Ж.Аймауытов «?нші», «К?й менікі»


Сабақтың тақырыбы Ж.Аймауытов «Әнші», «Күй менікі»
Мақсаты Жүсіпбек өмірімен, шығармаларының мазмұнын түсіндіру, көркемдік ерекшелігіне талдау жасату.
Оқыту нәтижесі Ән құдіретін түсінеді;
Түсінгенін айта алады;
Мазмұндық жоспар құрай алады;
Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, топтастыру, мозайка, инсерт
Ойлаудың жіктелуі Уақыты Ресурстар Сабақтың мазмұны:
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Білу 7мин Плакат, маркер Психологиялық тренинг: «Сөйлейтін қолдар» (қуану, жекіру, ескерту, өкіну, қоштасу)
Топқа бөлу: Мазайка әдісі арқылы
Үй тапсырмасын тексеру: 1.Ж.Аймауытұлы кім?
2. Төменгі класта Ж Аймауытұлының қандай шығармаларымен танысып едіңіздер?
Топтастыру: "Жүсіпбек Аймауытұлы кім, біз ол туралы не білеміз?" Оқушылар шеңбер құрап тренинг жасайды.
Үй тапсырмасые топ болып топтастырады.
Түсіну 10мин
Плакат, маркер Мағынаны тану. Үш бөлім бойынша үш топ әңгімелеу.
1-топ. Әншімен алғаш танысу. . 2. Наурыздағы ойын- сауық
2-топ. Наурыздағы ойын- сауық. а/ Жастар бірігіп ойын дайындады
3-топ. Әншінің үйінде. ә/ Ортаға Әмірқан келді.
1. Әншімен алғаш танысу 3. Әмірқаннның үйінде.
а/ Жетішатыр бейнесі. а/ Үйіне қонаққа шақырды.
ә/ Қымызхана ә/ Үйінің көрінісі , қонақжайлығы Топтық жұмыс. «Әнші» әңгімесіне жоспар құру.
Қолдану 10мин Плакат, маркер 1-топ: Берілген әңгіме үзіндісін бөліктерге бөліп оқу, мазмұндық жоспарын құру.
2-топ: Әңгіме кейіпкерлерін жазу
3-топ: Басты кейіпкердің бейнесін ашу; Топпен жұмыс, әңгіме мазмұнына талдау жасау
Талдау 7мин Екі жақты күнделік
Маған ұнаған үзінді Менің пікірім
Оқушылар жеке жұмыс жасайды.
Жинақтау 6 мин «Әннің естісімен есері бар» (ойтолғау) Оқушылар жеке жұмыс жасайды.
Бағалау
(Кері байланыс) 5мин Кеспе қағаз "Инсерт" әдісі
Не білдім? Не таңқалдырды? Нені білгім келеді?
Кқшбасшылық бағалау
Үйге: мазмұндау Оқушылар сабақ барысы туралы мәлімдеме жасайды. Топты топ басшысы бағалайды.