?ыс?а мерзімді жоспар Берілген ?атынаста б?луге есептер (6 сынып)


«Бекітемін»
_______ Мағзымова Л
оқу ісінің меңгерушісі.
Сабақтың тақырыбы:
Берілген қатынаста бөлуге есептерАтырау қаласы. №10 С. Мұқанов атындағы орта мектеп.
Мерзімі: 18 . 09.2015 ж Мұғалім: Ибраш Қансұлу Зайымқызы
Пәні: Математика Сыныбы: 6 а,ә
Сабақтың мақсаты: Санды берілген қатынаста бөлу және пайызды берілген қатынаста бөлуге және қатынастың мүшелерінің айырмасы бойынша берілген санды табуға есептер шығару дағдысын қалыптастырады
Күтілетін нәтиже: Шаманы берілген қатынасқа бөлу ұғымын күнделікті тұрмыста пайдалана біледі.
Қолданылған әдіс-тәсілдер: «Сергіту», диалогтық оқыту, ашық , жабық сұрақтар, ой қозғау, ой қорыту-сыни ойлауға үйрету;жас ерекшелігіне қарай оқыту;дарынды, көшбасшы оқушы анықтау; БҮҮ кері байланыс.ОҮБ .
Оқытудағы жүйелілік: 15 – ші сабақ. Қатынас және пропорция тарауыСабақтың жүрісі:
Сабақтың кезеңдері: Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар, әдебиеттер
оқыту оқу І. Ұйымдастыру
Сергіту жаттығуы
3 минут
ІІ. «Ой қозғау»
5 минут
\
ІІІ. Мағынаны тану
15 минут
IV.
Бекіту тапсырмасы5 минут
V. Есептер шығару
10 минут
VІ. Ой қорыту
5 минут
VІ.Бағалау
Сабақ барысында
VІІ. Кері байланыс
БҮҮ
3 миут
VІІІ.Үйге тапсырмаСыныпта жағымды ахуал , оқушылардың бойларын сергіту ,ынтымақтастық қалыптастыру.
Слайд арқылы тапсырма беріледі.
Берілген қатынасқа кері қатынас құру, тең қатынас табу.
Оқушалардың неше пайызы сабаққа қатысып отыр?
Қанша пайызы сабақта жоқ?
Шаманы берілген қатынаста бөлу.
Бөлшек сандардың қатынасын бүтін сандардың қатынасы түрінде жазу.
3.Шаманы берілген қатынаста бөлуге есептер шығарып талқылау.
№60,№62,№64,№67
Қосымша жұмыс дәптеріндегі есеп бойынша жабық сұрақтар қойылады.
Қоспадағы мыс пен мырыш барлығы неше бөлік?
Бір бөлік неше грамм?
Қоспадағы мыс қанша?
Қоспадағы мырыш қанша?
Мадақтау түрлері, жұлдызшалар арқылы ОҮБ
«Білетінім, үйренгенім, үйренгім келеді» кері байланыс парағы таратылады
І тарау, п1-3; №59 №61.№65есеп Қимыл қозғалыс жаттығуларын жасап бойлары серігіп қалады.
Оқушылар ұйымшылдықпен сабаққа кіріседі.
Үй тапсырмасын қаншалықты меңгергендері байқалады.
Қатынастарды оқуды, жазуды үйренеді.
Кері қатынас, тең қатынас құру туралы білімдерін жүйелейді.
Жаңа тақырыпты қойылған
ашық, жабық, жетекші сұрақтар арқылы өздері оқып үйренеді.
Санды берілген қатынастарға бөлу үшін:берілген қатынас мүшелерінің қосындысын табу; санды табылған қосындыға бөлу; шыққан бөліндіні қатынас мүшелерінің әрқайсысына көбейту керек екенін түсінеді.
Санды берілген қатынастарға бөлу алгоитмін меңгереді.
Оқушылардың қызығушылығ, белсенділігі артады.
Оқушылар кері байланыс парағын толтырады.
Тапсырманы түсініп күнделіктеріне жазадыБейне-ролик
Математика оқулығы-6
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
72 бет
слайд
БҮҮ парақшасы