Урок-казка Складання та розв’язування задач. Порівняння чисел. Попереднє і наступне числа.docx


Тема: Узагальнення й систематизація знань учнів. Складання та розв’язування задач. Порівняння чисел. Попереднє і наступне числа.
Мета: Закріпити знання про нумерацію чисел першого десятка, продовжувати формувати обчислювальні навички в межах 10, закріпити вміння порівнювати числа та розв’язувати задачі, розвивати увагу та пам'ять, виховувати самостійність, здоров’язберігаючу компетентність, посилювати пізнавальний інтерес школярів.
Тип уроку: Урок-казка, урок узагальнення та систематизація знань.
Обладнання: Зображення тварин, індивідуальні картки: цікавий квадрат, картки із завданнями, тренажер-розмальовка «Друзі», цифри, таблички з написом частин задач, запис «Шум моря», фізхвилинка «Посмішка».
Хід уроку
Організація класу
Сьогодні у нас незвичайний урок, а відкритий - перший у вашому житті. До нас завітали гості. В народі кажуть, що добрий гість - дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні 1- б класу. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).
Мотивація навчальної діяльності.
Метод «Мікрофон»
Починається урок… математики
На уроці сидітиму… тихо
Буду слухати … уважно
Писатиму… каліграфічно
Рахуватиму… швидко
Відповідатиму… чітко
З яким настроєм ви починаєте урок? (на картках у верхньому куточку намальований смайлик, домалювати ротик – радість, здивування, спокій, сум).
Повідомлення теми і мети уроку
Ви любите мандрувати? А краще всього мандрувати з друзями. А друг у нас буде… ви дізнаєтесь виконавши М. д.
Математичний диктант.
Записати число що передує 5
Записати число наступне після числа 6
Три веселі киці
Грались на травиці
Враз одна сховалась
Скільки киць зосталось?
Ось до класу на урок
Залетіло 6 сорок
Дві пізніше прибуло
Скільки всіх птахів було?
Є в малої Марічки
Три смачні полунички
Дві дала вона брату,
Скільки залишилось?
Три ромашки - жовточки,
Дві веселенькі волошки
Діти мамі дарували
Скільки квітів в неї стало?
( 4, 7, 2, 8, 1, 3, 5 під цифрами слово – колобок)
Ми будемо мандрувати разом з колобком.
А чим закінчилася казка. А справжні друзі завжди приходять на допомогу. Тож ми допоможемо колобку? А ще нам будуть допомагати колобочки червоного, жовтого і зеленого кольорів. А де ви їх бачили? Що означають ці кольори?
Не забуваємо про правила дорожнього руху і завжди їх виконуємо. Зафарбовують кола напроти кожного завдання: зелений – без помилок, жовтий – 1-2 помилки, червоний – 3 і більше).
Скотився колобок з підвіконня і…
Покотився колобок
Далі й далі у лісок
А назустріч зайчик
Сірий по стрибайчик
(щоб не з’їсти колобка, він запропонував виконати завдання)
Робота в парах «Цікавий квадрат» (В стовпчиках і в рядочках повинні бути цифри 1, 2, 3).
Релаксація «Шум моря»
Зручно вмостіться, розслабтеся, заплющить очі. Уявіть, що ви сидите на березі теплого моря. Ваш подих рівний, спокійний. Ви чуєте шум хвиль, відчуваєте тепло сонячних промінчиків, які ніжать ваше тіло, а кінчик носа трішки припікає. Легенький морський вітерець ніжно грається з вашим волоссям. Ви милуєтеся морським пейзажем. Вдихніть глибоко. У повітрі відчувається аромат моря, присмак солі. Хвиля накочується на берег, перевертає камінчики лагідно лоскоче ваші ніжки. Чуєте, як кричать чайки, як розмовляють дельфіни. Усі ваші турботи і негаразди дельфіни забрали далеко в моря. Смуток і журба опинилася на самісінькому дні. Радість, спокій наповнюють ваші душі. Ви відпочили, відчуваєте бадьорість, у вас гарний настрій. Раз – розплющили очі, два – випряміться, три – усміхніться. Всі сповнені сил і готові виконати будь-яке завдання.
Знов покотився колобок
Далі й далі у лісок
Раптом вовк іде страшнючий
Подає він голосок.
(Вовк пропонує скласти і розв’язати задачі).
Робота в групах по картках.
Покотився колобок далі. А назустріч йому:
Я ведмедик-ласунець,
Люблю солоденьке
Чую, чую близько десь
Пахне щось смачненьке.
Завдання від ведмедика.
Порівняти числа. Робота по варіантам.
7  6 9  8
4  5 2  3
Хто це, хто це так втомився
Що на бік аж похилився
Треба нам усім вставати
Фізхвилинку розпочати
Фіз. Хвилинка «Посмішка»
Покотився колобок далі. А назустріч йому:
Я красива і хоробра
А іще я дуже добра
Люблю рибку
Бо я хитра лисичка.
Завдання від лисички.
Записати числа від найменшого до найбільшого.
(Робота з підручником с. 56, № 5)
Ми врятували колобка. І на згадку про нього колобок дарує вам картину «Друзі». Але її треба розфарбувати, виконавши завдання: розв’язати приклади.
(Слайди. Тренажер-розмальовка «Друзі»)
Наша казкова подорож скінчилась. Чи сподобалась вона вам?
Зробимо останній крок
Підсумуємо урок.
Підсумок уроку.
Які завдання виконували на уроці?
Яке завдання сподобалось найбільше?
Намалюйте з яким настроєм ви закінчили урок.