География п?нінен ?ыс?а мерзімді саба? жоспарыМатериктер мен м?хиттар географиясы нені о?ытады? 7- сынып


Абай атындағы мектеп- лицейі
Пән мұғалімі:
Багисбаева Салтанат
Қысқа мерзім жоспары
Мерзімі \ сыныбы Сыныбы: 7 «Ә» 05.09.2015ж.
Пәні : География Сабақтың тақырыбы: Материктер мен мұхиттар географиясы нені оқытады?
Сабақтың мақсаты: Тақырып бойынша мәліметтерін кеңейту
Негізгі идеялар: Оқушылар тақырыптың мағынасын ашады, айнала қоршаған ортаны тануға, сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді
Күтілетін нәтиже: Тақырып бойынша мәліметтер алады, қолданады , жинақтайды.
қолданылатын әдіс- тәсілдер миға шабуыл,
Енгізілген модуль: 1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Кіріспе
Психологиялық дайындық
Оқушылардың логикалық ойлауын , көру арқылы есте сақтауын , ойша жұмыс істей білуін дамыту . Алдын-ала тақтаға таудың, тастың, ағаштың , жемітердің суреті салынған суретті іліп дайындаймын. Оқушының көзі шарфпен байланады да , ол кезек-кезек есте қалған суреттерді атап шығады
Тұсау кесер «Ой шақыру»
«География» ойын.Әр әріпінен басталатын.Қала-жер су аттарын тау.
Г- Германия,
Е-Египет,
О-Орал,
Греция,
Р-Ресей,
А-Астана,
Ф-Франция,
И-Италия,
Я-Янцизы –қытай өзені Оқушы өз пікірлерін білдіреді және сыни тұрғыдан ойлап ойларын жеткізе біледі.
ІІ. Негізгі бөлімМатериктер мен мұхиттар географиясы нені оқытады?
Материк дегеніміз не?
Мұхиттар дегеніміз не?
Олар қаншаға бөлінеді ?
Әр қайсысына жеке-жеке тоқталу Жаңа тақырып жоспары бойынша оқушыны тапсырманы оқулықтан екеуміз оқып дайындаймыз және жауап қайтарады.
Толықтыру мақсатында сұрақ қойып жауаптарын аламын.
тапсырма.
« Әрқашан күн сөнбесін ! »
Тақтаға бұлт басқан күннің суреті ілінеді . әр бұлтта жұмбақтар жасырылған .  Жұмбақты шешу барысында күннің көзі ашылады .
Көзге ілінбейді,Жұтсаң білінбейді. (Ауа)
Киіз үйімнің төбесіТүбітке толы. О несі?    (Бұлттар)
Шымылдық ішінде қап-қараҰйықтап жат, дала, жат, қала.  (Түн Оқушы тапсырманы сыни тұрғыдан ойлай отырып жұмыс жасайды. Және жұмбақтың шешімі қай құбылысқа жататынын анықтайды.
2-тапсырма. Қорытынды
Алты Материктердің ауданы.
Төрт Мұхиттардың ауданы Оқушы тапсырманы оқулықтан екеуміз оқып дайындаймыз және жауап қайтарады.Толықтыру мақсатында сұрақ қойып жауаптарын аламын
Бағалау
Сабақ барысында өзін ұстауы арқылы, сабаққа қатысуына қарай бағалаймын.
Оқушы сабаққа қатысуы бойынша бағаланады.
Үйге тапсырма: ( ауызша ) Кері байланыс орнату мақсатында сабақтан алған әсерлерін ауызша сұраймын