Ашы? саба? Хайуанаттар д?ниесі


Сабақтың тақырыбы: Хайуанаттар дүниесі. Бейсебай КірісбаевКүні:22.10.2016
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушылар төрт түлік, мал шаруашылығы және малшының тұрмыс-тіршілігітуралы алған білімдерін тиянақтады.
2.Тіл байлықтарын, сөздік қорын молайтты.
3.Төрт түлік малды құрметтеуге малшы еңбегі мен ауылшаруашылық еңбектің құндылығын сезді, ұлттық тәрбие алды.
Сабақтың көрнекілігі: төрт түлік малдың суреттері.

Сабақтың барысы:
І.Қызығушылықты ояту.Топтастыру стратегиясы 1-топ. Төрт түлік малды суреттеу2-топ. Төрт түлік малды зерттеу3-топ. Төрт түлік малдың пайдасыОқушыларды топқа бөлу жұмысы«Түйе», «Жылқы,сиыр», «Қой,ешкі» топтарына бөлу осы сөздердің мағынасын ашады.

Сергіту сәті Жүнім менің сабалақ, Бөрідейін тиемін,
Барақ итпен бірдеймін. Бөрілерге азулы.
Бірақ та мен абалап, Ал ықылас, ниетім,
Көрінгенге үрмеймін. Көкейімде жазулы.
Төрт түлік малға иттің қатысы жайлы айту.

ІІ.Мағынаны тану.
INSERT стратегиясыӘр топ өз тобының атауына байланыстыбілгендерін қағаз бетіне түсіреді.
(Ақ парақ, маркер таратылады)
«Ү»білемін «-»ойым бөлек «+»жаңа ақпарат «?»білгім келеді Ақ параққа тізедіӘр топ шумақтарын мәнерлеп оқидыЖазған ойы көршісімен сәйкес келе ме? (Өз ойларын айтады)
Не білгісі келетінін топта айтып, кестеге түсіредіТөрт түлік малды бағушы малшы еңбегі, тұрмыс-тіршілігі, мекені т.б.
ІІІ.Ойтолғау«Кубизм» стратегиясы бойынша тапсырмаларын анықтау
Жеке жұмыс
Топта жұмыс
1.Ақындар. «Төрт түлік» 5 жолды өлең
2.Суретшілер. «Венн диаграммасы» ауыл мен қала өмірін салыстыру.

3.Мал өсіруші ферманың директоры. «РАФТ» стратегиясы:
Р-директор
А-малшыФ-әңгімеТ-төрт түлік малдың қорасы
4.Зоотехник. «Малда кездесетін түрлі жұқпалы аурулардан қорғанудың алғышарттары». «Т кестесін» құру.

5.Жазушы. «Төрт түлігім-асыл қазынам». Эссе.

Оқушылардың шығармашылық жұмыстарын тыңдауСабақты қортындылауҮйге тапсырма .