Урок — подорож у країну казок з десятковими дробами


-320675384175Подорож у країну казок з десятковимидробами
00Подорож у країну казок з десятковимидробами


Вчитися можна лише весело…
Щоб перетравити знання,
потрібно поглинати їх з апетитом.
А.Франс
Мета уроку:
- закріпити вміння та навички розв'язувати вправи на всі дії з десятковими дробами; розвивати навички усної лічби;
- узагальнення і систематизація знань за темами: «Дії з десятковими дробами ;
- розвиток умінь працювати в колективі та індивідуально;
обладнання: комп′ютер, мультимедійний проектор, екран, презентація до уроку;
Оформлення дошки: епіграф, записані приклади для обчислень.
ХІД УРОКУ:
І. Повідомлення теми та мети уроку. ( Слайд 1)
Учитель: Діти, ви любите казки? Звичайно, казки люблять і дорослі й діти. Сьогодні я запрошую вас здійснити захоплюючу подорож у дивовижний світ казок.
(Звучить казкова музика)
Для цього ми розділимося на три команди. Намагайтеся вирішувати завдання швидко і правильно. Якщо ж учасник команди припускається помилки, то виправити її може наступний учасник, який вийде до дошки слідом за ним. Кожна з команд, після кожного завдання буде отримувати кружечки: червоний - за 1 місце, зелений - за 2 місце, синій - за 3 місце.
А зараз вирушаємо у подорож. Нам передали відео-звертання від казкового героя , давайте з ним познайомимось. (Слайд 2)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Виконання усних вправ(Слайд 3) У вас на партах лежать листки з завданням : за допомогою підказок треба зібрати правило.
Завдання №1 Зберіть правило
(І група) Щоб додати або відняти десяткові дроби треба:
- виконати дії додавання і віднімання;
- у відповіді поставити кому під комами в даних дробах;
- зрівняти число знаків після коми;
- записати дроби так, щоб кома опинилася під
комою, розряд під розрядом;
(Слайд 4) Зберіть правило
(ІІ група) Щоб перемножити два десяткових дроби треба:
- в добутку відокремити комою стільки цифр праворуч, скільки їх стоїть після коми в обох множниках разом;
- виконати множення, не звертаючи уваги на коми;
(Слайд 5) Зберіть правило
(ІІІ група) Щоб розділити число на десятковий дріб, треба:
- після цього виконати ділення на натуральне число;
- поставити в частці кому, коли скінчиться поділ
цілої частини;
- в діленому і в дільнику перенести кому вправо на
стільки цифр, скільки їх після коми в дільнику
(Слайд 5) Розкажіть правило :
- Як помножити десяткові дроби на 10, 100, 1000?
- Як розділити десятковий дріб на 10, 100, 1000,..?
-37909569278500(Слайд 5) Завдання №2 Щоб сісти на килим-літак , треба піднятися по сходинках. Яка команда перша підніметься на килим?

ІІІ. Письмове виконання вправ.
Сідаємо на килим-літак і вирушаємо в цікаву подорож.
Завдання № 3 Дорога до казкового міста складається з чотирьох частин. Перша частина має довжину 14,6 км, друга – у 2 рази довша за першу, третя довша за другу на 4 км, четверта – у 4 рази коротша за третю. Знайти довжину дороги.
Завдання № 3 Діти , допоможіть Цареві обчислити приклад зручним способом:
а) 5,94•0,07+0,33•5,94+0,4•0,06 = 2,4 ;
Завдання №4 Давайте допоможемо Буратіно впоратися із завданням.
(17,28 : 3,2 + 1,4 • 2,5) : 89 – 0,08 = 0,02
Фізкультхвилинка.
Діти, ви добре працювали. Напевно, трошки втомилися, а наша подорож по країні казок ще не закінчилася, тому давайте відпочинемо.
Тепер відповідайте на мої питання таким чином: якщо хочете відповісти «так» - хлопайте в долоні, якщо «ні » - руки вгору . Будьте уважними, а я подивлюсь, як добре ви знаєте казки і любите математику.
1) У кози було 5 козенят. (-) 2) Дідусь зловив в морі одну золоту рибку (+) 3) У сестрички Оленки був братик Іванко. (+) 4) Дідусь Хоттабич літав на вертольоті. (-)
5) Попелюшка була добра і працьовита (+) 6) У Змія Горинича була одна голова і три хвоста. (-) 7) Ємеля - дурник лежав на дивані. (-)
Картки із завданням:
5, 38=53,8 (н)
2,3<2,30 (н)
0,5>0,05 (в)
1,4<14 (в)
0,7=0,07 (н)
12,32<123,2 (в)
0,4>0,40 (н)
Завдання №4 Діти, допоможіть Бабі – Язі обнести її ліс, що має форму прямокутника, парканом, щоб не боятися більше Кощея. Ширина його становить 5,6 метра, а довжина - на 0,5 метра більше. Якої довжини їй потрібен паркан ?
Відповідь: 23,4 м .
Завдання №5 Діти, щоб розбійники дозволили нам рухатись далі , розв′яжемо рівняння:
18,63: ( 4,3 + 0,2 x ) = 2,3 Відповідь : х = 19
Завдання №5 Карлсон пропонує вам розв′язати самостійну роботу:
Варіант 1 Варіант 2

