САБА?: Н.?абдуллин «Батырды? мінезі» 2сынып


Бекітемін:
Мектеп директоры
________________
Бекбосынов М.Р.
САБАҚ: Н.Ғабдуллин «Батырдың мінезі» Мектеп: 16 орта мектеп
Күні: Оқытушының аты-жөні: Атишова А.Н.
СЫНЫП: 2 сынып Қатысушылар саны: Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары 1. Жазушыныңның өмірбаянынын білуі тиіс.
2. Жазушының балаларға арналған шығармасының басты тақырыбын, басты кейіпкерлерін және негізгі мазмұнын түсінуі тиіс.
3. Батыр Бауыржанның халқы үшін жасаған ерлігі туралы ойлауы тиіс.
Сабақтың мақсаттары 1.Тізбектеп,дұрыс оқуды меңгереді.
2.Танымдық қабілеттерін дамытады.
3.Сөз өнеріне деген қызығушылығы мен эстетикалық талғамын қалыптастырады.
Тілдік мақсат Сөйлемді дұрыс құруға, әдеби тілмен сөйлеуге дағдыландырамын.
Алдыңғы білім Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) Ресурстар
6мин
3мин
6мин
14мин
12мин
2мин
2мин Жеке жұмыс
«Білім биржасы» ойыны үй тапсырмасын тексеру үшін беріледі. Тақтаға конверттер ілінген панно бекітіледі,оларда әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар бар.Әрбір оқушы конверттерден өз мүмкіндіктері мен қабілеттеріне қарай тапсырма алып, дайындалып,жауап береді.
Бағалау. Жауаптары теңгемен бағаланады.
10000тенге-жауап толық
5000тенге-толық емес жауап
2000тенге-дұрыс,бірақ кеңінен ашылмаған.
200тенге-жауап жоқ,бірақ қатысқаны үшін.
Топқа бөліну. Пазлдар арқылы бөлінеді.
Ұлы Отан соғысының батырлары бейнеленген сурет бөліктерін құрау арқылы топқа бөлінеді.Әр топ топ басшысын сайлап алады.
1-топ Бауыржан Момышұлы
2-топ Әлия Молдағұлова
3-топ Мәншүк Мәметова
4-топ Рақымжан Қошқарбаев
Жаңа сабақ.
Ой қозғау.Сұрақ-жауап.

1.Суреттегі адамдар таныспа?
2.Оларды ата.
3.Батыр деп қандай адамды айтамыз?
4.Бұл кісілерді қандай соғысқа қатысқан батырлар?
-Ал,енді бүгінгі Нығмет Ғабдуллиннің «Батыр мінезі» әңгімесімен танысамыз.
Презентация Нығмет Ғабдуллин туралы мәлімет беру.
Бағалау. Мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы баланады.
Топтық жұмыс.
Батыр Бауыржан туралы бейнефильм көреді.Топ болып талқылайды.Постер қорғайды.
1-топ Бауыржан кім?
2-топ Отан, ерлік туралы мақал-мәтел жазып,мәнін ашу.
3-топ Бауыржанды сипаттап бер.
4-топ Бауыржанға мінездеме бер.
Бағалау. Әр топ бірін-бірі жүрекшелер арқылы бағалайды.
№ 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ
Бауыржан кім? Отан, ерлік туралы мақал-мәтел жазып,мәнін ашу. Бауыржанды сипаттап бер. .
Бауыржанға мінездеме бер.
1-топ 2-топ 3-топ 4-топ Жеке жұмыс.
«Шеңбер бойымен әңгімелеу» ойыны.
(Мәтінді оқып,шеңбер бойымен тұрады.
1.Ортада тұраған жүргізуші көзін жұмып,кез-келген оқушыға нұсқайды.Мәтінді ойдан жаңғыртуды бастайды.Бұдан бәрі сағат тілінің бағытымен әрқайсысы мәтіннің мазмұнын айтып шығады.
2.Тағы оқимыз.Жауаптарда жіберілген қателерді дұрыстап,әңгімені толықтырамыз.
3.Осылай ең белсенді 5оқушыны анықтаймыз.
Бағалау. Жүргізуші белсенді қатысқан оқушыларды жұлдызшамен бағалайды.
Бағалау. Әр топты жинаған жұлдызшасына, топ басшының қойған бағасын жиынтық бағасына қарап бағалаймын.
Рефлексия. «Бағдаршам»
Оқушылар сабақтан алған әсерін бағдаршамның көздеріне іледі.
Түсініксіз
Жақсы
Өте жақсы

Үй тапсырмасы: 1. 211-212бет «Батырдың мінезі» мәтінін оқу, мазмұндау.
2.Ұлы Отан соғының батырлары туралы қосымша мәлімет жинау. Сұрақтар жазылған парақшалар
Теңгелер
Ұлы Отан соғысының батырлары бейнеленген суреттер.
Презинтация
Бейнефильм
Постер
Бағалау парағы.Жүрекшелер
Бағалау парағы
Жұлдызшалар.
Жиынтық бағалау парағы.
Бағдаршам
Күнделік
Қосымша ақпарат
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік ережелері
АКТ
Құндылықтармен байланысДифференциялды оқыту өз бетінше әңгімені оқу кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.
Тапсырманы орындап,мақсатқа жетуіне байланысты топ басшыларының бағасы, мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы, өзара бағалау парағы арқылы бағалау. Қазақ тілі, математика, тарих пәндерімен пәнаралық байланыс бар.Презентация,бейнефильм қолданамын. Интерактивті тақтаны 15 минуттан артық қолданбаймын.
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақтың оқыту мақсаттары жүзеге асырылды. Яғни, оқушылар Батыр мінезі әңгімесімен танысып, әңгіменін негізгі идеясын түсінді. Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқушылар бейнежазбаны көре отырып, алған білімдерін өз бетінше жұмс барысында қолдана білді. Топпен жұмыс жасай отырып деңгейлік тапсырмаларды орындады. Әр оқушыны тыңдауға, топқа бөлу барысында уақытты тиімді пайдалана алмадым. Оқушылардың белсенділіктерін арттыру үшін күрделі тапсырмаларды ойластыруым қажет.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1: «Білім биржасы» деген оқыту үрету ойынын қолдану жақсы өтті.
2: Сабақ соында кері байланысты жүргізуде «Бағдаршам» стратегиясын қолдану жақсы өтті.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1: Нығмет Ғабдуллин тару деректер жинап, тимді қолданса жақсы өтуіне ықпал етер еді.
2: Кабинеттегі отыратын партаның балалардың жас ерекшеліктеріне сай болуы жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
1: Топта жұмыс жасау оларға ұнағандығын;
2: Сабақта АКТ-ны қолдау тиімді екенін айтты.