Конспект внеклассного чтения для 3 класса «Поэтические жемчужины»


ВІДДІЛ ОСВІТИ ПЕТРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ ДОНЕЦЬКУ РАДИ
ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ № 108
ДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Розробка уроку позакласного читання
для 3 класу
«Поетичні перлини»
Підготувала вчитель
початкових класів
Суміна С.В.
Тема. Урок позакласного читання. «Поетичні перлини».
Мета. Розширювати коло дитячого читання. Удосконалювати навички виразного читання. Вчити дітей аналізувати віршовані твори. Розвивати зв’язне мовлення, мислення учнів. Виховувати потребу в читанні.
Обладнання: картки-завдання, презентація уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Стали, діти, всі рівненько,
Посміхнулися раденько.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А тепер і всі хлоп’ятка.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
- Над якою темою ми працювали протягом останніх уроків? («Вірші про світ природи і дитинства»)
- Вірші яких поетів ми читали? (Н.Забіла, Г.Бойко, Д.Павличко, А.Костецький, Т.Коломієць)
- А чи добре ви запам’ятали ці вірші? Зараз ми це перевіримо у грі «Вибух». Кожна група отримає картку, на якій записані назви віршів певного поета, твори якого ми вивчали. Інші команди повинні назвати ці твори. Чиї вірші ви назвете всі, та група вибухне найяскравіше.
Картка 1.
Н.Забіла
«Хто сильніший»
«Кожен місяць,кожну пору…»
«Чотири пори року»
«У дитячому театрі»
Картка 2
А.Костецький
«Імена»
«Не хочу»
«Мрія»
«Бюро знахідок»
Картка 3
Т.Коломієць
«Дбайкова пісенька в дорозі»
«Хто розсипав роси»
«Чоловічки»
«Їжаки»
Картка 4
Д.Павличко
«Розмова»
«Гном»
«Птиця»
«Мрія»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас урок позакласного читання. На уроці ви розкажете про твори, які прочитали останнім часом, ми познайомимось з новими творами уже відомих нам поетів; будемо вчитися аналізувати прочитане. Тему уроку ви зможете прочитати, коли розберете шифрування, записане на дошці:
Пооеттиччніі пеерллинни- Поясніть, що таке перлина?
- Як ви розумієте вислів «поетичні перлини»?
ІV. Актуалізація читацького досвіду.
1. Робота з виставкою книг.
- Розгляньте книжки, представлені на виставці. Прочитайте їх назви. Які твори, на вашу думку, вміщені у ці книжки? Чи є серед цих книжок ті, що ви вже читали? Розкажіть про будь-яку з них.
2. Прослуховування письмових відгуків про самостійно прочитані книжки.
V. Фізкультхвилинка.
Пливе по річці пелікан,
Мріє він про океан.
Косить в лузі журавель
Конюшину і щавель.
Лиска ягоди збирає,
Коло ясена кружляє.
Білка по гілках стрибає,
У дупло свій скарб складає.
У норі принишкла миша.
У норі у мишки тиша.
VІ. Читання нових творів.
- Діти, сьогодні я пропоную вам прочитати вірші відомих нам поетів.
1. Робота над віршем Н.Забіли «Черепаха».
Робота в групах.
Прочитайте уважно вірш.
Подумайте, яке слово пропущено, впишіть його.
Дайте назву віршу.
Прочитайте опис героїні вірша.
Дайте оцінку діям дітей. Чи правильно вони вчинили? Як би вчинили ви?
2. Робота над віршем Т.Коломієць «Про найкращих».
Робота в групах.
- Передбачення.
Спираючись на подані слова скажіть, у чого що найкраще. (У мами – діточки, у моря - хвильки).
Совенята, травенята, веселі вихорці, гарячі промінці, струмочки гомінкі, стежиночки в’юнкі, сім кольорів.
- Прочитайте вірш, перевірте, чи справдилося ваше передбачення.
- Прочитайте вірш «ланцюжком».
- Гра «Розвідники». Знайдіть рими до слів.
1-ша група
Пташенята - … , степової - … , синів - … .
2-га група
Сови - … , гомінкі - … , найспритніші - … .
3-тя група
Вихорці - … , трави - … , совенята - … .
4-та група
Голубої - … , промінці - … , слів - … .
- Що найкраще у райдуги? Прочитайте.
3. Робота над віршем Л.Костенко «Горобець із білою бородою».
- Робота над назвою вірша.
Як ви гадаєте, чому вірш називається саме так?
- Робота в групах.
Кероване навчання:
Читання вірша мовчки до слів: «Може, він заслужений горобець?».
А ви бачили коли-небудь горобця з бородою? Звідки у горобця взялася борода?
З’ясування , чи справдилося передбачення, - читання вірша до кінця.
Повторне читання вірша вголос.
VІІ. Підсумок уроку.
- Вірші яких поетів ми сьогодні прочитали?
- З якого вірша ці рядки?
…Вперше бачу бороду отаку. (Л.Костенко «Горобець із білою бородою»).
У сонця найясніші гарячі промінці. (Т.Коломієць «Про найкращих»).
Мерщій загорнемо у хустку… (Н.Забіли «Черепаха»).
VІІІ. Розширення читацького кругозору учнів.
- Тема наступного уроку позакласного читання: «Сторінками дитячих журналів». Які українські дитячі журнали вам відомі? Які з них ви читали? Що цікавого ви з них дізналися?
ІХ. Домашнє завдання.
Читати різні українські дитячі журнали.