8 сынып ?ыс?а мерзімді жоспар Тізбек б?лігі ?шін Ом за?ы ?ткізгішті? меншікті кедергісі


ПӘН МҰҒАЛІМІ Мамбетова К К
ПӘНІ физика
КЛАСЫ 8
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ Тізбек бөлігі үшін Ом заңы. Өткізгіштің меншікті кедергісі.
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ Оқушылардың тізбек бөлігі үшін Ом заңы, өткізгіштің меншікті кедергісі туралы түсініктерін қалыптастыру.
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ Оқушылар тізбек бөлігі үшін Ом заңы, өткізгіштің меншікті кедергісі туралы біледі, есептер шығара алады.
ТҮЙІНДІ ИДЕЯ
Ұсынылған проблема бойынша өз елестетуін таныстыра біледі. Таным әрекеті үдерісінде қарым – қатынас жасау шеберлігі дамиды.
Ресурстар (көрнекілігі) Компьютер, электрондық оқулық, оқулық, металл таяқшалары, жүн, тарақ, пакет.
Сабақ кезеңдері: Сабақтағы іс-әрекет Бағалау Уақыты
Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары) Психологиялық тренинг "Болады, болмайды"
Топқа бөлу (А Ампер, У Вольта ғалымдарының суреті арқылы)
Жеке жұмыс «Блум таксономиясы»
«Ампер» тобы
1 Білу Ток күші 2 Түсіну Ток күшіне мысал келтір? 3 Қолдану I, q қандай шамалар? 4 Талдау Формуласын жаз? 5 Жинақтау Ток күшін өлшейтін құралды, өлшем бірлігтерін жаз? 6 Бағалау Ток күшін білу біздің өміріміз үшін маңызы неде? «Вольт» тобы
1 Білу Электр кернеуі 2 Түсіну Электр кернеуіне мысал келтір? 3 Қолдану А, q қандай шамалар? 4 Талдау Формуласын жаз? 5 Жинақтау Электр кернеуін өлшейтін құралды, өлшем бірлігтерін жаз? 6 Бағалау Электр кернеуін білу біздің өміріміз үшін маңызы неде? АКТ технологиясы (электрондық оқулық) Үш шапалақ 5 мин
3
5
Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері) Жұптық жұмыс (постер қорғау)
«Аквариум» (3 оқушы орындыққа отырады, 3 оқушы жандарында тұрып сұрақ қояды, отырғандар жауап береді және керісінше орындалады. Жаңа сабақ бойынша) Үш шапалақ 10 мин
9 мин
Жаңа материалды қолдану(сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. ) «Тез, жылдам» (Есептер шығару)
18, 19- жаттығулар Үш шапалақ
7 мин
Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану) Кері байланыс: «Мұғалімге хат»
Бағалау: жиынтық бағалау
Үйге тапсырма: § 38, 39 Үш шапалақ 6 мин