Поурочный план по казахской литературе на тему Матей к?рші (4 класс)


Павлодар қаласы, ПҚБАИ Бекітемін___________________
1 топ Мектеп директоры
Қазақ тілінде А.О.Нургожина
Тренер: Жунусова.А.Р
Тыңдаушы: Ильязова А.С
Пәні: әдебиеттік оқу


Сабақтың тақырыбы: Матей көрші.
Сынып: 4 «а»
Мерзімі: 07.04.2015
Сабақ мақсаттары: Мәтіндегі ойды анықтай білуге, мазмұнын ашып,негізгі идеясын ұғынуға көмектесу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Пәнаралық байланыс:
Құралдар: А-3,маркерлер,
Әдіс-тәсілдер: жұппен, топпен жұмыс, автобус аялдамасы, топтастыру, синквейн.
Оқыту нәтижесі:Шығарманың негізгі идеясын ашады, рухани адамгершіліктің маңыздылығын түсінеді.
Сілтеме: әдебиеттік оқу. Алматы кітап
Сабақ кезеңдері Уақыт Кірікті
рілген модуль Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
Білу
Түсіну
5мин
5мин
5мин ООЖТ
АКТ
СТОҮ
СТОҮ Қызығушылықты ояту. Алдар көсенің
«Сиқырлы қасық»мультфильмінен үзінді.
Мәтінмен жұмыс. Абзацтарға бөліп беру
Алдар көсе қазақ мультфильмі мен Матей көрші салыстырғанда қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар? Көргендерін талқылайды,тақырыпқа шығады, сабақтың мақсатын құрастырады.
Жұптық әңгіме. Айтушы-тыңдаушы.Тыңдайды- айтады. Жұптар бірін-бірі бағалайды. Аслан-Аделя Айсултан - Айдос Гүлсая - Төле Аяна - Данайбек

Топта талқылап өз сөздерімен әңгімелеп береді
Қолдану 10мин СТОҮ
Берілген кестені толтыру.
Жағымды Жағымсыз


Матей Иозифек Ира көрші кемпір Ертедегі жағымды, жағымсыз кейіпкерлерді бөліп жазып көрсетеді,реттейді. Интервью.
Топты ауыстырады смайликтер арқылы. Көңіл күйлерін білдіреді. Конвертпен бағалау.
Талдау 10мин СТОҮ.
ОүБ Қас қабағынан белгілі
Сараң табағынан белгілі-деген мақалды қалай түсінесіңдер? Топпен талдайды. Өз ойларын дәлелдеу арқылы қорғайды.
Жинақтау 5мин СТО
ОүБ
ТжДБО Синквейн бес жол өлең жазу. Бармақпен бағалау
Бағалау 5мин
ОүБОБ Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Сабақ не туралы болды? Бағалау парағын толтырады.