А?паратты ?ор?ау саласында?ы ?аза?стан Республикасыны? за?намасы


Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 18.09.2015 ж
Сыныбы 9-сынып
Пәні Информатика
Сабақтың тақырыбы Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы.
Сілтеме Информатика. Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық. Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов, Арман ПВ баспасы-2014жыл
Сабақтың мақсаты Заңда пайдаланылатын негізгі ұғымдарымен таныстыру
Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілетін дамыту, шығармашылық, іскелік қабілеттерін арттыру, топтық жұмыс жүргізуге үйрету;
Оқыту нәтижесі Заң ақпараттандырудың құқықтық негіздерін белгілейді, электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді құру, пайдалану және қорғау кезінде туындайтын қоғамдық қатынастармен танысады.
Негізгі идея Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйініне тоқталу.
Сабақтың көрнекілігі http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z070000217_
Бағалау Суммативті бағалау,бірін бірі бағалау
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
І .Ұйымдастыру  кезеңі( 5 минут) Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Шаттық шеңберге тұрып, сәлемдесу тренигін орындау. Геометриялық фигуралар үшбұрыш және төртбұрыш арқылы топқа бөлінеді. Шаттық  шеңберге тұрып бір біріне жақсы тілектер айтады. Геометриялық фиуралар үшбұрыш және төртбұрыш арқылы топқа бөлінеді.
І бөлім «Ой қозғау»
Үй жұмыстарын тексеру (7 минут) Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы тексеру
ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру. Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.
ІІІ бөлім «Ой қорыту» Топ болып ақылдасады, бірін бірі тыңдайды.шешімге келеді жауап береді.
8. Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-
әрекеті Бағалау Уақыт
Үй тапсырмасын тексеру Компьютерлік желілерде аппараттық қауіпсіздік тақырыбында сұрақтарға жауап беру. Сұрақтарға жауап береді Әр сұрақ 1 ұпаймен белгіленеді 7 мин
Білу
Түсіну
Оқушыларға Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы туралы слайт түрінде таныстыру.
Оқушылар тақырыппен таныса отырып дәптерге жазып отырады.
7 мин
Қолдану Тапсырма: ҚЫЗЫҚТЫ ДЕРЕКТЕР айдары:
Ұялы телефондарынды қосып бір-бірінмен мәлімет алмасыңдар
Ақпараттық заңнамада не туралы жазылған эссе жазыңыз.
Жүзеге асыру қадамдары:
Кез келген жұмысты жазып болғаннан кейін тақтаның алдына орындық қойылады;
Орындыққа отырып, өз жазғандарын автор ретінде аудитория алдында оқуға шақырылады;
Аудитория тыңдап, сұрақ қояды, түсінік береді.
Оқушылардың алған әсерлері мен сұрақтары. Оқушылар тапсырмаларды орындайды. ФОРМАТИВТІ бағалау арқылы бағалау сабақ бойы жүреді. 12 мин
Сергіту сәті Фигуралар бойынша мінез-құлықты зерттеу тренигі 2 мин
Талдау
Жинақтау Екі топта ВЕНН диаграммасын толтыру.
Ақпарат заңнама
Желілік этикет

Екі топта венн диаграммасын орындайды.
Екі топ бір-бірлерін смайлик арқылы бағалайды.
7 мин
Бағалау
Ынталандыру белгілері арқылы, бағалау парағы бойынша топ басшылары
жиналған ұйпайларын есептеп суммативті бағасын шығару. Блоб ағашын толтыру 4 мин
Үйге тапсырма Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы тақырыбын оқу. 1 мин