Конспект урока на тему: Витаминная семья

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114
















Сехіна Оксана Григорівна
вчитель початкових класів





м .Кривий Ріг
Урок № 3 (3 клас)
Тема уроку: Вітамінна родина
Мета уроку: дати уявлення дітям про вітаміни, формувати в учнів знання про значення фруктів та овочів як джерела мікроелементів та вітамінів, виховувати інтерес до уроків «Абетка харчування».
Обладнання: Зошит «Абетка харчування» 3кл., карта країни «Вітамінів і мінералів»

Хід уроку.
I. Організаційна підготовка учнів. Треба дружно привітатись: - Добрий день. Дружно, голосно сказати: - Добрий день. Вправо, вліво повернутись, Туди-сюди посміхнутись: - Добрий день, добрий день. II. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. - Добрий день, діти. Цим чудовим привітанням ми бажаємо один одному добра, створюємо гарний настрій і розпочинаємо наш урок основи здоровґя. - Давайте визначимося щодо вашого емоційного стану. На партах у вас лежать клейкі папірці, візьміть їх і приклейте на обличчя, яке вам симпатизує. 1. Гра-тренінг “Слухай себе”.



- Позитивні емоції дають нам енергію для життя, створюють гарний настрій. Тож давайте частіше радіти, сміятися. III. Оголошення теми уроку. - Читаємо хором на дошці тему нашого уроку : « Вітамінна родина». - Отже, тема відома, тепер зґясуємо завдання, які ставить перед нами сьогоднішній урок. - Чого він нас навчить?
Цей урок навчить мене:
Працювати в групах;
Визначати ставлення до свого здоров’я;
Аналізувати і робити висновки;
- А ще урок дозволить нам виростити дерево здоров’я. На ньому зґявлятимуться листочки і квіточки – результат ваших правильних відповідей, цікавих ідей і творчих завдань.
IV. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.
· Сьогодні, діти, листоноша приніс нам листа від Смачнулі й Питайлика, які прислали нам карту їх чарівної країни «Правильного Харчування» та передали кожному з вас книжку-зошит, яка допоможе нам мандрувати цією чарівною країною.
Ви готові відправитися у подорож?
Сьогодні можна купити в аптеці, але можна і споживати їх з продуктами. А для того, щоб краще усвідомити значення харчування для організму людини, запрошуємо всіх на наукову – практичну конференцію.
Журналісти:
Добрий день, шановні телеглядачі. Наш мікрофон встановлено на науково-практичній конференції в м. Кривому Розі, в Інгулецькому районі , КЗШ №114. Найболючіша тема сьогодення – як зберегти здоров’я, яким повинно бути харчування. Щоб людству навчитися жити без хвороб. Вашій увазі будуть представлені виступи вчених, які не можуть бути осторонь цієї проблеми. Медики: - Стародавнім римлянам належить прислівґя: « Ми їмо для того, щоб їсти ». Харчування- одна з основних потреб людини. Які ж недоліки сучасного харчування? В харчуванні більшості населення страви вибирають за смаком, а не за користю для здоровґя. Багато споживати мґясних продуктів, хліба, жирів тваринного походження і мало рослинної їжі – гарбузів, буряків, квасолі та ін. Ми багато споживаємо білого хліба, консервованих і штучних продуктів (цукор, маргарин). Ця їжа містить недостатню кількість необхідних для людського організму вітамінів, мікроелементів. Вона сприяє ожирінню й послабленню організму. Крім того, ми мало рухаємося. Все це є першопричиною багатьох захворювань. Інститут дієтології та раціонального харчування: - Вашій увазі пропонуємо науковий звіт лабораторії. Вітаміни – це речовини, необхідні для життя людини, її росту, розвитку. Існує багато вітамінів. Для зручності їх називають буквами латинського алфавіту: А, В, С, D. Вітамін А впливає на ріст дитячого організму, підвищує стійкість до інфекційних захворювань. Ці вітаміни містяться у маслі, молоці, яєчному жовтку, печінці, моркві тощо. Добова потреба у вітаміні А 1 – 2г. Вітаміни групи В впливають на перебіг багатьох процесів обміну речовин та діяльності нервової системи. Ці вітаміни містяться в бобах, сої, квасолі, хлібі, капусті, цибулі, яблуках. Вітамін С відіграє важливу роль у житті нашого організму. При його дефіциті знижується опір організму збудникам хвороб. Цей вітамін є в шипшині. Чорній смородині, апельсинах, лимонах.
1.Робота в зошиті з Питайликом і Смачнулею. ( розповідь про вітаміни і мінерали)
- Мінеральні речовини та мікроелементи відіграють у нашому організмі досить важливу роль. Вони беруть участь у всіх життєвих процесах, побудові скелету та зубів, діяльності м’язів і тому вони повинні обов’язково бути присутніми в раціоні харчування людини. Найбільшу роль для організму людини мають натрій, калій, фосфор, магній, сірка, залізо, мідь, цинк, йод.
- Вони містяться:
кальцій – у молочних продуктах;
фосфор – у рибі, м’ясі, сирі, крупі, бобових;
магній – у гречаній, вівсяній крупі, пшоні, зеленому горошку, моркві, буряці, салаті, петрушці;
натрій – сіль.
Інститут(харчування): - Ми закликаємо дотримуватися таких вимог харчування: - Їжте 4 – 5 разів на день. Керуйтеся правилом:”Сніданок зґїж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові”. - Безладне харчування – шкідлива звичка. - Дотримуйтеся вимог роздільного харчування – білки з вуглеводами не сумісні. - Істи треба помірно: “Від помірної їжі – сила, від непомірної – могила”. - Не захоплюйтеся солодощами та борошняними виробами. Кухарі: - Треба їсти свіжу й гарячу їжу, яка б не обпікала. Перша страва завжди повинна бути рідкою. Найкорисніша їжа – варена. Смажені та тушені продукти важкі організму. Харчування має бути повноцінним. Споживайте корисну і різноманітну їжу: молоко, молочні продукти, рибу, яйця, крупи, овочі, фрукти. Не забувай про народну мудрість: “Чим довше жуєш, тим більше проживеш”. А також і цей вислів :”Після їжі стій або пройди 1000 кроків”. Вчитель: - На науково-практичній конференції ми почули доповіді вчених різних галузей. Який висновок ми можемо зробити? 4. Гра-тренінг “Дерево здоровґя”.( розвішування учнями квітів на дереві разом з героями зошита) - Для того, щоб бути здоровим. Треба дотримуватись певних правил: 1. Дотримуватись режиму харчування. 2. Їсти помірно. 3. Не захоплюватися солодощами. 4. Уникати вживання несвіжих продуктів. 5. Їсти варену їжу. 6. Старанно пережовувати. 7. Обовґязково мити руки. V. Підсумок уроку. - Ось наше дерево ожило, розцвіло. Кажуть, що здоровґя не купиш ні за які гроші. І як добре вміти його зберегти змалку. І нехай наше життя проходить під гаслом: «Бути здоровим – це модно!» Людина – сама господар свого здоров’я і відповідає за нього. Вона повинна щедро черпати позитивні емоції, натхнення, бажання бути здоровою, а значить і красивою, щасливою, впевненою у собі.


15