Урок Комп’ютерна програма. Вікно програми. Операції над вікнами. Практична робота 1. Робота з вікнами та їх об’єктами. 5клас


Тема. Комп’ютерна програма. Вікно програми. Операції над вікнами. Практична робота 1. Робота з вікнами та їх об’єктами.
Мета:
ознайомити учнів з комп’ютерною програмою, вікнами програми, операціями, які можна виконувати з вікнами та перевірити засвоєні знання на практиці;
розвивати увагу, мислення, пізнавальні інтереси; формувати навики роботи з комп’ютером, самоконтролю, уміння конспектувати;
виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість, посидючість, самостійність, об’єктивізм.
Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань ( комбінований).
Обладнання: зошит, підручник, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Методи і методичні прийоми: словесні ( розповідь, пояснення), наочні (презентація в Power Point), практичні ( робота в зошиті та на комп’ютері).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, індивідуально-відокремлена.
Хід уроку
І. організаційний етап ( привітання, перевірка готовності учнів до уроку).
Доброго ранку, діти! Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Комп’ютерна програма. Вікно програми. Операції над вікнами. І виконаємо практичну роботу «Робота з вікнами та їх об’єктами».
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Яка тема вивчалась на минулому уроці?
Тести з теми д/з «Робочий стіл та його об’єкти» ( max 6б.).
ІІІ. Підготовка учнів до засвоєння нових знань (мотивація).
Слово «програма» чуємо доволі часто. По телебаченню говорять про програму телепередач, тренування спортсмени здійснюють за певною програмою, вчені розповідають про програму досліджень, ваш товариш - про цікаву програму шкільного свята. Що ж таке програма? У широкому розумінні, програма - це план діяльності. Сьогодні на уроці ми дізнаємось що таке комп'ютерна програма, вікно програми і навчимося працювати з вікнами та їх об’єктами.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Демонстрація презентації про програму та вікно програми.
Комп'ютерна програма - це заздалегідь розроблений набір команд для здійснення інформаційних процесів у комп’ютері. Є комп'ютерні програми для передавання даних, для записування даних на носії, для опрацювання текстових, графічних, числових, звукових чи відеоданих тощо. Без програм робота комп'ютера неможлива.
Відкрити програму можна різними способами:
за допомогою Головного меню (Пуск Усі програми Стандартні Калькулятор);
якщо на робочому столі є ярлик програми, двічі клацнути вказівник миші на значок цієї програми;
якщо на робочому столі є ярлик програми, за допомогою контекстного меню вибрати команду Відкрити.
Після запуску програми на виконання відкривається її вікно. Вікно - це прямокутна область екрана виділена рамкою.
Вікно програми має:
рядок заголовку;
кнопки керування вікном;
рядок меню;
команди меню;
робочу область;
смуги прокручування.
Сучасні комп’ютери мають можливість працювати не тільки з одною програмою, а з декількома одночасно. Після запуску програми на виконання на Панелі завдань з’являється її кнопка. Працюючи з кількома вікнами одночасно, тільки одне вікно є поточним. Поточне вікно має більш яскравий заголовок, а його кнопка на Панелі завдань має вигляд натиснутої.
Щоб слідкувати за процесом опрацювання даних у різних вікнах програм, їх можна розмістити максимально зручно для користувача. Для цього можна виконувати такі операції над вікнами:
згортати та відновлювати після згортання;
переводити в повноекранний режим, у якому поточне вікно займає весь Робочий стіл;
переводити у віконний режим, у якому вікно займає тільки частину екрана;
переміщувати;
змінювати розміри.
Є програми, які відкриваються тільки у віконному режимі, у такому випадку змінити розмір вікна неможливо.
Установити взаємне розташування вікон каскадом, згорнути донизу, зліва направо або згорнути (відновити) всі вікна можна, використовуючи команди контекстного меню Панелі завдань.
ІV. Первинна перевірка засвоєння знань.
Робота в зошитах ( за кожне правильно виконане завдання по 0,5 балів; max =2б.).
Фізкультхвилинка.
Ми всі дружно працювали,
А тепер рівненько стали!
Руки вгору підняли, підтягнулися.
Опустили руки вниз, посміхнулися.
Нахилились вправо, вліво.
Сіли на місця красиво.
Бесіда про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.
Виконання практичної роботи №1 на комп’ютері ст. 75-76 підручника (max =4б.).
Гімнастика для очей.
VІ. Контроль та самоперевірка знань; підведення підсумків, рефлексія:
Діти, сподобався вам урок? Що саме?
Що нового дізналися? Чи здобули нові вміння? Які саме?
Хто з вас задоволений своєю роботою?
А зараз порахуйте свої бали. Скільки балів ви отримали сьогодні за урок?
VІІ. Інформація про домашнє завдання:
стор.62- 70 опрацювати теоретичний матеріал; відповідати на питання (maх = 6б).
стор.73 №1,3 виконати в зошитах практично (maх = 3б.).
Завдання творчого рівня. стор.73 №2 виконати в зошитах практично (maх = 3б.).