Открытый урок по английскому на тему Food and drink


Мерзімі: Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: Food and drink- Тағамдар мен сусындар
Сабақтың мақсаты: саналатын және саналмайтын зат есімдермен таныстыру, have/has етістіктерін талдау, есте сақтау және ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорын байыту
Күтілетін нәтиже: саналатын /саналмайтын зат есімдермен have/has етістіктерін қатыстырып сөйлем құрай біледі, тағам мен сусын сөздерін байланыстырып ағылшын тілінде әнгімелей алады, сөздікпен жұмыс жасай алады
Енгізілген модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану; Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сабақтыңкезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Ресурстар
Кіріспе
Ұйымдастыру кезеңі:
(3мин) Оқушылармен сәлемдесіп,түгелдеймін Психологиялық ахуалды реттеу мақсатында, топқа бөлемін.Топтар: тағам және сусын. «Әуедегі шарлар» атты сергіту сәтін өткіземін Оқушылар топқа бөлініп,
өз қызметтерін алады. Топтың аты бойынша еліміздегі және шет елдегі тағам мен сусындар жайлы қысқаша мәлімет береді. Ортада топпен бірлесе шарларды барынша үрлеп ауада ұстап тұрады, жеңілген топ ауада дене мүшелерімен сандарды салады
Ағылшын тілінде жазылып, конфеттерге жапсырылған тағам мен сусын аттары
Өткен сабақты пысықтау
(5мин) «Бинго» әдісі арқылы сөздік қорын тексеремін
Snake bear fox
Dolphin wolf shark
Giraffe lion crocodile
Үй тапсырмасы: What are you like?- Сен қандайсың? Сен:
көрермен жалқау жігерлі пайдалы
Оқушылар Бинго бойынша сөздік қорларын тексереді. Үй жұмысы бойынша берілген сұраққа жауап береді, яғни өздері туралы мәліметті 2 сөйлем арқылы ағылшын тілінде айтып береді
Оқушылардың жұмыстары саусақтармен бағаланады.
кеспе қағаздар,
бағалау парақтары
Негізгі бөлім
Жаңа тақырып
(10мин) Жаңа тақырыпты суреттердегі сөздерді пайдаланып, «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашамын.
Which words do you know in English?
Which are familiar for you?
Which are similar to words in your own language?
Тақырыпты оқып, топтық талқыға салады, талдайды, өзгелерді тыңдай отырып және мұғалімнің толықтыруымен өз білімдерін толықтырады.
Саусақтар мен бағаланады.
Флипчарт, кеспе қағаздар, маркер.
Жаңа тақырыпты пысықтау
(12 мин) Сөздердің дұрыс айтылуын СД тыңдалым арқылы қадағалау, әсіресе juice, yoghurt, sausages, fruit сөздерінің айтылуы
«Noughts and crosses» - Крестики и нолики әдісін пайдаланып, саналатын/саналмайтын зат есімдерді 9 клеткаға жазамын. Топ басшыларына критерий парақшаларын беремін
Аты-жөні Сөздік қоры Сөйлем құрауы Have/has қолдануы Қорытынды ұпай саны
Оқушылар Х –кресттер мен О-нолдіктер тобы болып сол зат есімдердің бірін таңдап, have/has етістіктерін қатыстыра отырып сөйлем құрайды. Дұрыс орындаған топ клетканы өз таңбаларымен толықтыра береді. Алғаш бітірген топ жеңіске жетеді
Топ басшысы 3 критерий бойынша бағалайды Электрон оқулық
Парақшалар
Таблица
Қорытынды
(8 мин) Әр топқа бір фигурадан беріп “Try this!”- Тырыпсып көр әдісі бойынша оқушыларға слайдпен тізбектелген әріптер топтамасы беріледі

Оқушылар берілген әріптерден тағам мен сусын сөздерін топтастырып жинайды, топта жұппен талқылап өз түсініктерін, ойларын жүйелейді
Смайликтермен бірін-бірі бағалайды.
Флипчарт, кеспе қағаздар, маркер.интербелсенді тақта
Бағалау
(3мин) Оқушылардың жұмыстарын талдап, мадақтап түстер тарату арқылы бағалаймын. Түрлі-түсті қағаздар
Рефлекция
(2мин) Өткен сабақ бойынша өз пікірлерін «Екі жұлдыз бір тілек» бойынша жазады
. Стикерлер
Үйге тапсырма беру. (2мин) Үй тапсырмаларын түсіндіремін Жұмыс дәптерінен 30 бет 1-4 жаттығулар
Оқу: диалог ролге еніп, бөлінген жұптарымен оқып, аудару Тапсырмаларды жазып алады. Messages 1- оқулығы,