Урок з французької мови 5 клас La lecon de geographie: laFrance, l’Ukraine


Бердянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1
Бердянської міської ради Запорізької області
Методичний кабінет
План-конспект уроку
з французької мови
Тема: “La leçon de géographie: laFrance, l’Ukraine”5-А клас
Проведено:
10.04.2015 р.
Учитель:
Горбунова Л.Л.
м. Бердянськ
ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ З ФРАНЦУЗЬКОІ МОВИ (5-а КЛАС)
Тема: «La France. L’Ukraine.»Мета:
Навчальна: формувати предметні компетентності:
комунікативно-мовленнєву – удосконалювати вміння висловлюватись за темою;
лексичну – відпрацьовувати вживання вивчених лексичних одиниць та морфологічних фраз;
граматичну –розвивати здатність вільно користуватися граматичними ресурсами мови;
фонологічна – навчати та відпрацьовувати правильну вимову іншомовних слів;
удосконалювати навички читання про себе з метою отримання потрібної інформації;
активізувати навички монологічного та діалогічного мовлення.
Розвивальна: розвивати ключові компетентності:
соціальну – розвивати уміння працювати в групах, раціонально поєднувати різні форми роботи;
комунікативну – розвивати культуру спілкування з заданої теми, розвивати здогадку учнів при виконанні письмових завдань;
здоров’язберігаючу – розвивати навички збереження здоров’я шляхом фізкультхвилинки;
інформаційну – розвиток уміння працювати з інформаційними джерелами, поєднання між предметних зв’язків.
Виховна: виховувати культуру спілкування, культуру іноземного мовлення, інтерес та повагу до країни, мова якої вивчається, патріотичні почуття до рідної країни.
Тип уроку:
узагальнення та систематизація знань, їх творче застосовування на практиці.
Методи, прийоми, форми роботи:
«Лексичний бумеранг», Індивідуальна, групова, колективна робота, керований та зворотній діалоги.
Наочність та обладнання уроку:
Мультимедійний засіб, картинки пам’ятних місць Парижа та Київа, дошка, підручник, робочий зошит, граматична збірка «Madamelagrammaire», картки із завданнями.
ПЛАН УРОКУ:
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності.
ІІ. Цілепокладання.
1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
2. Мотивація навчальної діяльності.
3. Визначення очікуваних результатів.
ІІІ. Цілереалізація.
Відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок, необхідних для самостійного виконання завдань уроку.
Мовна зарядка, тренування лексичних навичок.
Лексичний бумеранг.
Зворотній діалог.
Комунікативне завдання (перевірка домашнього завдання).
Лексична гра (письмові індивідуальні завдання, робота з картками).
Фізкультхвилинка.
Виконання завдань творчого характеру (робота в групах).
ІV. Рефлексійно-оцінюючий етап.
Інформування про домашнє завдання (диференційоване).
Підведення підсумків уроку.
Рефлексія (самооцінка діяльності).
Цінування й оцінювання.
ХІД УРОКУ
Епіграф уроку: «Il faut faire de la vie un rêve et d`un rêve une réalité”
(Pierre Curie)
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності.
Привітання, настрій на роботу (Bonjour, mes amis! Je suis ravie de vous voir! Comment ça va?......)
ІІ. Цілепокладання.
Вч. – Aujourd’hui nous avons une leçon de géographie en français. Regardons au tableau, nous voyons des photos qui pourrons nous aider pendant la leçon. Quel est le thème de notre leçon?(...)
Si, c`est – «La leçon de géographie. La France. L` Ukraine».
L`épigraphe de notre leçon est les mots d`un savant français Pierre Curie – «Il faut faire de la vie un rêve et d`un rêve une réalité (Необхідно з життя робити мрію, а з мрії реальність)». Quel est votre rêve?(…). Aujourd`hui, pendant chaque étape de la leçon, nous allons monter à la Tour Eiffel. Qu`est-ce qu`il faut pour cela? Apprendre la langue, savoir la culture, la géographie de la France … Commençons!
ІІІ. Цілереалізація.
Мовна зарядка, тренування лексичних навичок.
Вч. – Quelle est cette ville? (…) Qu`est-ce que vous voyez?(,,,), Quels curiosités y a-t-il à Paris? (…)
Лексичний бумеранг, керований діалог.
Вч. – Et maintenant regardez à l`écran et repondez à mes questions (…)
3)Лексична гра (зворотній діалог, здогадка,, аудіювання)
Вч. – Україна → Франція…(En France il y a beaucoup de (mers, montagnes, …….) Ce sont par exemple – la mer du Nord, la Méditerrannée, la mer Noir,( ?????) etc.
Фізкультхвилинка.
Виконання завдань творчого характеру (робота в парах)
(Вчитель роздає картки з завданням – викресли зайве, вкажи країну, текст з відсутніми словами)
Комунікативне завдання (Перевірка домашнього завдання, робота в групах)
Вч. Et maintenant travaillons dans des groupes. Choisissez
le pays! (Учні вибирають бейджики з прапором країни) Oh, maintenant nous avons deux groupes: des élèves français et des élèves ukrainiens! Regardons – qui connait son pays le mieux! ( …Кожна група повинна показати якомога більше знань про «свою» країну)
ІV.Рефлексійно-оцінюючий етап.
Інформування про домашнє завдання (диференційоване)
ІІ р. – розказати про Київ чи Париж.
ІІІ р. – написати маленькe резюме про країну на вибір
ІV р. – підготувати проект про країну та її столицю.
Підведення підсумків уроку
Вч. – Чи змогли ми реалізувати нашу мету – піднятися на третій поверх Ейфелевої вежі, чи досягли ми мети уроку, що сподобалось понад усе (…)
Рефлексія, цінування, оцінювання, очікувані результати.
Вч. – La leçon est finie, vous avez travaillé bien, je suis contente de vous. Merci pour le travail commun! Au revoir! A bientôt! Cl, E1, E2, E3…
Дошка, картинки
Кл, У1, У2, У3…
MME (тема)
MME (Епіграф)
(Ейфелева вежа)
Вч. – Кл.
У1, У2, У3…
(картинки на дошці)MME3,MME4
MME (карта Франції)
Дошка (à l’est, à l’ouest, au nord, au sud)
MME (карта України)
Кл, У1, У2, У3…
(1 прапорець на І етаж Ейфелевої вежі)
У1 - У2,
У3–У4…
Кл.
У1 - У2,
У3– У4…
(2 прапорець на ІІ етаж ЕВ)
MME ( 2 карти, Париж, Київ)
(3 прапорець на верхівку Ейфелевої вежі)
MME ( Епіграф)
MME ( відео-ролік, смайлик)