?айталау саба?ы «Саяхат саба?»


Қысқа мерзімді 4-сабақ жоспары
Тарих пәні мұғалімі: Рахмет Айтолхын
Сыныбы: 5
Пәні: Қазақстан тарихынан әңгімелер
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы «Саяхат сабақ»
Сабақтың мақсаты: Сақтар мен ғұндардың тіршілігі,тәуелсіздік жолындағы күрестері, Түрік қағанатының өміріндегі маңызды оқиғалары жайлы мәселелері зерделеу жобасына қатысу;
сыни тұрғыдан тұжырым жасау, өзіндік баға беру.
Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуда АКТ-ны қолдану», «Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту», «Оқыту мен оқудағы көшбасшылық», «Талантты және дарынды балаларды оқыту»
Оқытуда қоданылатын әдіс-тәсілдер: «Ыстық орындық» , «Сен маған, мен саған»,Сергіту сәті –«Ауада жазу» ,«Себеттегі тапсырма», Рефлексия «Шабадан,Себет, Ет тартқыш»
Дереккөздер/ресурстар:АКТ,Оқулық,қосымша мәліметтер,тірек-сызбалар,үлестірмелі материалдар,бейнебаян.
Сабақ кезеңдері, уақыты Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау, оқыту үшін бағалау Дереккөздер
Кіріспе
5минут «Шаттық шеңбері»
Мақсаты: Тұлғааралық байланысты орнату,жағымды ахуал туғызу.
Топқа бөлу «Ән жолдары» арқылы
Мақсаты:Топқа жұмыс жасауға үйрету Амандасу, қалдарын және көңіл-күйлерін сұрау.Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеруден бастаймын.
Оқушыларды «Ән жолдары» арқылы үш топқа бөлемін.
Амандасады. «Шаттық шеңберінде» ырғала билейді. Көңіл-күйі көтеріледі.
-Оқушылар берілген ән жолдары арқылы шағын топқа бөлінеді.
Формативті бағалау:
Ауызша мадақтау –
Керемет!
Жарайсыңдар! АКТМузыка әуенімен «Шаттық шеңберінде» билеу
«Ән жолдары»
Тұсаукесер
8минут «Ыстық орындық» Мақсаты: Кері байланыс жасап, нақтылай өңдеу арқылы білімін нығайту.
Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» стратегиясы арқылы тексеремін.
Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» Диалогтық талдау жасап, сұрақтарға жауап береді.
Mадақтау
-Бас бармақ

«Ыстық орындық»
Негізгі бөлім
22минут «Сен маған, мен саған»
Мақсаты: :Серіктесті серіктес оқыту
Сергіту сәті –«Ауада жазу»
Мақсаты: оқушыларға дене қимылдарын жасату.

«Себеттегі тапсырма» Мақсаты:
өзіндік деңгейін анықтау «Мен – саған, сен – маған» стратегиясы арқылы білімді жинақтау барысында топтардың бір-бірімен білгендерін ортаға шығып қорғау керек екенін түсіндіреді.
«Ауада жазу» оқушыларға дене қимылдарын жасату.
(сандар жазу)
«Себеттегі тапсырма» сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар өздігінен реттеледі. Білімді жинақтау барысында түсінгендерін постерге түсіріп қорғайды.
Сандар жазу арқылы дене қимылдарын жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Mадақтау
Супер! Оны бәрі біледі!
Смайликтер
Тамаша!
Өте жақсы!
Интербелсенді тақта, суреттер
Оқулық,
Дәптерлері
Ватман, маркерлер
Музыка әуені.
Cебет
Қорытынды
10минут Жинақтау
«Ойтолғаныс» стратегиясы. Мақсаты: өзін-өзі реттеу, адам құндылығын көре білуге баулу.
Рефлексия
« Шабадан,Себет, Ет тартқыш»
Мақсаты: кері байланыс жасау, өзін-өзі сыни тұрғыда бағалау.
Үйге тапсырма
«Ойтолғаныс» стратегиясы арқылы «Адамның жақсы болмағы – өзінен...» тақырыбында ойтолғаныс жазуды тапсыру.
Тест сұрақтарына жауап беру.
Кері байланыс, «Рефлексия»
« Шабадан,Себет, Ет тартқыш»
«Мінсіз оқушы қандай болмақ?» ойтолғаныс жазу. Оқушы толғана отырып, адамдық жайлы өз ойын қағаз бетіне түсіреді. Өзін-өзі реттейді.
Кері байланыс жасайды. Бүгінгі күні алған әсерін стикерге жазады.
« Шабадан,Себет, Ет тартқыш»
Күнделікке жазып алады
Суммативті бағалау: тест тапсырмасы арқылы бағалау.
Кері байланыс жасайды.
Күнделік Шығармашылық жұмыс
А4 қағазы
«Рефлексия»
«Шабадан,Себет, Ет тартқыш»
Әртүрлі стикерлер