Разработка краткосрочного плана по математике 5 класс Сложение и вычитание десятичных дробей


Қысқа мерзімді жоспарСабақ:
• Ондық бөлшектерді қосу мен азайту Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы
Күні: 17.02.2017 Мұғалімнің аты-жөні: Демеуова А.К.
Сынып: 5в Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Оқушылардың ондық бөлшектерді қосу мен азайту бойынша білімдерін жүйелеу, бекіту. Өткен тақырып бойынша әр түрлі есептерді шығара білуге үйрету.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Оқушылар ондық бөлшектерді қосу мен азайту бойынша амалдар орындайды.
Оқушылардың басым бөлігі: Оқушылар ондық бөлшектерді қосу мен азайту бойынша есептер шығарады.
Кейбір оқушылар: Тапсырмаларды орындай отырып, одан да күрделі есептерді шығара алады.
Тілдік мақсат Оқушылар: ондық бөлшектерді қосу мен азайтуға есептер шығара алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Натурал сан, ондық бөлшек, ондық бөлшекті қосу мен азайту; ондық, жұздік, мыңдық ... үлес, үтір, разряд.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Ондық бөлшек дегеніміз не?
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру және керісінше?
Ондық бөлшекті қосу мен азайтуды қалай орындаймыз?
Ондық, жұздік, мыңдық ... үлес дегеніміз не?
Ондық бөлшектер қалай салыстырылады?
Сіз неліктен ....аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Ондық бөлшектерді қосу мен азайту ережесі.
Алдыңғы меңгерілген білім • Ондық бөлшектерді қосу мен азайту туралы біледі.
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдері
Жоспарланған уақыт Мұғалімнің іс – әрекеті Оқушының іс – әрекеті Оқыту ресурстары
Басталуы
10 Минут Сәлемдесу
Ұйымдастыру
1-2-3 номерлер бойынша 3 топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын тексеру Оқулық
Ортасы 30 минут 1.Аузша тапсырмалар (слайд1)
1. 7.4+3.2= 10.6 5. 5.9+0.3=6.2
2. 2.65+0.25=2.9 6. 1.37+3.7=5.07
3. 18.6+4.2=22.8 7. 12.35+2=14.35
4. 59.1+2.07=61.17
2. Үтірді қай жерге қоямыз(слайд2-4)
3. Топтық тапсырмалар(слайд 5-7)
4. Тапсырма. Кеме жылдамдығын табу.
Ш: а+23,7, а=3,2
5. Жай бөлшек түрінде жазыңдар. Әр топқа тапсырма беріледі.
2,7=2710, 31,4=31410, 564,39=564391006,005=6 5/1000. 42,78=4278100 6. Есеп шығару Кітаппен жұмыс
№ 745 Қосуды орындаңдар
Жауабы
57,87
7,882
11,469
65,976
№746 Азайтуды орындаңдар
Жауабы
17,217
2,67
10,767
6,9766
№747 тақ
Тізбектей қосуды орында(слайд 11-13)
Жауабы: 10, 30, 19
Тарихқа шолу
Салыстыр (слайд 16-18)
Ойлан, тап! (слайд 19)
Оқушылар тапсырманы дәптерге орындайды Оқулық
Аяқталуы
5 минут Рефлексия
Мен ... жаттап алдым
Мен ... үйреніп алдым
Мен ... жақсы түсіндім
Мен ... жақсы түсінбедім
Бағалау Оқушылар өз ойларын айтады Үйге тапсырма Ереже жаттау, ереже дәптерге жазу
Топтың тапсырмасын аяқтау (№ 747 ) Ұй тапсырманы күнделікке жазу Оқулық
Қосымша ақпарат Тарихқа шолу