Саба? жоспары: геометрия 10 Ке?істіктегі координаталар ж?йесі


10- сынып үшін сабақ жоспары (пән) геометрия
Мұғалім: «Тексерілді »
Оқу ісінің меңгерушісі:
--- .02 .2016 ж

Сабақ № 42 (10)
Мерзімі:18.02.2016 ж
Сабақ тақырыбы: Кеңістіктегі координаталар жүйесі
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Сабақ соңында оқушылар:
-Кеңістіктегі координаталар жүйесі салады
-Кеңістіктегі координаталар жүйесін жазықтықтағы координаталар жүйесімен салыстыра алады
-Кеңістіктегі координаталар жүйесінде нүктелер сала алады
-Оқушылардың формуланы қорытуды білуі;
-жіктеуді ерекшелеуді мысалдар келтіруді біледі
Сабақ типі:
жаңа білімді үйрену және алғашқы бекіту сабағы;
1. М(2;-5;4), Р(-5;-2:5), К(2;5:3)болса, МРК үшбұрышының периметрін табыңдар.
2. А(7;2:-1) мен В(-2;-3:4) нүктелерін табыңдар.
3. Егер k гомотетия коэффициенті 2-ге тең болса, О центріне қарағанда берілген үшбұрышқа гомотетиялы үшбұрышты салыңдар.
~, , x, y, z-ті табыңдар.
1. Егер k гомотетия коэффициенті 3-ке тең болса, О центріне қарағанда берілген үшбұрышқа гомотетиялы үшбұрышты салыңдар.
2. А(1;4;4), В(-2;-3;-3), С(1;-2;5) болса, АВС үшбұрышының периметрін табыңдар.
К(3;-1:-2) мен Р(3;2:0) нүктелеріне симметриялы нүктелердің координаталарын анықтаңдар.
Оқыту әдістері: Жеке тұлғаға бағыттай оқыту, деңгейлеп оқыту, жұппен жұмыс, мәселе қоя білу.Оқу-танымдық қызметті ұйымдастыру әдістері – Түсіндірмелі-иллюстратив тік: (Көрнекілік – суреттерді, иллюстрацияны, кестелерді демонстрациялау және т.б.
I. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың сабақтың тақырыбымен мақсатымен танысуы.
Үй тапсырмасын тексеру :
Жаңа сабақ меңгеру:
.Білімді қорыту және жүйелеу:
VI. Білімді тексеру, бағалау: кескіндер бойынша өз білімдеріңді бағалаңдар:
VII.Рефлекция: Бүгінгі сабақ туралы пікірлерімен оқушылар бөліседі. Дәптерлеріне өздерінің кө-ңіл күйлеріне жақын кескінді салады.(Келесі сабақты жоспарлауда ескеріледі)
VIII.Үй тапсырмасы: 1)№ № № Тест жинағы 2016 ж
2)Тақырып бойынша жабық тест, ребус, ертегі, әңгіме құрау, сурет салу