Конспект уроку на тему:Реалізація запланованих робіт (процес випилювання з фанери та ДВП, обпилювання, шліфування). Оздоблення виготовлених виробів.


Барановська Інна Василівна
Клас Дата Урок №_____
Тема. Реалізація запланованих робіт (процес випилювання з фанери та ДВП, обпилювання, шліфування). Оздоблення виготовлених виробів.
Мета: закріпити в учнів розуміння процесу різання та уявлення про технологію пиляння фанери і ДВП, удосконалити навички пиляння фанери; розвивати навички самоконтролю та політехнічне мислення; виховувати культуру праці.
Об'єкти практичної діяльності учнів: фанера, ДВП, дерева різної форми; літак; автобус; ковбой; вішалка для дрібних речей; кораблик; гра «накинь кільце» та інш.(за вибором)
Обладнання: столярний верстат, столярні ножівки, лобзики, запасні лобзикові пилки, шило, заготовки з фанери та ДВП, копіювальний папір, олівець, шліфувальний папір, надфілі різної форми.
Тип уроку: практичний.
Структура уроку:
І. Організаційний момент 3 хв.
ІІ. Вступний інструктаж щодо виконання практичної роботи….5 хв.
ІІІ. Практична робота……………………… 75 хв.
ІV. Підсумки уроку. …………………………5 хв.
V. Домашнє завдання……………………….. 2 хв.

Хід уроку:
I. Організаційний момент: (привітання, перевірка присутніх.)
II. Вступний інструктаж щодо виконання практичної роботи:

1.Повторення правил пиляння лобзиком:
У процесі роботи сидіти прямо.
Лобзик тримати перпендикулярно до фанери.
Пиляти рівномірно, виконуючи рухи вгору-вниз, не натискувати сильно на пилку, щоб вона не зламалася.
Кожні 15—20 хв робити перерву.
2. Повторення прийомів пиляння лобзиком:
Щоб підготувати лобзик до роботи, беруть пилку й один її кінець затискують гайкою біля ручки. Пилку встановлюють таким чином, щоб її зубці були спрямовані назовні від рамки і донизу. Потім стискують обидва кінці рамки і так само затискують другий кінець пилки.
Працюють лобзиком на спеціальному столику-підставці, який прикріплюють до робочого стола струбциною.
Фанеру з нанесеним на неї малюнком кладуть на підставку і притримують лівою (для правшів) рукою. У праву руку беруть лобзик і, приставивши пилку до фанери, починають пиляти. Пиляють так, щоб пилка рухалась точно по лінії контуру.
Спочатку випилюють внутрішній контур заготовки, а потім — зовнішній.
Для випилювання по внутрішньому контуру в заготовці роблять отвір шилом, вставляють у цей отвір верхній кінець пилки, а потім закріплюють його в рамці лобзика. Випилявши внутрішні контури, підкручують верхню гайку, звільняють кінець пилки і виймають її. Потім знову закріплюють і розпочинають випилювати зовнішній контур.
III. Практична робота.
Виконання розмічальних робіт за допомогою розмічального інструменту та копіювального паперу. Випилювання деталей майбутнього виробу.
IV. Підбиття підсумків, оцінювання результатів роботи:
Учитель ще раз закріплює в учнів мотивацію на подальшу роботу та контролює, щоб вони залишили робочі місця в належному стані, а чергові по навчальній майстерні повною мірою виконали свої обов'язки.
V. Домашнє завдання:
Внести (при необхідності) уточнення у критерії яким повинен відповідати виріб; Дібрати і приготувати (придбати) матеріали і інструменти (лобзик , пилочки і шліфувальний папір) для виконання задуманого виробу.