Конспект інтегрованого заняття « Ми – нація єдина » для дітей старшого дошкільного віку.




















Конспект інтегрованого заняття
« Ми – нація єдина » для дітей старшого дошкільного віку.

Мета :
розширити та поглиблювати знання дітей про Україну, формувати належність до українського народу, поняття « громадянство », « національність », уявлення про те, що всі народи на Землі повинні жити в мирі та злагоді, незалежно від расової приналежності; збагачувати словниковий запас вихованців, сприяти розвитку розповідного мовлення, пам’яті, слухової та зорової уваги, мислення; закріплювати знання кольорів, вміння орієнтуватися у просторі та працювати з олівцями; розвивати патріотичні почуття, творчість, охайність; виховувати любов до Батьківщини, її природи, рідного слова, спостережливість, розсудливість.

Обладнання :
іграшка Ведмедик, жовті та блакитні стрічки; 2 набори різнокольорових олівців; 4 коробки для подарунків; наклейки риб, птахів, комах, людей; великий білий аркуш паперу; загадки для вікторини
« Люби, вивчай свій рідний край; смаколики; аудіоапаратура, запис пісні « Хай завжди буде сонце ».

Хід заняття.
Психогімнастика « Привітання »
Добрий день вам, добрі люди,
Хай вам щастя й доля буде,
Не на день і не на рік,
А на довгий, довгий вік.
- Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку, діткам усім!
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаю усім я здоров’я й добра!


Вихователь звертає увагу дітей на Ведмедика, який тихенько сидить у куточку і щось тримає в руках.
Добрий день, любі друзі! – радісно вітається Ведмедик з дітьми.
Вихователь. – Малята, наш ведмедик Мишко дуже зрадів, що ви знову прийшли до дитячого садка.. Кожного дня, вночі, ведмедик Мишко оживав, взувався в черевички, сміливо ходив по кімнатах, грався з ляльками в різні ігри, їздив на автомобілях в магазин, гуляв на подвір’ї на майданчику, читав казки та розповідав лялькам цікаві історії про нашу країну – Україну.
Але ведмедикові було дуже сумно без вас, діти. На багато запитань ведмедик не міг дати відповідь лялькам і тому записував їх, складав у велику коробочку і чекав, доки ви прийдете у садочок і допоможете йому.

Вікторина « Люби, вивчай свій рідний край »
Як називається наша Батьківщина?
( Україна – це наша Батьківщина, це край де ми народилися. Вона має свої обряди, традиції, символи .
В народі кажуть:
Людина без Вітчизни, як соловейко без пісні;
Там земля мила, де мати народила;
Без верби й калини – нема України;
Без Батьківщини і сонце не гріє;
Всюди добре, а вдома краще.

Що таке Батьківщина?

( Це місце, де людина народилася і живе, де народилися і живуть її батьки. Вона така ж рідна для людини, як її батьки, тому й називають її Батьківщиною ).
Які державні символи ти знаєш? ( Прапор, гімн, герб )
Що являє собою герб України? ( Тризуб )
Які кольори на прапорі України?
Як називається урочиста пісня, що є символом держави? ( Гімн « Ще не вмерла Україна » )
Наш гімн урочистий, величний, хвилюючий. Він прославляє нашу Батьківщину і наш народ).
Як називається столиця України? ( Київ )
Хто знає найбільші міста України? ( Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя, Львів, Донецьк )
Які найбільші ріки України? ( Дніпро, Дністер )
Хто назве гори України? ( Кримські, Карпатські )
Назвіть моря України? ( Чорне, Азовське )
Чим багата Україна? ( хлібом, вугіллям, цукром, олією )
Хто головний в Україні? ( Президент )
В якому селі ти живеш?
Люди, що мають спільну батьківщину – це ( народ ), а ті, що живуть в Україні – це ( український народ ).
Вихователь.
Наші ляльки вивчили з Ведмедиком вірш про Україну. Допоможемо, розповімо вірш разом.





Україна, рідний край!
Поле, річка, синій гай!
Любим стежкою іти –
Там живемо я і ти !

Дитина І.
Україно моя мила!
Ти ж моя ріднесенька,
Я тебе так щиро люблю,
Хоч я ще маленька!

Дитина ІІ.
Хоч малий я, невеликий,
Зате добре знаю,
Що край рідний – Україна,
Я її кохаю.

Дитина ІІІ.
Уродився українцем,
Син я України,
Українською говорю і молюсь щоднини –
Українською в забаві з дітьми розмовляю
Українців тата, брата, сестру й маму мою
Ось чому я українець! – вам відповідаю.
Вихователь:
Чому хлопчик сказав, що він українець? Кого називають українцями? А серед вас є українці? – відповіді дітей.
Згадайте, як хлопчик казав у вірші: українець – це той, хто народився і живе в Україні. А де ви народилися і живете? ( Відповідь )
Зверніть увагу: українцем буде і той, хто має батьків українців, не перестає бути українцем і той, хто переїжджає жити в іншу країну, але розмовляє українською мовою і не забуває свою Батьківщину.
Запам’ятайте, громадянами нашої країни можуть бути люди будь – якої національності, якщо вони багато років живуть в Україні, працюють тут, вчаться, знають українську мову, шанують нашу історію і звичаї. Наша країна – багатонаціональна держава. І ми всі дружньо живемо на цій землі.
Погляньте на Ведмедика. Він уважно слухає і запам’ятовує.
Ведмедик мені підказує, що підготував для вас ще один подарунок. Знайдемо його.
Звідки ви знаєте, що це подарунок? ( Здогадуються діти: коробка, великий красивий бант )
Що в коробці? ( Олівці )
Якого кольору олівці у Тетянки? Мишка? Саші?
Навіщо вони нам?
Діти запитують у Ведмедика, і він підказує їм, де можна знати великий білий аркуш паперу для малювання. Потім всі разом крокують в іншу кімнату і знаходять, приносять у групу, разом розкладають на стіл і сідають на свої місця.




Даринко запитай у Ведмедика, що він хоче, щоб ми намалювали.
Тихо, тихо. Ведмедик щось шепоче. Він просить Вас, дітей, щоб ви намалювали Україну.
А що ж таке Україна? ( сонце, річка, хмари, вітер, калина, хата, дерево, квіти, люди, колосся, трактор і т. д. )
У кого олівці жовтого кольору? Що буває жовтим кольором? Сонечко одне, а промінчиків – багато. Біжіть швиденько, в кого ще жовті олівчики.
Діти малюють Україну різними кольорами, створюють колективне панно на тему: « Ти у мене одна, Україно! »
Вихователь:
Ведмедик мені показує, що десь ще захований подарунок. Діти шукають подарунок, і знаходять у ньому наклейки - рибки, квіти, птахи
Як ви думаєте, для чого? ( Щоб прикрасити нашу Україну )
Діти наклеюють наклейки.
Вихователь.
Гарну роботу зробили! Що ми намалювали? А кому ми її подаруємо?
( Відповіді дітей ).
Діти, а давайте подаруємо українським воїнам, які зараз захищають нас від ворогів.
Разом згортаємо папір, прив’язуємо бантик. Після заняття відносимо на пошту.
Вихователь.
Тетянко, я бачила, ти стояла біля ведмедика. Він тобі сказав, що у нього ще є один подарунок?

Підсумок.
Діти у шафі знаходять подарунок, у якому багато смаколиків від Ведмедика.
За що ведмедик вас так нагородив?
( Висновки дітей )
Скільки подарунків приготував ведмедик?
А який ми подарунок йому зробили?
Я бажаю вам, діти, щасливих днів у дитсадку, миру на Землі, здоров’я. Любіть Україну, не забувайте своїх друзів.
Малята насолоджуються смаколиками від Ведмедика і слухають пісню « Хай завжди буде сонце ».






15