Мастер класс на тему Ж?ректен ж?рекке


Шеберлік сынып жоспары
Құрылымы 13.03.2015ж Коуч мұғалім:
Сейсембаева Гүлжазира Оспанбековна
Шеберлік сынып тақырыбы «Жүректен-жүрекке» (әдіс-тәсіл тиімділігі)
Сілтеме Мұғалімге арналған нұсқаулық
Мақсаты Оқу үрдісінде әдіс-тәсілдердіорынды қолдана білу;
*Сыни тұрғыдан ойлана отырып,салыстырмалы түрде өзіндік пікірлері мен идеяларын ортаға салу;
*Сабақтың қызықты өтуіне белсенділік таныту,
Түйінді идеялар Инновация,әдіс және тәсіл ұғымын біледі
Ресурстар Үй суреті Әр түрлі заттардан жасалған үй суреті
Құралдар А4 форматты қағаздар;түрлі түсті қағаздар,желім,қайшы, скотч,плакат
Жаттығулар
Тапсырмалар «Шаттық» шеңбері
* таныстыру жаттығуы.
(7 мин)
2. Топқа бөлу;(3 мин)
3.Ақын қыз Құрманай Омарованың «Әйел»атты өлеңіне жасалған слайдты интертақтадан көрсету;
(5 минут)
4.Таныстырылым «Жаңа әдіс-тәсілдер»(3 минут)
5. «Сиқырлы барабан»
6.Видеоролик «Қате соғылған телефон»(8минут)
7.Өлең жолдары «Буриме» тәсілі (шығармашылық шабыты - 5 минут)
Оралар оймен бәрі еске,
... , ... да , ... те.
Қуаныш, шаттық, күлкі де,
... ... емес пе?
8. «3 торай»ертегісі бойынша жұмыс.(Бірлік бар жерде бәрін де жеңуге болады) *Шеңбер құрып тұрады -Есімдерін айтып өтеді; -Қай мектептен?
-Қасындағысына комплимент айту;
*Бас,қол,жүрек атауларымен топқа бөлінеді.
*Жағымды атмосфера орнайды
Интертақтадан көрсетіп, мұғалім түсіндіріп өтеді.
Барабанды айналдыра отырып, әр сұраққа жауабына қарай балл жинайды.
Көргендері,естігендері бойынша әр кейіпкерге бағаларын береді,өз ойларын ортаға салады.
Көп нүктенің орнына (әркім өз ойын қағазға түсіреді) ұйқасына қарай өздері сөз тауып қояды.
Мұғалім түпнұсқасын оқып береді.Ақын Ә.Тарақовтың өлеңінен үзінді
Оралар оймен бәрі еске,
Өкініш,мұң да,егес те.
Қуаныш,шаттық, күлкі де,
Өмірдің заңы емес пе?
Қағаз бетіне әр торайға өздері үй салады,түсіндіріп береді.Ертегіні өз топшылау ларымен сыни тұрғыдан ой- лана отырып, аяқтайды.
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл *Тапсырма барысында пікіралмасу;
*Өз тәжірибелерімен бөлісу;
*Топта жұмыс жасауды жүзеге асыру;
*Табыс критерийлерін жасау;
*Бірлескен түрде кез келген істің шешімін табу; *Өзін-өзі бағалау;
*Өзара бағалау;
Сергіту сәті «Шеңбердегі сөздер тізбегі» жаттығуы(Ауа райы тамаша-осы сөйлемді әр түрлі көңіл күймен айту,кім тоқтап айта алмай қалады,ойыннан шығып қалады)
Күтілетін нәтиже *Әдіс-тәсілдердің тиімділігіне өз көзқарастарын білдіреді.
*Өзіндік пікірлері мен идеяларын ортаға салады.
*Белсене қатысады.
*Табыс критерийлерін құра алады
Рефлексия/қорытынды/
1.Сабақтан кейінгі рефлексия(дайын таблицаның қажетті жерлерін толтырады,өз көзқарастарын білдіреді)
2.Бас,қол,жүрекпен не жасай алғанын әр топ айтып өтеді.
Дереккөздер
Слайдтар, бейнероликтер,үлестірмелі таратпалар
Тапсырмалар Кез келген сабақты критерийлер арқылы бағалау жолдарын қарастыру.
Қорытынды Сыйлық «Мына шоқ гүлдер сіздерге» слайдтағы тілектерді оқу.
«Бір жаңалық,бір тілек»(әркім өзінің жақсы жаңалығымен бөліседі және тілек айтады)
Сабақтан кейінгі рефлексия
Сабақ өтуде мақсатыма жеттім,нәтиже де болды,өйткені қатысушылар белсенді түрде іс-әрекеттерге қатысып отырды.Бейнероликтерге,таратпа мәтіндерге мұғалімдер сыни тұрғыдан ойлана отырып,өз пікірлерін, көзқарастарын білдіріп,талдап,қорытынды жасай білді.Бастысы,тиімді әдіс-тәсілдер туралы, оны қолдану жолдарын іс-әрекеттерімен көрсетіп, ұйымшылдықпен жұмыстар атқарды. Әр топ мүшелері өздерінің шығарма- шылығын да ортаға салды.Сабақ барысында өзін-өзі және өзара бағалау жолдары көрініс тапты. Шульманның үш көмекшісі:бас,қол,жүрек біріккенде барлық іс-әрекет нәтижелі болатынына көз жеткіздік. «Тілектер қорапшасынан» бір-біріне деген жылы лебіздерін алып оқыды.Өзара бағалауда әр топтан белсенділер атын жазып көрсетті.Сабақтан тыс қалған әріптес болған жоқ,жақсы көңіл күймен тарқасты.
ТексерілдіБекітілді
МДОІЖО:Мектеп директоры:
_______Н.Ибрагимова_________Қ.Балтабаева

Шеберлік сыныбы(мастер-класс)
(кәсіби қауымдастықта өтілген сабақ жоспары)

Коуч мұғалім-Сейсембаева Г.О.
2015 жыл