Гимнастикалы? тая?пен, шы?ыршы?пен орындалатын жатты?улар


Сабақтың тақырыбы: Гимнастикалық таяқпен, шығыршықпен орындалатын жаттығулар
Сабақтың мақсаты:-оқушыларға гимнастика ойындарын, әдіс-тәсілдерін түсіндіру, үйрету
-икемділік,иілгіштік қабілеттерін жетілдіру
-оқушылардың спортпен шұғалдануда шапшаңдылығын, икемділігін арттырып, дене бітімін жетілдіру түсінігін шыңдау
Құрал-жабдықтар: ысқырық, гимнастикалық төсеніш,обруч
Сабақ бөлімі Сабақтың мазмұны Уақыт мөлшері Әдістемелік нұсқаулар
Д
А
Й
Ы
Н
Д
Ы
Қ
Б
Ө
Л
І
М
І
10 ’ Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Қозғалмалы бой жазу жаттығулары
- Қолды жоғары ұстап аяқ ұшымен жүру.
- Екі қол белде өкшемен жүру.
- Екі қол белде аяқтың ішкі және сыртқы қырымен жүру.
- Бір қалыпты жеңіл жүгіру.
- оң және сол бүйірмен жүгіру.
- Алға қарай созылған қол алақанына екі тізені, қол алақанына аяқтың ішкі, сыртқы қырын тигізе жүгіру.
- Өкшені артқа көтеріп, екі алақанға тигізе жүгіру.
Саптағы бой жазу жаттығулары
- Саппен келіп бірнеше қатарға тұру.
- Қол белде, басты оңға және солға айналдыру.
- Қолды иыққа ұстап, шынтақты алға және артқа айналдыру.
- Бір қолды белге ұстап, екінші қолды жоғары көтеріп, оңға және солға кезекпен иілу.
- Қолды алға созып ұстап тұрған бастапқы қалыпта екі аяқты кезекпен жоғары көтеру.
- Екі қолды екі тізеге ұстап, тізені ішке және сыртқа айналдыру. 10 ’
0,5 айн
0,5 айн
0,5 айн
3 айн
0,5 айн
0,5 айн
3-4 рет
3-4 рет
4 рет
4 рет
3-4 рет Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Арақашықтықта сақтауын
Жатығулардын толық, дұрыс орындалыуын қадағалау
Басты толық айналдыруды,қол иық үстінде тұруын,
Қолды кезек алмастыруын, аяқты толық көтеруін,қол тізе үстінде тұруын қадағалау
Н
Е
Г
І
З
Г
І
Б
Ө
Л
І
М
30 ’Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-шығыршықты белде айналдыру
-екі-үш шығыршықты белде ұстап айналдыру
-шығыршықты немесе таяқты жоғары лақтырып төсеніште алдыға айналып шығыршықты немесе таяқты ұстап алу
-ойын: жоғары лақтырылған кішкентай шығыршықты гимнастикалық таяқ арқылы қағып алу. ең көп шығыршық жинаған ойыншыны бағалау 30 ’2 ’
4 ’
4 ’
10 ’
10’ Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
Аяқты бір қалыпты алып жүру
Арақашықтырқы сақтау
Бұрылыстарды дұрыс орындауын қадағалау
Қ
О
Р Б
Ы Ө
Т Л
Ы І
Н М
Д
Ы
5 ’-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:
-жүйелі түрде бағалау
-оқушылармен қоштасу 5 ’Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау