Ашы? саба? ?айталама ?ос с?здер


Бекітемін:
Мектеп директоры
Джунусбеков Қ.Ж.
6-сынып Қазақ тілі пәніне арналған қысқа мерзімді жоспар
Пән мұғалімі Байсенгирова Динара Абдыгалымовна
Күні 7-қазан Сабақ 10.35
Сабақтың тақырыбы Қос сөз. Қайталама қос сөз
Мақсаты Қос сөздер және қайталама қос сөздер бойынша білімдерін анықтап жүйелеу.
Оқушылардың жаттығулар орындау барысында қос сөздерді қолдана алуы.
Жұмыс нәтижесі Оқушылар қос сөздер мен қайталама қос сөздердің сөйлем арасында қолданылуын түсінеді. Айырмашылықтарын ажырата алады. Топпен жұмысқа, шығармашылыққа үйренеді.
Сілтеме Оқулық: Қазақ тілі 6- сынып Атамұра С. Исабаев, К.Назарғалиев,Ж. Дәулетбекова
Негізгі идеясы Сыныптағы 3 дәрежелі оқушылардың әрекеттерін бақылау (Яна, Лаула,Әділ)
Қолданылған әдістері мен тәсілдері Жаңа тәсілдер: топтастыру «Шашу»(әр түрлі конфеттер шашу арқылы үш топқа бөлемін, СТО «Миға шабул» , «Ойтолғау», Power Point презентациясы АКТ.
Ресурстар Постер, түсті қағаз, маркерлер, слайд, компьютер, проектор,
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары Сабақтың барысы
Ұйымдастыру: топтастыру «Шашу»(әр түрлі конфеттерді шашу арқылы топқа бөлемін)
Блум таксаномиясы бойынша
Сабақтың мақсатымен таныстыру 1-слайд
Рефлексия
Мектептің теріскей жағында не бар?
Мекептің 2-қабатында қанша кабинет бар?
Мектеп асханасы қандай түспен боялған?
Бүгін Шынар қандай көңіл күйде отыр?
Өткен сабақты пысықтау «Миға шабуыл»
1-сұрақ Біріккен сөздер деген не?
2-сұрақ Біріккен сөздер қалай жазылады?
3-сұрақ Бүгін, биыл,Нұрай сөздері қандай түбірдің бірігуінен тұрады? т.б.
Сергіту сәті : Видео арқылы «Шик-шик»
Жаңа сабақ Слайдпен жұмыс
1-слайд 10 сөздік диктант
2- слайд графикалық диктант
3- слайд Қос сөздер туралы түсіндіру
Жаттығу жұмысы
І топ- 88-жаттығу Қос сөздерге тіркес құру
ІІ топ- 90-жаттығу Қос сөздерге тіркес құру
ІІІ топ-91-жаттығу Қос сөздерді қатыстырып сөйлем құру
Сабақты қорытындылау
«Құрт құмырсқаның пайдасы» постер құру
Үйге тапсырма Еркін жұмыс: 92-жаттығу Өз бетінше орындау
Жеке тапсырма: Ереже жаттау
Ойлау
ды
Блум
бойынша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер. Нәтиже
Бағалау
Критерий
Лер дескриптор Ұпай Жиынтық баға
Білу Біріккен сөздердің ережесін білдіру Өткен сабақ бойынша білімін тексеру
«Миға шабул» Оқушының сын тұрғысынан ойлау қабілеті дамиды. Сөздік қоры молаяды Өткен тақырыпты игеруі
Өте жақсы Жақсы Орташа Түсіну Қос сөздер мен қайталама қос сөздердің емілесін білу Жаңа сабақ
Слайд көрсету арқылы Қос сөздер қайталама қос сөздер туралы түсінік беру, емілесін үйрету Тақырыптың басты идеясын табу Топтық жұмыста толық қатысты, белсенділік танытты. Тапсырманы толық орындады 3 Қателіктері болды 2 Мүлдем орындай алмады 1 Қолдану Қос сөздер мен қайталама қос сөздерді жазғанда, сауатты жазуға үйрену
Қос сөздер мен қайталанған қос сөздерді сөйлеу барысында дұрыс қолдану Сергіту Бейнежазба бойынша «Шик-шик»
Графикалық диктант Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады. Оқушының бірін-бірі тыңдауы, бір-біріне сыйласымдық қарым қатынас қалыптасады. Қалыптасқан 3 Толық емес 2 Қиын 1 Талдау Жаттығулар орындаған кезде қос сөздер мен қайталанған қос сөздердің қандай түбірлерден тұрғанын ажырата, талдай білу 88-жаттығу
90-жаттығу
91-жаттығу Салыстыру арқылы өз ойын ашық айта алады. Басқалардың ойын тыңдайды диалог құрып,қорытынды жасайды 3 тек диалог құрайды 2 жұмысқа қатыспайды 1 Жинақтау Бүгінгі сабақтан алған барлық білімін келесі сабақтармен байланыстыра білу Постер құру
«Құрт-құмырсқаның пайдасы» Қажеттілігін салыстыра нақтылайды Жағдаяттан шыға білу құзыреті Толық шықты 3 Қиналды 2 Шаға алмады 1 Бағалау «Менің айтайын дегенім...» Әр топтың жұмысына ауызша баға беру Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. Логикалық ойы Креативті 3 Ойы жүйелі, тың ойы емес 2 Жалпыға ортақ ой 1 Кезеңдері Тапсырмалар Уақыты
Ұйымдастыру
Топқа бөлу
Сергіту сәті
Үй жұмысы «Шашу» топтастыру
«Шик-шик»
«Миға шабул» Өткен сабақ бойынша сұрақ-жауап 2 мин.
3 мин.
7 мин.
Негізгі бөлім
Тақырыпты ашу
Мәтінмен жұмыс
Топтық жұмыс Слайдпен жаңа сабақты игерту
Жаттығу жұмыстары
«Құрт-құмырсқаның пайдасы» постер құру
10мин.
10 мин.
10 мин.
Қорытынды Рефлексия Жұмыстар бойынша ой қорыту 3 мин.