Урок з розвитку мовлення: ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ


Урок з розвитку мовлення
ДІЛОВІ ПАПЕРИ.
ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ.
10 клас
Вчитель Шеремет В.В.
Тема: ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ.
Мета: розвивати навички аналізу ділової документації, поглиблювати знання про офіційно-діловий стиль мовлення, навчити складати звіт (усний і письмовий) про виконану роботу у вигляді зв’язного тексту; сприяти збагаченню словникового запасу, удосконалювати грамотність учнів; розвивати логічне мислення та навичок зіставлення матеріалу.
Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь.
Наочність: дидактичний матеріал, таблиці, робота з мультимедійною дошкою, презентації до теми.
Додаткові джерела:
http://www.slovari.ru/http://gramota.ru/spravka/punctum/
http://www.repetitor.h1.ru/programms.html
http://mech.math.msu.su/~apentus/znaete/
http://slovesnik-oka.narod.ru/
Форми роботи: індивідуальна, групова, фронтальне опитування.
Очікуваний результат:
Засвоєні знання : вільне володіння діловим мовленням.
Вироблені уміння : складання текстів офіційно-ділового стилю.
Удосконалені навички: побудова логічних ліній, використання знань з інших предметів.

Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація.Самостійне виведення десятикласниками теми, мети і завданнями уроку за розглянутою презентацією.
ІІІ. Уведення учнів у термінологічні поняття.
Робота в групах з мультимедійною дошкою.
Встановлення відповідності. Група 1.
Виберіть із наведених характеристик стилів те, що стосується офіційно-ділового стилю і складіть монологічне висловлювання про офіційно-діловий стиль мовлення.
Чітке дотримання усталених у суспільстві форм; використання багатозначності слова; уникнення розмовних, просторічних, емоційно забарвлених слів і висловів; використання засобів стилістичного синтаксису (риторичні питання й оклики, інверсія тощо);
Широке використання термінології та абстрактної лексики; точність, ясність, стислість у викладі думок; вживання слів лише в прямому значенні; вживання слів із переносним значенням; використання всіх мовних засобів.
Лексична робота. Група 2.
Перекладіть українською мовні кліше, що вживаються в офіційно-діловому мовленні.
Пользуясь случаем — маючи нагоду, за пределы организации — за межі підприємства, ученая степень — науковий ступінь, заверить подписью — засвідчити підписом, соблюдать закон — дотримуватися закону.
ІV. Виконання системи практичних завдань на розвиток комунікативних умінь.
Фронтальна бесіда за питаннями.
Спираючись на власний досвід і знайомство з діловою документацією, спробуйте відповісти на питання:
1. Що таке звіт?
2. У яких випадках він складається?
3. З якою метою?
Коментар учителя.
Звіт — це документ, в якому в письмовій формі подається повідомлення про виконання якоїсь роботи. Звіти бувають статистичні (цифрові) й текстові, разові та періодичні. Періодичні затверджуються керівником, який підписав план подання звітів; разові адресуються посадовим особам, від яких одержано завдання. Матеріал звіту може бути поділений на частини, які нумеруються арабськими цифрами.
Електронна фізхвилинка. Динамічна пауза.
повернення втомленому учневі працездатності та уваги;
позбавлення м’язового та розумового напруження;
попередження порушення постави.
Колективна робота.
Порівняйте зразки звітів. Складіть орієнтовний план звіту.
Звіт, підготовлений групою №3.
ЗВІТ
про роботу комісіі з реставрації архітектурних пам’яток
З 20 по 30 листопада 2015 року експертна комісія у складі: Ільницький В.В., Баратов П.С.., Солодченко Л.П., Молотков Ю.Р. знаходилася у відрядженні в м. Ялта для ознайомлення зі станом зберігання архітектурних пам’яток.
Ми дослідили стан таких пам’яток:
1) ____
2) ____
3) ____
Вважаємо необхідним зазначити наступне:
1. Старовинні будівлі знаходяться в основному у задовільному стані.
2. У дуже гарному стані знаходиться ________
3. Будівля _________
4. На окремі випадки недбалого ставлення до зберігання історичних пам’яток складені акти.
25.06.2010 р. Підписи усіх членів експертної комісіїЗвіт , підготовлений групою № 4.
ЗВІТ
старости 10-а класу Галкіна Кирила
про стан зберігання підручників
учнями 10-акласу МБЗЗ «ЗОШ № 34» м.Сімферополя
З 1 по 15 лютого 2016 року були перевірені підручники 10-а класу.
Мета перевірки: визначити стан зберігання підручників учнями 10-а класу.
Перевіркою встановлено, що більшість учнів зберігають підручники у гарному стані. Підручники обгорнуті, немає ніяких поміток. Краще за всіх зберігають підручники учні: Лук’янович К,.Бєліков І., Смолянін Д.
Перевіркою зафіксовані також факти неохайного використанняпідручників: м’яті сторінки підручників Щелканова Б., Гаврильця В., зроблені позначки в підручниках Смакаровського Я., Рибачук А.
Пропозиції:
1. Не видавати підручники учням, які несумлінно ставляться до їх зберігання.
2. Розробити систему стягнень за названня підручників.
15 лютого 2016 р. ПідписМетодичний коментар. План звіту може мати такий вигляд:
1. Назва документа.
2. Назва закладу, організації, посади особи або осіб, які звітують.
3. Визначення терміну, за який проводиться звіт.
4. Текст звіту (вказуються позитивні й негативні сторони роботи, наводяться факти, пояснюються причини невиконання, робляться висновки і вносяться пропозиції).
5. Дата складання звіту.
Самостійна робота.
За поданим початком складіть звіт, який відображав би якість проведення запланованих заходів із зазначенням позитивних і негативних прикладів; зробіть висновки і внесіть пропозиції.
ЗВІТ
класного керівника 10-б класу … про участь учнів 10-б класу у шкільному конкурсі…
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Перевірка виконаних робіт. Оцінювання.
VІ. Домашнє завданняСкладіть письмовий звіт за вибором: про виконання якогось завдання учнями вашого класу або про результати відвідування вищих навчальних закладів з метою профорієнтації.