Закріплення таблиці множення числа 2. Розвязування задач на дві дії різного ступеня.(2 клас)


Тема : Закріплення таблиці множення числа 2. Розв’язування прикладів і задач на дві дії різного ступеня.
Мета : вдосконалювати навички розв’язувати текстові задачі і приклади на дві дії різного ступеня із використанням таблиці множення числа 2, додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток, виробляти вміння розпізнавати геометричні фігури;
розвивати логічне мислення, уяву, творчі здібності дітей, обчислювальні навички, висловлювати загальні судження,здійснювати взаємо і самоконтроль;
виховувати почуття відповідальності, охайність, здатність розуміти один одного, поглиблювати інтерес до вивчення математики через дидактичні ігри, виховувати любов до рідної країни, традицій і звичаїв українського народу.
Обладнання : український віночок, квіти,індивідуальні картки, геометричні фігури.
Тип уроку : засвоєння умінь та навичок
Хід уроку
I Організаційний момент
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
До нас сьогодні завітали гості, привітайтеся з ними.
II Актуалізація опорних знань
Для того, щоб дізнатися, що ми будемо робити на уроці, нам потрібно розв’язати математичні задачі.
Йшли чотири їжаки,
Несли по два буряки,
А ви їм допоможіть –
Буряки ті полічить ( 2 * 4 = 8)
Дві маленькі сестрички
Заплели по дві косички.
Порахуйте, любі малята,
Скільки косичок мають дівчата? ( 2*2 = 4)
Скільки вух у трьох зайців? ( 2 * 3 = 6)
Є у нашого Андрійка
8 монет по 2 копійки.
Мабуть, кожен із вас знає,
Скільки грошей Андрійко має? (2 * 8 = 16)
Шість індиків на базар
Учора ходили
Вони собі на базарі
Чоботи купили.
А ви, діти, поміркуйте,
Скільки чобіт? Порахуйте. ( 2 * 6 = 12)
Кожна цифра має відповідну букву. Розташуйте цифри в порядку збільшення.
Хто здогадався, що це за слово?
в і н о К
4 6 8 12 16
Український віночок, це не просто краса і оберег, це «знахар душі», бо в ньому є така чарівна сила, що здоров’я береже і сили надає.
Цей звичай плести віночок прийшов до нас з давнини.
Ось і ми з вами сьогодні будемо виконуючи завдання вплітати по одній квіточці у віночок.
III Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми звами закріпимо таблицю множення числа 2, розв’яжемо задачі і вирази вивчених видів.
Девіз нашого уроку
Міркувати – швидко,
Відповідати – правильно,
Лічити – точно,
Писати - старанно !
IV Хвилинка каліграфії
Отже зараз відкриємо зошити і запишемо число, класна робота. На дошці записані числа, подивіться і скажіть, яке число зайве і чому?
2 4 6 7 8 10 12 14 16 18
Скажіть, в якому порядку записані ці числа? ( у порядку зростання)
Вам треба записати добутки числа 2 у порядку спадання, тобто це як?
Коментований запис чисел.
Ось і перша наша квіточка.
Барвінок – символ життя. Влітку ним прикрашають святковий стіл, хату, плетуть весільні віночки.
V Усний рахунок
Щоб наступна квіточка з’явилася в нашому віночку, виконаємо завдання.
Як називаються компоненти при множенні?
Давайте пригадаємо, якою дією ми можемо замінити додавання однакових доданків?
З’єднайте стрілочкою відповідні вирази.
Який вираз зайвий? Чому?
3+3+3+3 8*2
6+6+6+6+6 3*4
8 + 8 5*6
5+5+5+5+5+5 6*5
3+4
На що вказує 1 множник?
На що вказує 2 множник?
Усний рахунок за ромашкою.
Молодці! Ось і друга квіточка.
Ромашка – символ юності, добра і ніжності.
VI Закріплення та осмислення знань
Розв’язування прикладів.
Зараз відкриваємо підручник на стор.73, № 454( біля дошки 1 стовпчик, другий – самостійно)
Розв’язавши правильно приклади, ми отримаємо ще одну квіточку.
Перевірка. Один учень зачитує відповіді, інші, якщо не так, плескаємо в долоні.
(1, 50, 20, 4, 9, 70)
У віночку з’являється наступна квіточка.
Мальва – символ сонця, бо тягнеться до неба.
Фізкультхвилинка2. Робота над задачею № 456
Прочитайте задачу. Про що говориться в задачі?
Що нам відомо? ( Відрізали - 4п. по 2 м, ? м
Залишилось - 24 м
Що запитують в задачі? (Було - ?)
Чи можемо ми відразу відповісти на запитання ? Чому?
А можемо знайти скільки відрізали?
Якою дією? ( множенням)
А тепер можемо відповісти на запитання задачі?
Якою дією? Чому ?( Бо знаходимо суму)
Запишіть розв’язання задачі.
2 *4 = 8 (м) відрізали
8 + 24 = 32 (м)
Відповідь : було 32 м
До нашого віночка поспішає наступна квіточка. Хто знає її?
Волошка - це символ кохання, краса і велич неба.
3. Робота з геометричним матеріалом.
У вас на партах знаходяться геометричні фігури. Покладіть їх перед собою. ( Один біля дошки)
Назвіть ,які фігури ви бачите?
З поданих фігур утворіть квіточку.
Скільки трикутників?
Яких фігур порівну?
На скільки трикутників більше, ніж прямокутників?
Що вам нагадують кольори нашої квіточки?
А який рослинний символ нашої країни?
Так, це калина – символ краси і дівочої вроди, символ України.
4. Порівняння виразів.
Дмухнув вітерець і здув знаки у наших виразах.
Запишіть вирази і поставте знаки
2* 5 … 8 +12 10 + 9 … 2*9
2 * 6 … 45 - 33 2*4 … 25 - 15
Наступна квіточка – цвіт яблуні. Символізує материнську любов.
Самостійна робота.
А от про останню квіточку нашого віночка, ви вже догадалися, вона лежить у вас на парті.
Мак у віночку – то символ боротьби українського народу за волю.
А також символ дівочої краси.
Ваші маки не звичайні, на них є завдання.
Виконавши завдання, подаруйте квіточку своєму сусідові, а він нехай перевірить ваші приклади.
VII Рефлексія
От і підходить до завершення наш урок.
Що ми сьогодні з вами робили на уроці?
Що ж таке множення?
Як називаються компоненти при множенні?Що нового дізналися?
Гарно працювали на уроці, Молодці!
Домашнє завдання