?аза? тілінен саба? жоспары Сен ?андай к?лікті ?натасы? (6 сынып)


Қазақ тілі пәнінен сабақ жоспары
Мектептің әдістемелік тақырыбы: «Білім мамұнын жаңарту жағдайында білім сапасын арттыру құралы ретінде оқушы тұлғасының функционалды сауаттылығын қалыптастыру».
Әдістемелік бірлестіктің тақырыбы: «Қазақ тілі мен әдебиет сабақтарында қатысымдық , ақпараттық және проблемалардың шешімін табу құзыреттіліктерін қалыптастыруға қол жеткізудің басты тетігі – оқушының функционалдық сауаттылығын қалыптастыру»
Мұғалімнің әдістемелік тақырыбы: «Оқушының бойына әлеуметтік орын табуға бейімделуіне, алған білімін практиакалық жағдайда тиімді пайдалана алатындай негізгі құзыреттіліктерді дамыту
Күні: 26.01.2017ж. 6 сынып
Мұғалім: Мурзагалиева А.Б.
Сабақ тақырыбы: Сен қандай көлікті ұнатасың?
Мақсаты:
Міндеттері:
Көлік түрлері тақырыбы бойынша білімдерін практика жүзінде қолдана алу.
Лексикалық тақырып аясында тіуелдік жалғауды меңгерту.
Жаңа тақырып аясында түрлі тілдік тапсырмаларды орындату арқылы шығармашылыққа баулу.
Қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы оқушыларға рухани-мәдени тәрбие беру
Сілтеме: Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы.
Жетістік критерийлері (күтілетін нәтижелер) Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): Тақырыпқа қатысты қысқа мәтіндерді мәнерлеп оқиды, мәтіндерден тақырыпқа қатысты негізгі ақпаратты таба алады.
Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): сабақ барысында қысқа мәтіндерді талдау, сипаттау арқылы өзі қатысатын үйірмелер, көлік түрлері туралы толық ақпарат бере алады.
Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тақырып көлемінде шағын сөйлемдерді құрау арқылы тілдесімге түсіп, көлік түрлерін сипаттайды, жан-жақты ақпарат береді.
Негізгі түсініктер: Жолаушы, қалаарлық, тәріздес, алып жүру
Сабақта қолданылатын материалдар: Ноутбук, слайдтар, суреттер, парақшалар, кесте
Оқыту әдістері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, жұптық жұмыс, «Сұхбат алу» дидактикалық ойыны, «Венн диаграмма», жағдаяттық тапсырма, диалог, «Жағымды сөздер», «сергіту жаттығуы.» «Түртіп алу» әдісі
Дереккөздері: Оқулық, сөздік, мәтіндер
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушыныңіс-әрекеті
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу Мұғалім «жүректе жүрекке» тренингі, «Қайталау-оқу анасы» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап беру Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сұрақтарға жауап береді.
Өткен сабақты тексеруА) Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Мәтінді аудару
Үй жұмысын орындайды
Көліктер туралы мақалдардан септігі бар сөздерді теріп терме диктант жазады
І. Қызығушылықты ояту Көлікте қандай ережелерді сақтау керек Ережелерін айтып, дәптерлеріне жазады.
ІІ. Мағынаны тану Мәтін алды жұмыс
А) Оқылым Б)Жазылым В) Айтылым
А) Түртіп алу әдісі арқылы таныс емес сөздерді белгілеу
А) Сөздік жұмысы жаңа сөздермен таныстырып, сөздікке жазғызу.
Ә) Берілген сөз тіркестерді орыс тілінен аударады Айтылым.ОқылымЖаңа сөздермен танысып, сөзтіркес құрайды
Жазылым.
Мәтінмен жұмыс
Мәтінді аудару, сұрақтарға жауап беру.
Мәтінді оқып аударады. Сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларды үш топқа бөліп, әр топқа тапсырмалар беріледі
Тапсырмаларын орындайды
ІІІ. Ойтолғаныс
Венн диаграммасын толтыру
Айырмашылығы мен
IV. Бекіту
Кері байланыс Трек – кесте бойынша сөйлемдерді «Дұрыс», «Бұрыс» әдіс арқылы анық тау Сөйлемді оқып дүрыс, бұрыс сөйлемдерді анықтайды
Бағалау Үйге тапсырма
109-бет, ІІ деңгей тапсырманы орындау Күнделіктеріне жазады