Конспект урока по теме Пори року та погода (4 класс)

Високобайрацький НВК





ТЕМА: «Погода і пори року»





конспект відкритого уроку
(урок – подорож)
у IV класі
за підручником О.Д.Карп’юк
підготувала та провела
вчитель англійської мови
Зоріна Л.В.












Тема: Пори року та погода.
Мета: Повторити назви місяців року.Навчати читати дати (день і місяць).
Виховувати ввічливість у стосунках з товаришами.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи (НО1, НО2, НО3, НО4).

Хід уроку
І.ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Today we’ll speak about seasons and remember the vocabulary on the topic. You’ll also learn to tell the dates. But first let’s revise the previous topic and check your homework.
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Бесіда з учнями.
T: How many seasons are there in a year? What are they? What season is it now? Do you like spring? What can we do in spring? What is the weather usually like in spring?
2) Вивчення вірша.
Учитель пояснює слова, що можуть викликати труднощі, потім учні самостійно виконують завдання на картках. Перевіряють правильність виконання завдання, по черзі читаючи рядки вірша. Після цього хором, разом з учителем, читають вірш, потім за бажанням розповідають його.
ІІ. Основна частина уроку
1. Обговорення теми “Пори року”.
1) Впр. 1 (с. 127).
T: Look at the pictures of exercise 1 on page 127. What season can we see? What are winter/
spring/summer/autumn months?
2) РЗ, впр. 1 (с. 71).
Учні читають речення та здогадуються, про який місяць року йдеться.
3) Впр. 4 (с. 127).
Учитель називає місяць, а учні швидко повинні сказати, який місяць наступний, і т. ін.
4) Впр. 2 (с. 127).
Учні усно відповідають на запитання вправи.
5) Впр. 3 (с. 127).
Учні читають твердження, погоджуються з правильними та виправляють неправильні.
2. Подання нового граматичного матеріалу: дати (день і місяць).
1) Впр. 5 (с. 128).
Учитель пояснює, як слід писати, а як вимовляти дати. Учні читають приклади, наведені у вправі.
2) Впр. 6 (с. 128).
Учні називають дату днів, запропонованих вправою.
3) Впр. 7 (с. 128).
Учні називають дати словами.
4) Впр. 8 (с. 128).
Учні працюють у парах: запитують один одного про дату народження.
5) РЗ, впр. 3 (с. 71).
Учні записують відповіді на запитання вправи.
6) Аудіювання. (підібрати текст)
7) Виконання завдання на картках.
Учитель роздає картки з реченнями на тему “Пори року”. Учні повинні вибрати слово, що відповідає змісту речення.
НОз: Вибери й обведи слово, яке відповідає змісту речення.
1. June/July
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
· Which Month is next?”
T: Do you remember the months of the year? Let’s check it. I’ll tell you the name of one of the months, and you’ll tell which month is next.
T: October.
Ps: November!
T: March.
P s: April!
T: June.
P s: July! і т. д.
9) Ознайомлення з прислів’ям до теми.
Бесіда з дітьми.
T: Do you remember any Ukrainian proverbs? And what about English proverbs? Do you know any of them?
T: There’s an English proverb: “Everything is good in its season”. What does it mean? Does it mean that snow is good in winter, the sun is good in summer and rain is good in autumn? Or is the meaning of this proverb broader: everything should be done in time? Right, the second broad meaning is correct. Now let’s remember situations in which this proverb can be used.
For example, do you remember the tale “Twelve Months”? There was a princess who wanted to find snowdrops in winter, when there were no flowers at all. What would you tell her?
Ps: “Everything is good in its season”.
Учні слухають приклад учителя та самі усно пригадують ситуації, що ілюструють подане прислів’я.
10) Ознайомлення учнів з роботами видатних художників та композиторів до теми.
The topic “Seasons and weather” is also used in the works of famous painters and composers such as P.I.Tchaikovskiy, Alexey Savrasov, Isaak Levitan, Vasiliy Polenov. For example, Tchaikovskiy wrote the music called “Seasons”. It has 12 parts. Each part has its own title. Famous Russian painters such as Polenov, Levitan, Savrasov have painted many pictures which have the title connecting with seasons. Let’s get acquainted with some of them.
(Вчитель знайомить учнів з роботами видатних людей, показуючи презентацію на комп’ютері)
3. Контроль навиків письма.
Учні розв’язують кросворд на дошці. Вчитель читає завдання, а учні по черзі виходять до дошки і вписують необхідне слово.
And now let’s describe the weather which was several days ago. Let’s imagine that you are a correspondent who forecast the weather.
HO4: Опиши за планом погоду, що була вчора( кілька днів тому), використовуючи календар погоди.
What weather do we usually have this time of the year?
Was the weather sunny/rainy/snowy?
Were there any clouds in the sky?
How did you feel about yesterday’s weather?
What was the temperature?
Was it sunny or cloudy?
Was it windy?
Did you like it? Why?
III. Заключна частина уроку
1. Домашнє завдання.
РЗ, впр. 2 (с. 71), письмово.
2. Підведення підсумків уроку.
T: What have you revised today? What have you learned to do?
15