9 урок Робота з програмами на розвиток логічного мислення. Відпрацювання навичок роботи з мишею (2 клас)


Дата:____________
Клас: 2
Тема: Робота з програмами на розвиток логічного мислення. Відпрацювання навичок роботи з мишею.
Мета: Закріпити навички роботи з мишею, уміння запускати програму подвійним клацанням миші. Розвивати уважність, пам'ять,мовлення, логічне мислення, сформувати вміння узагальнювати, міркувати. Виховувати відповідальність, самостійність, підвищувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: удосконалення і закріплення вмінь та навичок.
Обладнання: комп’ютери, мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Привітання.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
IІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота в групах
Розв’яжи кросворд. Укажіть імена героїв мультфільмів.
center125095

1         2            
3                 4         Відповіді: Пумба, Синдбад, Чебурашка, Марті.
Ключове слово: миша.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. На сьогоднішньому уроці ми вдосконалимо навички роботи з мишею, уміння запускати програму подвійним клацанням миші.
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Повторення правил роботи за комп'ютером
1. Віршик та правила поведінки за комп’ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
Практична робота
Знайти на робочому столі програму GCompris. Відкрити її подвійним клацанням миші.
Вибрати годинник.
Спочатку перетягни годинну стрілку в положення, яке відповідає вказаній кількості годин. Для перетягування стрілки:
Підведи до стрілки вказівник;
Натисни і утримуй ліву кнопку миші;
Переміщуй вказівник так, щоб стрілка годинника зайняла потрібне положення.
Відпусти ліву кнопку миші.
Повтори аналогічні дії з хвилинною стрілкою і встанови її у положення, що відповідає вказаній кількості хвилин.
Релаксація
1. Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.
2. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перевести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Як тополі підростаєм, спинку рівненько тримаєм.
Руки в гору підняли і рахуєм «Раз, два, три».
Тихо-тихо опускаєм і на місці пострибаєм.
Руки швидко ми потремо і у боки їх візьмемо.
Нахилились вправо, вліво. Ми сидітимем красиво!
VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
Відгадай загадки.
Скромний сірий колобок, Він покаже все на світі:
Довгий, тонкий проводок.Що малюють, пишуть діти,
Ну, а на коробці Грають як і як співають,
Дві або три кнопки.І як листа надсилають.
В тебе є хороша книжка,Все, що є, відображає,
У комп’ютера є … (миша).Без нього ПК немає! (Монітор).
В блоці цим живе процесор.Сотня клавіш, різні знаки,
Помічник він, не агресор.Спершу учні-небораки,
В блоці щось гуде, співає,А тепер раз-два, й готово,
Одним оком нам моргає.Відстукали слово.
Головний він не даремно.Ось де пальцям фізкультура!
Блоком звуть його … (системим).І це все - … (клавіатура).
Фронтальне опитування.
Що вивчили на уроці?
Чого навчились під час роботи за комп’ютером?
Що сподобалось на уроці?
Що було важко на уроці?
VІІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Розгадайте кросворд
1. Пристрій комп’ютера, подібний до телевізора.
2. Пристрій комп’ютера, з якого лунає музика.
3. Пристрій, за допомогою якого звук чуєш лише ти.
4. Системний або головний...
5. Цей пристрій має понад 100 клавіш.
1             2             3                 4       5