112395067244001,4 + 0,6 =
112077512763500
01206500- 1,02 =
103505072390009207515748000
• 2,4 =
111061511176000-317511239500
: 0,01 =
-381011366500
1114425-444500 •100 = 108814217780001,7 + 0,3 =
116268512763500
12701651000- 1,04 =
1076960100965009588514859000
• 2,4 =
1085850111760005778511239500
: 0,01 =
5715011366500
1108710-444500 • 100 =

Виконали? Молодці! А тепер обміняйтесь карточками з сусідом по парті. Перевіряємо.
(На екран проецирується розв′язання).
Варіант 1 Варіант 2
1135578139065 2
00 2

1,4 + 0,6 =
11461751492250,08
000,08

0-31752
002
- 1,02=
10299701384300, 192
000, 192
12701384300,08
000,08

• 2,4 =
25401270000,192
000,192
102870011938019,2
0019,2

: 0,01=
011176019,2
0019,2

11405511241920
001920
• 100 =
1035743127635 2
00 2

1,7 + 0,3 =
10358501495540,06
000,06
-329291495552
002

-1,04=
254063500,06
000,06
103585066560,144
000,144
• 2,4 =
103568511874514,4
0014,4
-330201187450,144
000,144

: 0,01=
-3492512700014,4
0014,4

11189771241440
001440
• 100 =

Поставте оцінку олівцем.
Дорогі діти, от і закінчилася наша подорож у країну казок.
Я хочу вам подякувати за те, що ви сьогодні , виконуючи запропоновані завдання , допомагали улюбленим героям вийти зі скрутного становища. Бажаю вам завжди бути щедрими та робити добрі вчинки.
IV. Підсумок уроку.
А зараз відгадайте загадку , що допомогало нам під час нашої подорожі…
На базарі їх не купиш,
На дорозі не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш.
(знання).
Вірно, діти, знання – це найбільший скарб, яким ми володіємо.
А тепер дайте відповідь, будь ласка, на наступні питання:
-  Що на уроці ви дізналися?          
-  Що найбільше вам на уроці сподобалося?
Я вами задоволена і дякую за урок.
V. Оцінювання учнів та оголошення домашнього завдання.
Домашнє завдання:
№1 Скласти текстову задачу з улюбленими казковими героями, оформити умову задачі на альбомному листі, зобразивши її сюжет малюнком .№2 Розв′ язати числові ребуси:

1) 7*,9* 2) *,2** 3) *6,*7* 4) 3,*5*
6,*7 2,*8* *,0** *,4**
*2,31 1,447 26,865 4,187
Додаток 1
Завдання №1 Зберіть правило
( 1 група) Щоб додати або відняти десяткові дроби треба:
- виконати дії додавання і віднімання;
- у відповіді поставити кому під комами в даних дробах;
- зрівняти число знаків після коми;
- записати дроби так, щоб кома опинилася під
комою,розряд під розрядом;
( 2 група) Щоб перемножити два десяткових дроби треба:
- в добутку відокремити комою стільки цифр праворуч, скільки їх стоїть після коми в обох множниках разом;
- виконати множення, не звертаючи уваги на коми;
( 3 група) Щоб розділити число на десятковий дріб, треба:
- після цього виконати ділення на натуральне число;
- поставити в частці кому, коли скінчиться поділ
цілої частини;
- в діленому і в дільнику перенести кому вправо на
стільки цифр, скільки їх після коми в дільнику
Додаток 2
Обчислювальний марафон.
5107475-148121
19052412664500

----------------------------------------------------------------------------------
4970145125095Обчислювальний марафон.
27365214857400

4638675618490
Обчислювальний марафон.
32898721231700

Додаток 3
Оціночний лист
П.І.учня Кількість жетонівОцінка