Саба? жоспары Б?рі мені? ?мірім, сен сыйла?ан.Адам ?міріне не ?ажет?


Сабақ тақырыбы: Бәрі менің өмірім, сен сыйлаған.Адам өміріне не қажет?
Сабақ мақсаты:
Оқушыларды адам өміріне қажетті жағдайларды қайдан алатынын білуге, табиғатты үнемі бақылау жасап онда болатын өзгерістерді өзі анықтайтындай санасын оята алу.
Табиғатты аялауға тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі:табиғаттагы су, тамақ, өсімдік, жануарлар суреттері.
Типі:жаңа сабақты меңгерту.
Сабақ барысы:
I ұйымдастыру кезеңі:
-Оқушылардың назарын сабаққа аудартуШаттық шеңберіII Кіріспе:
-Дүниетану пәні нені оқытады?
- Сыныпта осы пән жүрді ме ?
-Не туралы оқыдың, не білдің?
-Оқушылар пікірін тыңдау?
Ой қозғау:
ҚұстарТабиғатКүн Тіршілік
Жер Жа ЖануарларОрман АуаГүл Көл АнаТабиғатӨлі табиғат Тірі табиғатСу, адам,
Ауа, өсімдікТау, жануарларЖер,
ТопырақIII Жаңа сабақ:
«Бәрі – менің өмірім сен сыйлаған» өлеңі Садықбек Хангелдин өлеңін оқудан басталады.
Суретпен жұмыс
- Суретші қазақ елінің табиғат байлығын қалай суреттеген?
- Теңізі бар, байқоңыр – ғарышқа ракета
- Зымыран ұшыру алаңы Астана – еліміздің Елордасы, Бәйтерек, егіс алаңы, Алматы – Апорт алмасы, биік таулар Алтай, Алатау- Адам өміріне қажеттілігін әңгімелеу3) Оқулықпен жұмысҚазақстан республикасы – Отанымыз!
Табиғаты көп 100- ден жер асты қазба тау етегінде ауыл
сұлу аса ұлт өкіл- байлықтары шаруашылығы түрлідері тату- тәтті алтын, мұнай, бидай,жидек:
орыс, татар, газ,темір, көмірге сұлы, арпа, тары,
неміс,өзбек, өте бай. алмұрт, күріш,мақта,
қырғыз, корей бүлдірген өседі.
т.бАдам өміріне не қажет?
Су Тамақ Жарық Жылу АуаАдам тіршілігіне қажет тілек!?
ДОП МАШИНА КОМПЬЮТЕР
Адам денсаулығын көңіл-күйін көтеріледі ой-өрісін
жақсартады дамытадыIV Сергіту сәтті:
-алақай,алақай!
Күн шықты, күн шықты,
Жер үстіне нұр шықты.
(Қимылмен көрсету)
Ой қозғау1 Сурет арқылы әңгіме құрау2 Адам тілегіне қажетті тағы қандай жағдайларда білесің? Еіңе түсі.
V Сабақты бекіту
ТілекҚажеттілікVI Үйге тапсырма: 6 бет-9 бетті оқу мазмұның айтуРефлексия
Бекітемін:______________Оқу ісінің меңгерушісі: Б.ЕргалиевСыныбы: 2 Пәні:ДүниетануСабақтың тақырыбы: 1 Адам және айналадағы дүние. Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы.
Адам және табиғат(ӨҚН)
Сабақтың мақсаты:Адам және айналадағы дүниелер туралы ұғындыру.
Адам табиғат жағдайына бейімделіп қана қоймай,
өздеріне қолайлы етіп қолдана білуді үйренді.
Табиғатты сүюге баулу.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Ақпараттық технология, топтық жұмыс.
Сабақтың құрал-жабдықтары: Интерактивті тақта,суреттер, тапсырмалар, сызба
Сабақтың барысы. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру Адм өз өміріне қажетті жағдайларды қайдан алады?
140271512128500-29210034734500369570017627600039744652197735тамақ
00тамақ
173990028663900020447003323590жарық
00жарық
-292100197421500-247652417445жылу
00жылу
36957008255004088765494030ауа
00ауа

8826524765су
00су

ІІІ. ЖАҢА САБАҚ
Адам және айналадағы дүние. Қоршаған орта және қазіргі тұрғын үй. (ӨҚН)
Айналадағы дүниелер:
*табиғат заттары
*табиғат құбылыстары
*адам
*адам қолымен жасалған дүниелер
ТАБИҒАТ ТІЛАШАРЫ
Жел,Аспан,Гүл,Ғарыш,Су,Дән,Ауа,Найзағай, Бекітемін:______________Оқу ісінің меңгерушісі: Б.ЕргалиевСыныбы: 2 Пәні:Дүниетану
Орман
189166552070003980815817880001968577978000
ЕРЕЖЕЛЕР:
*Өзін-өзі ұстау ережесі: таңғы жаттығу жасап, мектептен кешікпеу
*Күн тәртібі: білім алуға, ата-анаға көмектесуге, ойынға және қыдыруға
уақытты жеткізе мөлшерлеу.
*қауіпсіздік ережесі: өрттен сақ бол!
судан сақ бол!
*жол жүру ережесі:көше қиылысында бағдаршамға қарау
*Өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын әңгімелеу
ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ТАПСЫРМА:
Сурет бойынша әңгімелеу
ДӘПТЕРМЕН ЖҰМЫС: 7-бет
Адам айналадағы дүниені қалай танып біледі?
21088355708650029743404184650073723541846500
КІТАП + НАН+ ЕСІК+ ҚАРЫНДАШ+
ЖАНУАРЛАР+ ТАУ+
*БАҚЫЛАУ КҮНДЕЛІГІ:
№4—Көлікпен жүруге тыйым салынған
№5---жер асты өткелі
№3---Жаяу жүргінші жүруге тыйым салынған
№2---велосипед жолымен қиылысы
№1--- Жаяу жүргінші өткелі
*КҮН ТӘРТІБІ
Сағ7.00
Сағ 7.35
Сағ 8.00
Сағ 13.00
Сағ 17.00
Сағ 18.00
Сағ 20.00
Сағ 21.00-22.00
Сағ 22.00
*КҮЗ айлары: қыркүйек, қазан, қараша
ҚОРЫТЫНДЫЛАУ
ҮЙГЕ: Адам және айналадағы дүние (оқу)
Бақылау күнделігі 7-бет (№2-5 тапсырма)