пайдалану Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы сұрау әр топты диалогқа түсіру Әр топтан бір-бір оқушыдан шығып, берілген сұрақтарға жауап беру, білімдерін тексеру.
Топпен жұмыс жасау, жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады
Түсіну «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтар мен тапсырмалвр беру Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, әр топқа арнайы сұрақтар беру, олар сол сұрақ арқылы түсініктері салмақты түрде айта біледі Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Қолдану «Жигсо» әдісі қолданылады. Әр топқа оқулықтағы мәтін бойынша тапсырмалар беру. Әр топ өздеріне берілген мәтінді оқып, топ ішінде талқылайды.
Талдау «Топтастыру» әдісі қолданылады
Әр топқа өздеріне берілген мәтінді тақырыпқа сай топтастыру тапсырылады. Берілген тапсырманы уақытылы орындау, тақырыпқа сай мәтіндегі
негізгі ойды топтастыру, өзара пікір алмасады, топпен тапсырманы орындайды, нәтижесінде топтаса отырып, ортақ шешім шығарды. Постер құрады. Оны қорғайды.
Сергіту сәті Шағын психологиялық тренинг Оқушылармен шағын психологиялық тренинг өткізу Оқушылар өз есімдерін айтып, соның мағынасын айтады
Жинақтау «Автор орындығы» әдісі арқылы сабақты жинақтайды «Автор орындығы» әдісі арқылы оқушылардың білімдерін жинақтау, «Ескіден бүгінге хат» тақырыбында шағын эссе жазу Оқушылар «Ескіден бүгінге хат» тақырыбында шағын эссе жазады. Оны «Автор орындығында» оқиды.
Бағалау Өзін-өзі бағалау, топтық бағалау Оқушыларды формативті және суммативті бағалау Топ басшылары өз тобындағы оқушыларды бағалау парақшасы арқылы бағалайды.
Рефлексия Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру