?аза? тілі Мені? о?у ??ралдарым 4 сынып


Айы , күні 12.01.2016ж 4-сынып
Сабақтың атауы: Менің оқу құралдарым
Мақсаты: Оқу құралдарының атауын қайталау, олардың не үшін пайдаланылатынын айта алуға үйрету
Оқу нәтижесі: үйренеді:
Оқу құрадарының атауларын меңгереді;
Оқу құралдарына ұқыпты қарайды, таза ұстайды;
Меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алады.
Әдіс тәсілдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану;
Талантты және дарынды балаларды оқыту;
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Дереккөздер: Ноутбук, слайд, суреттер.
Ұйымдастыру кезеңі:
Үй жұмысын тексеру
Жаңа сабақ
3.Мәтінмен жұмыс. Екі топ мәнерлеп оқиды, бір-бірін бағалайды.
4.Сұрақтарға ауызша жауап беру.
5.Оқулықпен жұмыс
7тапсырма
тақтада, дәптерде топтар кезекпен орындайды.
7. Жаңа танысқан сөздерді қайталау.
8.Сабақты бекіту.
9.үйге тапсырма алу.
10. Бағалау. Тренинг «Мен саған.....тілеймін!»
Топқа бөліну «Мозайка әдісі»
Ребус жасыру (жаңа сабақтың тақырыбын анықтау – «Оқу құралдары»
Оқу құралдарының суреттерін пайдалана отырып «Миға шабуыл» әдісін қолдану «Бұл не?» - сурет бойынша анықтау
Жаңа сөздермен танысу:
Желім – клей Желімдеу – клеить
Кітап – книга Оқу – читать
Дәптер – тетрадь Жазу – писать
Сызғыш – линейка Сызу – чертить
Қайшы – ножницы Қию – резать
Ұштағыш – точилка Ұштау – точить
ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту.
7.Жаңа сабақ бойынша шығармашылық тапсырма:
(мәтін бойынша)
1. Мәтінді түсініп оқы, түсінгенінді айт.
2. Мына сөйлемдерді қай топ тез аударады:
Оқу құралдары.
Мынау – менің оқу құралдарым
Олар: кітап, дәптер, күнделік, қалам және қарындаш
Менің оқу құралдарым таза.
Суретке қарап, сұраққа жауап беру.
Ол не істейді?
Ол сызғышпен сызады
Ол кітап оқып оқиды
Ол дәптерге жазады
Ол қарындаш ұштайды
Ол қайшымен қияды
«Оқу құралдары» деген сөз тіркесінен жаңа сөздер құру: құру, қала, ауыл, ал, дала, ара, ол, ұл және т.б.
Сергіту сәті Музыкалық сергіту сәті
Рефлексия Бесбармақ
Бағалау: Критерийлер бойынша өзара бағалау.