4-сынп математика п?нінен ?айталау та?ырыбына саба? жоспары


Тақырыбы: Қайталау
Мақсаты: оқушылардың білім, білік дағдыларының деңгейін анықтау; теңдеулерді және есептерді шығару; геометриялық фигураларды сызу және тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін есептеу.
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: сұрақ-жауап, өздік, есептеу, салыстыру.
Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.
Күнге қолдарыңды созыңдар. Күннің жомарт сәулелері ананың нәзік алақанындай аялайды, сипалайды, жылытады.Сиқырлы күн барлық өкпе мен мұңды ерітіп жібереді. Жүрегімізді жылу мен махаббатқа толтырады.
Барлығы: Күн жарығын алақанға саламын,
Жүрегіме басып ұстай қаламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,
Болып кетер сонда дереу жан-жағым.
-Міне, жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз. Бүгін «Білгенімізді қайталаймыз!» деген мақсатпен жұмыс істейміз.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 9
ІІІ. Өткенді пысықтау: Ауызша жұмыс.Зейінділік ойыны:
1 400 + 3 = 1403 4 000 + 30 = 4030 155 555 – 5 = 155 550 т.с.с.
№ 1 (а). (Ә)
Қ- 8 ж -3 ж кішіх-3=8х=8+3х=1111-3=88=8
А-?
Ш: 8+3=11 Ж: ағасы 11 жаста
№ 2 (ә). №3
Х+2=16-32*Х+2*60=300
Х+2=132*х=300-2*60
Х=13-22*х=180
Х=11х=180/2
11+2=16-3х=90
13=132*90+2*60=300
300=300
№5
S=80кмШешуі:
1 к – 5тен 1?80/5+80/4=16+20=36
2 к – 4 тен 180-36=44 км
Қ - ?Жауабы: 44 км қалды
№6 Суретте барлығы қанша кесінді, түзу, сәуле?
- 2 кесінді ОЕ, ОК; 2 түзу АД, СВ; 4 сәулеЕВ,КД,ОА,ОС;
МАТЕМАТИКАЛЫҚ КАССА ОЙЫНЫ
ОА АД ОК ЕВ КД СВ ОЕ ОС
Кесінді Түзу Сәуле ІҮ. Сабақты пысықтау:
Есеп шығару: № 7.
№ 9. Есепті шығар. Жұптық жұмыс.
ҮІ. Бекіту.
«Кім жылдам?» ойыны
№ 8.4 оқушы тақтада жарысу әдісімен шығарады.
Ү. Үйге тапсырма: № 9 (2- 3 баған) №10. 116 - бет.
Бағалау