?рнекті ??ра аламыз, о?й, жаза аламыз


Математика. 1 сыныпСабақтың тақырыбы: Өрнекті құра аламыз, оқи аламыз, жаза аламыз. Оның мәнін таба аламыз. Сабақтың мақсаты: өрнекті құра алатындықтарын, оқи, жаза алатындықтарын түрлі тапсырмаларды орындау барысында көрсету. Оқушылармен математикалық диктант ауызша есептер шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту. Сабақтың түрі: Білімді жүйелеу, жарыс сабақСабақтың әдісі: сұрақ - жауап, ойландыру, өзіндік, топпен жұмыс.Сабақтың көрнекілігі: сызбалар, дидактикалық материалдар, сөзжұмбақ.Сабақтың барысы:Ұйымдастыру.I. – Сәлеметсіздер ме, балалар!- Отырыңдар.- Бүгін сендердің көңіл күйлерің қалай?- Жақсы, көңілді.І. Ой қозғау1. Психологиялық дайындық«Ризамын» әні
Балалар сендер биылғы жылдың немен ерекше екендігін білесіңдер ме?
Ұлы Отан соғысының аяқталғанына 70 жыл.
Ендеше мына суреттерге назар аударайық.
Үй тапсырмасын тексеру. №1, 207 бет. Үш топ қиылған суреттерді құрастыра отырып үй тапсырмасын ауызша орындайды. Сонда қиылған суреттерден жеңістің 70 жылдығына байланысты сурет шығып , тақтаға ілінеді.
Оқулықпен жұмыс.
Айырма
Қосынды
№1 тап. Жеке бағандарға жазып , мәндерін тап. Дайын өрнектерді мұғалімнің партасынан алып , оқушы оқып, мәнін тауып бағандарға іледі
№2 Үнсіздік ойыны. Математикалық диктант. Тақтада жазылып тұрған өрнектерді құрып топпен, әр топтан оқып , тақтаға жазу . Қалғандары тексереді. Әр тапсырманы жапсырмалы смайликтермен бағалау.
Сергіту сәті
№3 Өрнектерді оқып , топтастыру. Тақтаға дәптерге жазу.
Әріпті өрнек
Санды өрнек
Санды өрнектің мәнін табу, ереже шығару
9+1 8-2 10-х с-7 х+40
№4 осы ережені жалғастыра отырып кластаға оқушы қанша болсасонша санды , әріпті өрнетер құрастыру.
№5 Өзіндік жұмыс. Дәптермен жұмыс. Оқу, мәнін табу. рнымызды табайықКестедегі тапсырманы орындау. Ауызша
Қызықты тапсырмалар:
Сәуле, Асқар, Ерлан, Нұргүл аулада ойнап жүр. Қыздар үйлеріне кетіп қалды. Аулада кімдер қалды?
Асқар, Ерлан
Теңізде 9 акула жүзіп жүр еді. Олар теңіз түбінен балық сүзуге сүңгіп кетті. Теңізде неше акула қалды? 9
Бір кісі базарға бара жатыр. Оған қарсы тағы бір кісі келе жатыр. Базарға барлығы неше кісі бара жатыр? 1
ҮІ.Қорытынды . Рефлексия.
Не білдік?
Сабақ ұнады ма?
Ерекше не ұнады?
Күн шуақтарын ұстап тұрып келген қонақтарға тілек айту. -слайд
Бағалау